Kristaller Hakkında Mini Dürüst Bir El Rehberi

Bu yazıyı bir manyak gibi görünmeyi göze alarak yazdığımı biliyorsunuz değil mi? Zaten okült öğelere ilginin olması beraberinde bu boynu büküklüğü de getiriyor. “Şey evet, böyle şeylere inanıyorum ama…”

Neyse umarım yerli Netflix dizisi büyücü kadını manyaklığında görünmüyorumdur. Umarım Walter Mercado manyaklığında görünüyorumdur.

Walter Mercado

Evet okültizmi seviyorum, yıllardır ilgileniyorum, okuyorum, ah Aleister Crowley‘nin ne kitaplarına katlanmadım bu yolda… Ama kristal alıp kullanmaya başlamam (sanki pokemon aldım ve kullanıyorum?) yaklaşık 2 yıl öncesinde başladı. Bu kadar geç kalmamın nedeni neydi bilmiyorum ama bir başladım adam akıllı başladım diye düşünüyorum.

Crystal Healing / Kristaller ile şifalanma nedir?

Kuvars, ametist veya opal gibi yarı değerli mineral taşlarla uygulanan bir alternatif tıp tekniği. Ve Wikipedia’ya göre sahte bir teknik. İyileştirici gücü var gerek fiziksel gerek mental. Ama evrendeki her şey gibi bu sizin ne kadar inanıp inanmadığınıza bağlı.

Spencer Pratt delisi ve taşları. Aha da ben.

Crystal Healing (Kristal şifası) gerçekten işe yarıyor mu?

Yine, yeniden: Neye inanıyorsanız o. Evrendeki her cismin bir enerjisi var. Tabii ki bu enerji; evrenin oluşmasından beri varolan mineral taşlarda daha fazla olacaktır. Evrene mesaj göndermeye, ne düşünürsen olmasına, bir şeye ne yüklersen onu saçmasına ben şahsen kendi adıma inanıyorum.

Hangi kristal taşlar ne işe yarıyor?

Eğer Avengers’taki Thanos değilseniz, 10 parmağınıza 10 ayrı renkte taş alıp para saçmanıza gerek yok başlangıçta. Çünkü yine Thanos gibi bir parmak şıklatmasıyla her şeyi kusursuz hale getireceğinizi düşünmeyin, üzülürsünüz. Bunu kendinizi iyi hissettireceği için yapın.

Mesela pembe kuvarsı ele alalım. Kabaca, aşkı simgeleyen bir taş. Aşk hayatınızı hareketlendiriyor, çevrenizdeki kişilere çekici bir hava yaymanızı sağlıyor, size aşkı çekiyor, bu pozitif enerjiyle yükseliyorsunuz yani. Hatta Katy Perry bile bu taşı kullandığı zaman aşk hayatının ne kadar hareketlendiğinden bahsetmişti bir röportajında. Peki bunlara körü körüne inanıyor muyuz?

Doğru cevap:

Yani size şu kadarını söyleyeyim; yanımda iki adet göktaşı kadar pembe kuvarsın olduğu bir günde, date için ekildim. Peki bu, kristal taşlar işe yaramıyor mu demek? Olayın özü insanlarda bitiyor arkadaşlar. Bu taşların olayı o enerjiyi yaymak. Mesela biliyorum ki bu pembe kuvarslarla çalıştığım dönem kendimi gerçekten en çekici hissettiğim dönemdi, çekiciden kastım çekim gücü anlamında. En fazla kişiyle konuştuğum, eğlendiğim dönemdi de denebilir. Yani işe yarıyor ama kalkıp insanların karakterini değiştirmesini, mucizeler yaratmasını beklemeyin. En doğru tanım “enerjiyi/havayı değiştiriyor” olmalı bu taşlarla ilgili.

Favori kristal taşım Ametist. Bana favori parfümüm Thierry Mugler Ailen’ı anımsattığı için tabii ki ekstra seviyorum. Rahatlatıcı bir etkisi var, zihinsel olarak zinde hissetmenizi sağlıyor, ilham veriyor…

Para konusunda şifalanma isteyenlere önerim Sitrin (Citrine) taşı olacaktır. Para olarak bereket getirmesinin yanında kötü alışkanlıklarla savaşmada etkili bir taş. Karaciğer için de şifalanma veriyor.

Pirit taşı daha kariyer açısından yardım sağlarken; fiziksel dayanıklılığı artırıp tembelliği azaltıyor. Ortamla uyumlu ve sosyal biri olmanızı destekliyor.

Aventurin taşı da kesinlikle önereceklerimden biri. Depresyonu uzak tutan, yaşama sevincini artıran ve yine bereketi simgeleyen bir taş.

Biraz da fitlik diyenler için Kan taşını öneririm. (Bloodstone) Kan dolaşımını düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Eskiden savaşlarda kanamayı durdurmak için de kullanıldığı biliniyor. Ayrıca ismi çok cool?

Jasper taşı özellikle Ateş grubu burçlarına önereceğim bir taş.(Hatta iyice özelleştirelim; Koç burçlarına…) Öfke ve kaygı bozukluklarının önüne geçiyor, kötü rüyalardan ve enerjilerden koruyor.

Kristaller nasıl temizlenir / nasıl sıfırlanır?

Ben Palo Santo tütsüsüyle temizlemeyi tercih ediyorum. Siz adaçayı ya da başka bir tütsü deneyebilirsiniz. Ya da dolunayda taşlarınızı bir gece dışarıda bırakabilir ya da akan bir suyun altına tutabilirsiniz.

Kristallere enerji nasıl yüklenir?

Taşınıza odaklanın ve o enerjiyi yükleyin. Keşke burada bilge bilge daha fazlasını anlatabilseydim ama hepsi bu.

İşin özü kristaller ya da mineral taşlar, tamamen ona yüklediğiniz anlamla ilgili. Size şu kadarını söyleyeyim, ben bu kristal işini yıllar önce biricik Madison Montgomery’miz Emma Roberts’ın Instagram’ında görüp merak sarmıştım. Sonrasında Emma’nın sevgilisine şiddet uyguladığı iddiaları ayyuka çıktı. Yani demek ki şeytanlarınız hep sizinle. Diğer insanların da öyle.

Beklentilerinizi arşa çıkarmayın ama size iyi geldiği sürece ritüellerinize, meditasyonunuza, dekorasyonunuza ekleyin.

Kristal taşları nereden satın alabilirsiniz?

Ben Gittigidiyor’daki Fasilkeleri (artık adı taş sandığı) satıcısından alıyorum. Güvenilir ve kargosu hızlı. Size de içim rahat bir şekilde önerebilirim.

Müşra Demir

Takip ediniz>>> Instagram/Multibabydoll

Instagram/Crunkmag

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Spor salonu için giyinme sanatı