Eğlenceli ve karanlık bir stil: Abbey Lee Kershaw

Abbey Lee Kershaw, moda dünyasını yakından taikp etmeye başladığım dönemde fazla değer vermediğim bir isimdi. Ancak uzun kahverengi saçlarını kesip platin sarısına boyaması ve kırmıjı rujunu hiç çıkarmamasıyla başlayan; o sokak stili kraliçeliği döneminde neyse ki hatamdan döndüm. Üstüne bir de hayatıma iz bırakangillerden The Dark Tower‘ın sinema uyarlamasında Idris Elba ile yer alacağını öğrendim… Tamam artık Abbey Lee fangirl’üyüm. (Bir de kendisi Galatasaraylı. Kalp.)

i-D dergisinin videolarında da kanıtladığı gibi, Abbey Lee modelliği oyunculuk gücüyle kullananlardan. Bir bukalemun gibi her karaktere bürünebiliyor. Sokaktaki karakteri de ayrıntılarıyla değişken ama ana hatlarıyla aynı. Biraz gotik prenses, saykodelik tatlar, vintage dokunuşlar ve tüm bunların finalinde ortaya çıkan güçlü ve duruşundan taviz vermeyen kadın görüntüsü.

Kullandığı parçalar fazla karışık gelebilir ama ben hepsini kendisine yakıştırdığını düşünüyorum. Zira zorlama durmuyor, karakterini yansıttığı belli. Ki bu da en önemli şey.

Bir de kişisel bir not düşmek gerekirse kullandığı her parçaya ayrı ayrı birer arzu nesnesi benim için.

Döneminin en güçlü ve değerli modellerinden Abbey Lee (hey gidi 2005-2011 dönemi modelleri, hey hey), kesinlikle karanlık ama eğlenceli, gotik eksende bir stil için en önemli ilham kaynaklarından; aşağıdaki galeriden de görebileceğiniz gibi…

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
İYİ Kİ DOĞDUN DEBBIE HARRY!