90’ların sonuna dair güzel anılar: Fiona Apple – MTV Unplugged

Hiçbir zaman Fiona Apple fanı olmadım. Yani yaptığı müziği kendi alanında harika bulsam da pek benim kalemim değil, hem de hiç ama hiç kalemim değil. (Hatta hadi itiraf edeyim, genelde “öfff” şeklinde gözlerimi devirerek baktığım bir müzik desem daha doğru olur.)

Ama bir şeyi daha itiraf etmek isterim ki, Criminal klibi 90’lı yılların sonu denildiğinde akla gelen ilk şeylerden biridir. Aşırı derecede estetik ve güzel bir video kliptir bu. Nedense defalarca izlemekten hiç ama hiç sıkılmam. Fiona da (şu anki hali üzücü olsa da) güzelliğinin doruğundadır o zamanlar.

Her şeyin ötesinde Fiona Apple; tarzıyla, -benim için- giyimiyle kuşamıyla ve havasıyla saygı duyulası, ilham alınası bir isim. MTV Unplugged‘daki bu performansını, halini tavrını, kıyafetini, kendisini çok sevdim. Güzel bir soluklanma için harika bir seçenek gibi.

Dilerim ki Fiona tekrar bu eski çok güzel günlerine dönsün ve sevenlerini mutlu etsin. Benim gibi sadece tek kliplik hayran olup normalde beğenmemesine rağmen saygı duyanları bile sevindirsin.

Bir de tabii asıl güzel olan şeyi, Criminal klibini de, buraya alta yapıştırıyorum ki; siz de izleyin görün “90’lar sonu 2000’ler başı estetik anlayışı” neymiş, nasıl da güzel olurmuş.

 

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Wellness: Kendini İyi Hissetme Sanatı