Bu Ay Kulak Vermeniz Gerekenler | Mayıs 2022

Her ay bu şekilde random bir listeyle karşınızda olacağım. Ağırlıklı olarak “en yeniler”in ön planda olacağı bu random playlist; sizin de mutlaka kulak vermenizi istediklerimi bir araya getiriyor.

OCEAN GROVE & DUNE RATS – Bored

Bir ara buraya Ocean Grove’a dair özel bir inceleme yazmayı planlıyorum, çünkü tek kelimeyle bu ara “crush”larım kendileri. 2000’ler nu-metal fantezisini müthiş bir başarıyla icra eden Avustralyalı grubun bu single’ına mutlaka kulak vermenizi öneriyor; canlı dinlemek isterseniz bir seyahat planlamak için benimle temasa geçmenizi öneriyorum!

EFZA – Çalsın Dünya

Efza aslında sosyal medya nedeniyle çok daha önce keşfettiğim bir sanatçı. Hala underrated olsa da kısa sürede büyük kitlelere ulaşacağından hiç şüphem yok.Efza’nın yeni single’ı Çalsın Dünya ise muh-te-şem! Belki sizin “kulaklarınız çok farketmemiş” olabilir ancak o gizemli, farklı ve seksi alt yapısı bana fazlasıyla Trent Reznor vibe’ını hatırlatıyor?

Modern dünyanın bizi robotlaştırmaya, makineleştirmeye çalışmasına inat ruhumuzu takip etmemiz gerektiğini bize hatırlatan bu çekici şarkıya kulak verin.

5SOS – Complete Mess

Benim için INXS’den bu yana Avustralya’nın çıkardığı en iyi pop-rock grubu olan 5SOS, her yeni işiyle yüzümü/yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. Complete Mess klibiyle bile huzur veren; çok ama çok özel ve -yine her zaman benzettiğim gibi- oldukça INXS’vari bir iş.

MILEY CYRUS – Angels Like You (ATTENTION LIVE)

Miley sevgim malumunuz, dolayısıyla çiçeği burnunda rockstarımızın bu canlı albümünü de hatmettim. Lollapalooza konserinde Taylor Hawkins’e adadığından beri zihnimde takılıp kalan bu şarkının canlı versiyonu; içinizde artık öldüğünü düşündüğünüz duyguları uyandıracak.

NOTHING BUT THIEVES – Life’s Coming In Slow

Daha fazla ünlü olmalarını ve artık underrated kalmalarını istemiyorum. Bu yüzden bu muhteşemliğe acil kulak veriyor ve dinlenmelerini artırıyorsunuz!

RED HOT CHILI PEPPERS – These Are the Ways

Hiç başka albümler konuşmaya gerek yok; bu yazın albümü belli: UNLIMITED LOVE! Hal böyle olunca, albümden favorimi de buraya kondurmadan olmazdı tabii ki.

 • Bu da ilginizi çekebilir>>>

CHARLI XCX

Crash albümü ile bu yazın bombalarından olan Charli XCX, son dönem favorilerimden. Öncesinde pek dinlemediğim Charli, bu albümle birlikte tam bir Y2K pop rüyasına dönüşmüş durumda. Crash albümünün en iyisi ise kuşkusuz ki Used To Know Me benim için.

ROYAL BLOOD – Limbo (Remix)

Muhteşem Royal Blood albümünden gelen bu Remix taneciği ile kafalara duvar atmanın tam zamanı!

 • Bu da ilginizi çekebilir>>>
 • Kişisel Bonus:

  SLIPKNOT – Custer

  İlle yeni şarkıları koyacağım diye bir şey yok. Çileli geçen bir Nisan ayından sonra, Cut cut cut me up and fuck fuck fuck me up diye doyasıya bağırmak hepimizin hakkı!

  BENİ SPOTIFY’DA TAKİP EDİN!

  Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

  Top 3 Stories

  Daha Fazla İçerik
  Olası bir konser haberinden önce – Bush – Reading Festival 1997