BİR BAŞKA OBSESYON: MULE AYAKKABILAR

Son zamanlarda çok fazla obsesyonumdan bahseder oldum. Hayır öyle abartılı derecede obsesif bir insan da değilim ama anlattıkça anlatasım geldi sanırım…

İşte bu obsesyonlarımdan biri de Mule ayakkabılar. Terlikle ayakkabı arasında bir yerde duran arkası açık, benim için tamamiyle “güçlü ve feminen” şeklinde tanımlanabilecek objeler. Nedendir  bilinmez, inanılmaz derecede özgür ruh destekleyicisi olduklarını düşündüğüm bir modeldir bu mule ayakkabılar…

Zahia Dehar sayesinde mule hakkında anlatmak istediklerim tek bir karede…

 

Oldum olası bu Mule ayakkabılara hastayım. Aşırı derecede rahat olmaları, hemen her görünüme farklı ve tavizsiz bir hava katmaları bunda en önemli etken.

Mule ayakkabıları durup dururken bana yazı konusu yaptııran ise Erin Wasson‘ın aşağıda resmini görebileceğiniz harika ayakkabıları…

 

1950’li yıllarda Marilyn Monroe bu ayakkabıları hakettiği popüleriteye ulaştırırken, 90’larda artık tarz sahibi olmanın başka bir ifadesiydi Mule’lar. (ah hadi ama, Carrie Bradshaw’ı hatırlayalım o güzel Mule ayakkabılarıyla!)

 

Yenilendiler, içerisinde bulundukları dönemin en modern ayakkabısı olmaya devam ettiler. İnce topuklu olanları femme fatale bir kadına, dolgu topuklu olanları ise rock chic’lere eşlik etti, etmeye de devam ediyor. Ben de tabii ki bu güzel ayakkabıların en orijinal hallerini buldukça almaya,koleksiyonuma katmaya devam ediyorum.

 

Bir de bu Mule’ların aynı anneden ancak daha güçlü başka bir babadan olan çocukları var. Sabolar!

 

Sabolar da tıpkı mule ayakkbılar gibi, çok güçlü ve rahatlar. Modellerine göre hardcore bir tarz da elde edebilirsiniz, hippi de…  ” Metallica Konserine Hazırlık…” yazımda da belirttiğim gibi emektar Harley Davidson sabolarıma büyük bir aşkla bağlıyım. Aynı zamanda kusursuz birer konser seçimi olabiliyor bu mule ayakkabılar ve sabolar. (Bkz. Bir Müzik Festivalinde Ne Giyilir Sorunsalı yazım! )

 

Hasır topuklu olanları ile daha çok festival stilini yakalarken, ince topuku ve sivri burunlu olanlarıyla daha ciddi bir görünüm yakalamak mümkün. Tabii tüm bu tanımlar, Mule ayakkabınızın doku ve model değişkenlerine bağlı olarak çeşitlenebilir. (Vuhuuuu çok bilimsel bir cümle kurdum!)

Mule ayakkabıların çok farklı şekillerde kombinlenebilirliğini göstermek için aşağıda hazırladığım görünüm örneklerine bakabilirsiniz!

 

 

 

Aladdin Sane
Aladdin Sane, musrademir tarafından lip cosmetics ile yaratıldı

Blackened!

The Runaway

Super Collider

High Voltage
High Voltage, musrademir tarafından Designhype ile yaratıldı

Vitalogy

Dirt
Dirt by musrademir featuring a lip shine
Mugler Blue
Sex&The City
Sex&The City, musrademir tarafından high heel shoes ile yaratıldı

 

Gündüzden geceye harika şekilde uyarlanabilen Mule ayakkabılarınız ya da sabolarla bol konserler, bol gezmeler, bol eğlenceler!

 

 

MÜŞRA DEMİR

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Travma Sonrası Albümü: Queens of the Stone Age – In Times New Roman…