http://www.multibabydoll.com/wp-content/uploads/2017/02/89-oscar-odullerinin-en-iyileri-en-kotuleri-ve-en-berbatlari-1050x590.jpg

89. OSCAR ÖDÜLLERİNİN EN İYİLERİ, EN KÖTÜLERİ VE EN BERBATLARI

Evet bir Oscar Ödül Töreni‘ni daha geride bıraktık. Bu yılın farkı, tarihin en rezil en kepaze ödül töreni olmasıydı. Nedenlerine kısaca bir bakalım.

1- Adaylar çok kötü. İnanılmaz kötü. Hani filmler güzel tamam da sadece “güzel”? Elinizi vicdanınıza koyun, Manchester By The Sea, La La Land, Moonlight gibi filmler sahiden Oscarlık mı? Geçmiş yıllardaki devlerin kapışmalarına bakıyorum bir de buna. Zaten La La Land şişirmesine hiç girmiyorum bile.

2- Tarihin “en celebrity’siz” ödül töreni. Evet koskoca törende bir celeb yoktu. Arkadaşlar bu yıl her yeri inleten Margot Robbie nerede? Güzeller güzeli Jennifer Lawrence nerede? Her yıl cesur seçimler yapan Lupita Nyong’o nerede? Nerede bu güzel kadınlar!? Dolayısıyla güzel giyinen de yok.

3- Anons rezaleti görmezden gelinmemeli. Hala bu Akademi Ödülü olayına inanan varsa diye söylüyorum.

Neyse biz işimize bakalım. Övmeye ve gömmeye hazırım.

Tarajı P. Henson

Gecenin açık ara en hoş, en çekici, en feminen isimlerinden. Direkt bir olumlu isimle başlayayım dedim. Kendisini Empire’dan biliyoruz zaten. Cookie Lyon olarak katılmış törene resmen. O sade klasik elbiseyi mücevherleriyle o kadar güzel taşımış ki…

Hidden Figures ekibi olarak sahnede catwalk yaparken daha da alımlı duruyordu. Canım benim.

Scarlett Johansson

Törene kocaman pembe bir tül perde ile katılmayı tercih etmiş. Ya bu kadın onlarca high fashion markanın yüzü oldu, hala giyinmeyi öğrenemedi. Ancak bu kadar kötü bir elbise seçebilirdi.

Elbiseyi geçtim, o takoz ayakkabılar ne? Ayrıca o saç modelinin ısrarla kendisine yakıştığını düşünüyor.

Ay çok güzelmiş gibi “bi’ de böyle çek” demiş. Defol gözüm görmesin!

Vanity Fair partisinde gözlerim daha da yandı. He ScarJo he, en maskülen tarza sahip sensin. Hani seviyor olabilir tamam ama maskülen stil, bu tarz takımlar vs. gerçekten ince ve keskin yapılı kadınlara yakışıyor. Hani boyla da alakalı değil. (Bkz. Victoria Beckham. Uzunlardan Angelina’ya da çok yakışmıştı. Hatta bu yıl Viola Davis’e de çok yakıştı daha aşağılarda göreceğiniz üzere.) Üzgünüm ScarJo, sen Hillary Clinton v2.0 olmaktan öteye gidemiyorsun.

Charlıze Theron

Yerli köşklü dizilerde, kızını zengin bir aileye verme peşindeki orta yaşlı kadın kombini. Evet bahsettiğim sosyetik anne modelini anladınız. Charlize çok güzel bir kadın ama şu göğsünü açma ısrarını anlamadıklarımdan. Bu çikolata kağıdına dolanmaya ne gerek vardı Charlize?

Ya bir de bu saç fikrini kim verdi, nasıl gülmeden yapabildi meraklardayım.

Haılee Steınfeld

Bu kızın gözlerini artık panda gibi boyamaktan vazgeçmişler. Ne de güzel olmuş. İçimi açtı bu kız bu yıl. Hem topuzu, hem elbisesi, hem makyajı on numara!

Hatta bir de hareketli görelim.

Bir daha görelim.

İçiniz açıldı mı? Bir daha açalım.

Mıchelle Wıllıams

Ya bu kadının hali gerçekten ömür törpüsü gibi. O bezmiş haline mi baksam, saçının hangi trajik kazaya kurban gittiğini mi araştırsam, neden böbreklerine dek açma isteği duyduğunu mu anlamaya çalışsam bilemedim. Ya Michelle çekil gözümün önümden, o tombul kırmızı yanakların yeterince sinirimi bozuyor zaten!

Prıyanka Chopra

Gece celebrity’sizdi. İşte ortalık böyle B tibi celeb’lere kaldı. Benim için Sofia Vergara’yla birlikte kırmızı halıların en vasıfsız, en “who the fuck are you” kişisi bu kadın. Bir ara Tom Hiddleston’la falan bağlamaya çalıştılar bu kadını ama yok olmadı yani. Gayet sıradan ama en azından gözlerimi yakmadığı için bir teşekkürü haketti.

Ryan Goslıng

Bu düdük beyefendiyi hiç sevmesem de -hadi yaşadınız fangirller- neyse ki objektif bir insanım. Olaya ılımlı yaklaşacağım. Evet, bildiğiniz gibi bu Gosling kişisi dün geceye piyanist şantör olarak katıldı. Gecede sahne almasını bekledim bir ara, ama almadı. Yüz yorumlamak benim işim değil. Elmacık kemiği belirgin olmayan bu adamı beğeniyorsanız da o sizin sorununuz kızlar, benim değil. Ama gecenin en rüküş bu beyine üzüldüm. Yanındaki sinsi örümcek Emma Stone yerine sonuna kadar bu bey hakediyordu erkek oyuncu Oscar’ını. O yüzden gömleği hakkında Ümit Bese… pardon Gosling’e daha fazla vurmayacağım.

Chrıs Evans

Gece “güzel kadın”sız olduğu kadar “güzel adam”sızdı da. Yani bir Ryan Reynolds, bir Benedict Cumberbatch yokluklarını çok yaşadık. Gelen erkekler de zevksizliğin pençesinde olduğundan bu sinir bozucu Mr. Cap’e en iyi giyinen erkek ödülünü vermek zorundayım. Adamı sevmesem de hakkını vermek gerek, takımının kesimi güzel, tonu çok yakışmış.

Brıe Larson

Geçen yıl bu kız için ne kadar sümük elbise ve saçlarla geçtiyse, bu yıl o kadar iyi geçiyor. Koskoca gecenin en beğendiğim bir iki kadınından biri. Marvel’a katılmak yaradı, kız havasını buldu resmen. Elbisesi tam yaşına göre, dinamikti ve çok yakışmıştı. Zaten boylu poslu ve güzel bir kız, en sonunda bunu kullanmayı öğrendi gibi. Ayakkabıları da olmuş, ki böyle bir elbise en zorudur.

Ama bu kıza dair en beğendiğim şey saçı ve makyajı oldu. O ıslak görünümlü geriye taranmış saçları ve kırmızı dudaklarıyla fazlasıyla seksi bir 80′ler havası estirmiş. Ayrıca Oscar’ın sıkıcı seçimlerinden sıyrılmış. Aferin kız Brie!

Emma Roberts

Gecenin net “EN GÜZEL, EN ŞIK KADINI”. Tamam kızı aşırı derecede seviyorum ama maalesef MET Gala’da falan hep iğrenç giyinerek beni hasta ediyordu. Bu yıl resmen attı ve gol oldu. Vintage Armani elbisesi her açıdan çok çok özel görünüyor ve fiziğine çok yakışmış.

 

Kızıl saç zaten çok yakışıyor. Old Hollywood tarzıyla daha da ayrı alımlı durmuş. Swarowski küpeleri muazzam.

Makyajı burda en etkili nokta bence. Bu kıza koyu renk rujlar çok yakışıyor. Makyajını Charlotte Tillbury yapmış, o rujdan İS-Tİ-YO-RUM! Hazırlanma aşamasında bile harika görünüyordu.

 

Aferim kız Emma, böyle devam et, YÜZÜMÜ KARA ÇIKARMA!

 

Kırsten Dunst

Daha kötüsü ne olabilir ki diye düşünürken yüzünüze bir tokat gibi şu fotoğrafı vurabilirim. Son zamanlarda -hiç olmayacak bir elbise olduğu halde 13 yıl önceki elbisesini giymek gibi- abukluklar yapan Dunst, bu törende iyice dibi gördü bence. Kıyafeti onu iyice balon gibi göstermiş ama asıl tokat etkisi yaratan şey ayakkabılar. Hayır ayna da mı yok odanda canım? E boy aynası önemli. Şu haliyle benzin istasyonlarının dışında bir o yana bir bu yana savrulan “hava adam” lar gibi.

Makyajı hakkında ise ne yazsam, kendimi yormuş olurum.

Alıcıa Vıkander

İnanılmaz mutluyum, İ-NA-NIL-MAZ! Bu kıyafetle anlıyoruz ki Michael Fassbender gibi bir adamı kafalamak için İspanyol çingenesi gibi giyinmek yeterli. Thank God!

Yalnız şu yüzü resmen bu kepaze elbiseyle harcamış. Mücevher taşımak zor iştir ve bu kıza mücevher çok yakışıyor. Bu saç+makyaj+mücevher kombosunu daha iyi elbiselerde değerlendirmesi dileğiyle.

Amy Adams

Amy o kadar sıkıcısın ki ağlamak istiyorum. Tek yapman gereken Nocturnal Animals’taki karakterine bakıp, giyinip, gelmekti.

Jourdan Dunn

Bu kız Victoria’s Secret Fashion Show’da Fantasy Bra’yı taşıdığından beri radarımda. Bir Naomi Campbell havası yok mu?

Vıola Davıs

İşte “takım kime yakışır, kısa saç kime yakışır?” gibi soruların ödüllü cevabı. Yürü be!

Zoe Kravıtz

Yılın en anime çifti bunlar. Zoe çöp giyse yakışıyor. Ama neden? Çünkü bu kız başından beri alternatif tarza oynadı, bu işler strateji işi, işte iş kırmızı halıya geldi mi böyle bingo! yapıyor bu sayede. Yanındaki adamı da Love filmini izleyenler hatırlar.

Felıcıty Jones

Ya sen o güzelim yüzünün yanında, git törendeki çoğu kadının projelerini 6′ya katlayacak bir filmde oyna (Star Wars), yıla damgasını vuranlar ol; sonra git peri kızı elbisesi giy. Elbisenin boyu, göğsü, beli; dehşet, Kırmızı halı katliamı.

Hayalinde muhtemelen su perisi gibi falandın Feliğğsiti, ama ı ıh.

Halle Berry

Seni Allah kurtarsın bacım. Bir de ben vuramayacağım. Tövbeee.

Emma Stone

Şimdi yanlış bir anlaşılmayı düzeltelim. Emma’ya özel bir kıllığım yok. Hatta bundan 4-5 yıl öncesindeki çoğu kombinini beğeniyordum. Bu kıza canlı renkler, keskin hatlar yakışıyor. Çünkü zaten gereğinden fazla çelimsiz bir vücuda, bunla zıt şekilde yuvarlak bir yüze ve olgun yüz hatlarına sahip.

Bu ekstra yaşlı gösteren makyajı da üzgünüm ama hiç yardımcı olmuyor. Hele o nuh nebi’den kalma floş püskülleri hiç ama hiç yardımcı olmuyor. Acilen bu nude tonları, garip oryantalist tasarımları bırakmalı. Ne yabıyon bacım? Bir an önce bitmen dileğiyle.

Jessıca Bıel

Sadece ama “SADECE” soruyorum. Gözleri aşağıya doğru boyamak/aşağıya doğru göstermek ne zaman kırmızı halı değerinde bir görünüm oldu?

Neyse, benim koskoca ödül töreninden en bi’ favorilerim Emma Roberts, Brie Larson ve Hailee Steinfeld oldu. Sizin favorileriniz kimler?

Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/2dtprcp

Bana ulaşabileceğiniz diğer hesaplar:

✉: multibabydoll@gmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/multibabydoll/
Facebook: https://www.facebook.com/multibabydoll/
Twitter: https://twitter.com/multibabydoll_

Shop: spr.is/KingAnimal

MÜŞRA DEMİR

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKEmail this to someone
There are no comments

Add yours