BAŞUCU ALBÜMÜNDEN İLHAM KAYNAĞINA: METALLICA’NIN LOAD ALBÜMÜ 20 YAŞINDA

Bazı albümler vardır, başucu albümünüz olmaya sadece işitsel olarak hak kazanmazlar. Görsellik de dahil olmak üzere sizi her anlamda, tüm duyularınızı da katarak etkilerler. Metallica’nın Load albümü işte benim için böyle bir albüm.
Haftalardır düzgün bir konser olsa da heyecanlanıp gitsem diye kıvranıyorum. Bu isteğimin en tepe noktasını Metallica konseri konusunda yaşıyorum. Yakışmaz mıydı bu yaza bir Metallica konseri? İşte bu isteğim/sevgimin başlangıcı yıllar önce Load albümünü dinlememle oldu.
Load albümü bugün itibariyle 20 yaşında! Şimdi kalkıp da albüme ayrıntılı bir inceleme yapmayacağım. Totem yaptım, bir dahaki İstanbul konserleri öncesinde her güne bir albümlerini inceleyeceğim, Load’a da destanlar yazacağım.
Ama şu kadarını söylemem gerekir ki, ilk aşık olduğum albümlerine bakacak olursak ben bir Load/Reload Metallica’cısıyım. Albümün hem deliler gibi güçlü hem de yer yer kırılgan ve karanlık tonu beni her zaman çok etkilemiştir. Favorim -ki tüm Metallica tarihçesinde en sevdiğim şarkılardan biridir- King Nothing. Diğerlerini ise Ain’t My Bitch, Until It Sleeps (Ah klibi ah) ve Thorn Within olarak sıralamam mümkün.
Beni bu albümde bir diğer etkileyen nokta ise booklet’i! Gerçekten o buram buram 90’lar kokan, sürekli olarak olarak bir akşamüstü havası içeren, Kirk’ün Zoolander’vari stiline doyduğumuz o karelerin hastasıyım. Bu yüzden Load albümünün 20. yılı şerefine Load ve Reload albümlerinin bookletinden kareleri buraya taşıyorum. Size de aynı güzel hisleri vereceğime şüphem yok. (Tabii albümü de arkadan çalmayı unutmayın!)

 

MÜŞRA DEMİR

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Sanctifying a July night with Metallica Concert!