Bir PR Aracı Olarak “Geç Kalmışlık Hissi”

Bu aralar sosyal medyada sıkça gördüğümüz “x yaşından önce tüm dünyayı gezmiş olun, 2 çocuk yapmış olun, Range Rover mom olun, en az 2 diplomanız, 5 işiniz, 4 yan geliriniz, kendi işletmeniz olsun” saçmalıklarını bir kenara bırakın. Bu insanlar kim ve neden zaten her şeyin bu kadar stresli geçtiği bir dünyada bir de bizi “geç kalmış olmanın dayanılmaz depresyonuyla” baş başa bırakıyorlar?

Asla kullanmayacağım cilt bakımlarını kullanıyormuş gibi yapıp milyonlara sahip olamadığımdan x yaşımdan önce İtalya’da sabah kahvaltısı yapamadığım için hiç de üzgün değilim. Çünkü zaman “bizim.” Neyin ne zaman olacağına biz karar verebiliriz, olmazsa üzülme hakkı da bizim elimizde.

Birileri 20 yaşında milyoner olmuş olabilir. 25 yaşında çalışmadan rich mom olmayı “başarmış” olabilir. Herkesin hedefleri farkı olabilir. Bu blogda 10 yıldır durmadan anlattığım ama ara ara benim de düştüğüm bir çukur bu. Sosyal medyanın tamamen kendimizi başkalarıyla karşılaştırdığımız bir paradokstan ibaret olduğunun farkındayım ama o denizde boğulmadan da yüzmenin bir yolu var.

Sizi tüm bu geç kalıyormuş hissiyle dolu çukura sürüklemeye and içenlere inat, bu yayını çektik. İyi dinlemeler!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
READY TO BE A SUPERHERO WITH FILA CATSUIT?