http://www.multibabydoll.com/wp-content/uploads/2017/04/mayis-ayinin-taze-albumleri.png

MAYIS AYININ TAZE ALBÜMLERİ

Yaz sezonuna 1 kala, Mayıs ayı her zamanki gibi heyecan verici olmaktan uzak; daha çok ara sıcaklara ev sahipliği yapıyor. Ama ben yine de kulak vermeniz gerekenleri ufacık da olsa listeleyeyim istedim. Kim bilir belki siz aradığınızı bulursunuz.

Hadi o zaman başlıyoruz!

You’re Welcome, by Wavves
California’lı beach-punk grubunu ben daha çok yeni keşfetmiş olabilirim -ki bu benim suçum- ama kendilerinin çok sadık ve kemik bir kitlesi olduğu da gerçek. Mart ayında çıkardıkları iki single’dan kesinlikle favorim “Million Enemies.” Hem klibi hem şarkının kendisi uzun süredir loop’ta. İşte bu yüzden albümlerini heyecanla bekliyorum.

I, Niia
Şubat ayında Atlantic Records ile anlaşan bu stil sahibi kız, havalı bir klibe sahip havalı şarkısını yayınladı bile. Merakla beklediğim ilk albümünde Kendrick Lamar ile çalışacak olması ise daha da heyecan verici.

Lovely Creatures, Nick Cave & The Bad Seeds

Müzikle geçen 30 yılın ardından Nick Cave ve ebedi arkadaşı Mick Harvey favori parçalarını tek bir albümde topluyor. Sanırım bu listenin en heyecan verici projelerinden.

Pollinator, Blondie
“Dikkat ettiğim bir şey var, insanlar belirli bir yaştan sonra clublara gitmeyi bırakıyor ve ‘artık hiç iyi müzik yok’ demeye çalışıyorlar.” Bu güzel ve haklı söylem; Harper’s Bazaar’ın Nisan sayısında Debbie Harry’ye ait. Blondie’nin 11. stüdyo albümünden çıkan Long Time single’ıyla hala heyecanlandırıyor. Daha da heyecanlandıran şey ise albümde Sia, Charli XCX, The Strokes’tan Nick Valensi, The Smiths’ten Johnny Marr gibi isimlerin de dokunuşlarının bulunacak olması.

Harry Styles, Harry Styles
Ben de yazarken çok şaşkınım. Alt tarafı “One Direction’daki çocuk” yani. Ama olsun, herkese kapımız açık. Bu çocuk 1D’den bir eleman seçecek olsam iticiliğiyle en son seçeceğim insan olabilirdi ancak solo kariyeriyle bu bloga konuk olan ilk eleman oldu. Saturday Night Live’daki canlı performansı da “eh işte” olsa da; rock-folk tadındaki ilk single’ı kolay dinleniyor. E bu da bizi “albüm çıksa da bir tatsak” demeye itiyor.

After Laughter, Paramore

Dönemlerine mi yetişemedim bilemiyorum ama hiçbir zaman Paramore hayranı olamadım. Ama yeni albümden çıkan ilk single gerek 80′ler etkileşimi gerek No Doubt ve Blondie karması sound’uyla dikkat çekiyor. Yani demek istediğim, benim de dikkatimi çekti.

Shake the Shudder, !!!
10 yıldan uzun süredir punk-dance müzik yapmak kolay iş değil. Neyse ki !!! (yani Chk Chk Chk) bunu harika şekilde kotarmaya devam ediyor. Yeni albümlerinden çıkan ilk single da bunun kanıtı.

Kanalıma abone olmak için: http://bit.ly/2dtprcp

Bana ulaşabileceğiniz diğer hesaplar:

✉:multibabydoll@gmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/multibabydoll/

Facebook: https://www.facebook.com/multibabydoll/

Twitter: https://twitter.com/multibabydoll_

Shop: spr.is/KingAnimal

MÜŞRA DEMİR

Paylaş...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKEmail this to someone
There are no comments

Add yours