Anime, Rock, Hyperpop ve Öfke: Lil Uzi Vert – Pink Tape

Yılı yarılarken, yeni çıkanlar statüsünde olup kısa sürede bu kadar çok loop’a alacağım albümün Lil Uzi Vert’e ait olması inanın benim için de şaşırtıcı. Ama şimdiden spoiler vermiş olayım, net bir şekilde 2023 Best Of listeme Pink Tape albümü en üst sıradan girer!

Durum böyleyken bu albümden kısaca bahsetmesem olmazdı. Sonuçta sırf sevdiğim isimlere ait diye ne vasat albümlerden bahsettim burada!

Yılın en çok beklenen albümlerinden biri olan Pink Tape, sırf konuk listesiyle bile harika bir parti tadında: Travis Scott, Nicki Minaj, Don Toliver, İngiliz metalcore yıldızı Bring Me The Horizon ve Japon J-pop/metal grubu Babymetal.

Zaten albümün belki de en şaşırtıcı yanı, Uzi’nin rock müzik dünyasına daldığı “Werewolf” şarkısında Bring Me The Horizon ile yaptığı işbirliği. Albümün diğer öne çıkan parçalarından “Just Wanna Rock”, bu yılın başlarında önemli bir popülerlik kazanmıştı ve hatta Şubat ayında Hot 100 listesinde ilk 10’a girmeyi başardı. Genel olarak Pink Tape, Lil Uzi Vert’in bir sanatçı olarak büyümesinin bir kanıtı.

23 parça + 3 bonus parça içeren bir albüm olarak sıkıcı olmak yerine tamamen eğlenceli bir hız treni gibi hissettirmesi ekstra takdiri hak ediyor. “Crush Em” ve “Amped” gibi parçalar özellikle festival performansları için yaratılmış gibi.

Bir noktadan itibaren Uzi; anime, rock, hiperpop ve öfke arasındaki çizgileri, Pink Tape’e artık bir rap albümü diyip diyemeyeceğinizin bile belirsiz olduğu bir noktaya kadar bulanıklaştırıyor.

Uzi, albümde System of a Down’ın klasik Nu Metal şarkısı Chop Suey‘sine de el atıyor. Serj Tankian’ın yanık sesinden nefret eden dünyadaki tek Nu-Metal fanı olarak elbette ki bu cover’a bayıldım. Artık orijinalini dinlemek zorunda değilim!

Oldukça çarpıcı bir yaratıcılığa sahip olan Pink Tape albümü için hazırlanan trailer’ı ile bile kalbimi kazandı.

Tüm yaz bu albüme, 23 + 3 şarkıya takılı kalacağım.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
ZIP ME UP!