BİR DÖNEME VEDA: LINKIN PARK – ROCK AM RING 2004

Eğri oturup doğru konuşalım; ben “4 yaşında metal dinlemeye başladım yiaaa” cılardan  asla olmadım. Geçmişim leş. Yani müziklere leş demiyorum tabii ki ama bir noktada, “gerçekten dinlemeye” başladığınız zaman geliyor. O anı anlıyorsunuz. İşte benim “gerçekten dinlemeye” başladığımı hissettiğim grup Linkin Park idi.

Tabii o dönem çocukluk. Tüm gün Dream TV açık. Linkin Park klipleri ardı ardına izleniyor. Mp3 Player’da Breaking The Habit ile kendimden geçiyorum. Blue Jean‘in yanında verdiği Linkin Park kitabı, o dönemde elimden düşürmediklerimden. Mike Shinoda‘nın nerd sevimliliğine karşılık; Chester Bennigton‘ın daha esprili ve güçlü durmasını seviyorum. Hatta evde bile salgına dönüştürüyorum Linkin Park aşkını, annemi bile Linkin Park hayranı yapıyorum.

Sonrasında ise (artık nu-metal’in bitmesinden mi, yoksa hep o ‘ilk grupların unutulması’ndan mı bilinmez) yavaş yavaş kişisel tarihime gömülüyor Linkin Park. Sonra işte dün o malum haberi alıyorum.

İnsan, uzun süredir görüşmediği çocukluk arkadaşı ölmüş gibi hissediyor. Hani herkesin anılarını anlattığı ortamlarda gülerek söylediğimiz çocukluk gerçeklerimiz var ya… “Kendimizi çok asi sandığımız” o dönemlerde yorganın altına girip dinlediğimiz; daha ev ödevimizi tam yapamazken “ay bu şarkının sözleri aynı beni anlatıyor” diyerek acı çekiyormuş gibi yaptığımız dönemler… İşte benim için o grup Linkin Park’tı. Chester Bennington’ın sesiydi.

Bu blogda, kanalda, her yerde hep söyledim. 2000′leri çok ayrı, çok güzel bulurum. Nu-Metal akımını hala çok çok özel buluyorum. Hybrid Theory albümü de bu dönemi şekillendiren işlerden biri. Gelmiş geçmiş en iyi albümlerden biri!

İşte bu yüzden Linkin Park sonsuza dek özel, Chester Bennington da ölümsüz olarak kalacak.

Ben de o güzel günlerden; ölümlerin az, havada uçuşan tek şeyin bira bardakları olduğu son yıllardan güzel bir performansla kendisini anmak istiyorum.

NOT: Kendilerini canlı izleyenler, çok şanslı.

İyi seyirler…

Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/2dtprcp

Bana ulaşabileceğiniz diğer hesaplar:

✉:multibabydoll@gmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/multibabydoll/

Facebook: https://www.facebook.com/multibabydoll/

Twitter: https://twitter.com/multibabydoll_

Shop: spr.is/KingAnimal

MÜŞRA DEMİR

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKEmail this to someone
There are no comments

Add yours