http://www.multibabydoll.com/wp-content/uploads/2017/01/kar-yagarken-dinlenecek-albumler.jpg

KAR YAĞARKEN DİNLENECEK ALBÜMLER

Hava malum, “mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın” uyarısı hiç bu kadar anlamlı ve uyulası bir cümle olmamıştı. Dizi maratonlarından sıkıldığımız anlarda ise neyse ki albümler yardımımıza koşuyor. Kar yaparken dinlemekten en çok keyif aldığım albümleri sizler için listeledim.(ve gördüğünüz gibi lafı hiç uzatmadım.)

Mor ve Ötesi – Dünya Yalan Söylüyor

Bu albüme ta-pı-yo-rum! Şu videoda da söylediğim gibi; sadece grubun değil, Türk rock tarihinin en değerli albümlerinden biri. Baştan sonra kaç kez dinlediğinizi unutursunuz albümü. Unutturur. Harun Tekin’in pürüzsüz sesi ve “2000′lerin başlarında Türkiye’de rock müzik neden harikaydı” sorusuna cevap olarak verilebilecek altyapılarıyla mükemmel bir albüm. Sadece kar yağarken değil, dört mevsimde de dinleyebileceğiniz bir albüm.

The Last Shadow Puppets - Everything You’ve Come To Expect

Ben son albümü herkesin aksine beğendim. Hatta sevgili okuyucu, sana inat olsun diye söylemiyorum ama cidden sevdim. Nedeni ise çokça saçma. Irvine Welsh ile yer altı edebiyatının en derinlerine inip her şeyi Trainspotting ekseninde gördüğüm şu sıralar; zaten milyonlarca ay öncesinde defalarca dinleyip bokunu çıkardığım Bad Habits’in klibini gördüm ve daha da aşık oldum. O ne güzel, ne cazibeli klip+şarkı uyumudur öyle? Albümü dinleyemiyorsan, aç; şarkıyla klibi yakala şu havada.

Alanis Morissette – Supposed Former Infatuation Junkie

Bu melek sesli kadının en güzel başucu albümlerinden. Bırakın aksın kendi kendine. Vokal ve melodiler daha karanlık, daha oryantal. Ayrıca bu kadına neden bir zamanlar Ryan Reynolds’ın deliler gibi aşık olduğunu da anlayabilirsiniz. Favorim, Can’t Not. Diğer favorilerim Baba ve Are You Still Mad.

Rihanna – Anti

Hadi kabul edelim, 2013′ten beri açık olan şu blogda, kolay kolay adını yazacağım bir isim değil Rihanna. Ama Sezar’ın hakkı Sezar’a. Ben bu albümü çok sevdim ve halen dinlemeden duramıyorum. Zaten azılı twerk’çü hayranlarının sevmemesi ve albümü afaroz etmesi iyiye, kaliteye işaret bence. O yüzden gururla sevdiğimi söylüyorum bu karanlık albümü. Albüm çıktığından beri Consideration’ı kaç kez dinledim unuttum. Same Ol’ Mistakes coverı, Love On the Brain ve Desperado diğer favorilerim.

Tame Impala – Lonerism

Karlı havalarda azıcık saykodelik tınılar kimseye bir şey yapmaz değil mi? Ebedi favorim Elephant. Neden? The Fifth Estate’te de çalıyordu.

Tony Bennett & Lady Gaga – Cheek To Cheek

Yılbaşı boyunca ben bu albümü dinledim biliyor musunuz? Tabii ki bilmiyorsunuz. Aslında çıktığından beri döndüre döndüre dinlediğimi biliyorsunuzdur, azıcık da olsa bahsetmiş olmam gerek. Bu kadının sesi her daim muhteşemdi ama burada rüştünü ispatladı bence. American Horror Story’nin kontesinden sonraki stil değişiminin zeminini hazırlayan bu enfes albümden kopabileceğimi düşünmüyorum. Hele bu havada, asla!

Soundgarden – King Animal

Kapağa bakmanın bile buram buram kış havası solumanıza neden olduğu bu güzel “geri dönüş albümü, hala eskimeyenlerden. By Crooked Steps gibi enerji patlamaları da, Rowing gibi karanlık depresyon parçaları da harika şekilde bir araya gelmiş.

MÜŞRA DEMİR

Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/2dtprcp

Bana ulaşabileceğiniz diğer hesaplar:

✉: multibabydoll@gmail.com

WEB: http://www.multibabydoll.com
Instagram: https://www.instagram.com/multibabydoll/
Facebook: https://www.facebook.com/multibabydoll/
Twitter: https://twitter.com/multibabydoll_

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKEmail this to someone
There are no comments

Add yours