HAPPY BIRTHDAY ALEXANDER WANG!

>>>Eğer moda ve müziğe aynı anda tutkun biriyseniz, hele ki bir de teenagersanız; aldığınız ilk tasarımcı ürününün yeri sizin için çok ama çok ayrı oluyor. Asla marka takıntısı olan biri olmadım. Ancak beyinlere çok kolay obsesyon geliştirebilen biriyim. Evet bildiğiniz beyinlere. Beyinlerine, yarattıklarına, ürettiklerine hayran olduğum insanların herhangi bir ürününe sahip olmak paha biçilemez.
İşte bu beyinlerine hayran olduğum adamlardan biriyle, lise yıllarımda arka sıralarda ders kitabının içinde gizlice Vogue okurken tanıştım. Henüz çok genç olan (ki hala ve daima çok genç) Alexander Wang. İlk koleksiyonuna nasıl da hayran kaldığımı hatırlıyorum. Her teenage gibi bir hevesle actığım Tumblr hesabımda deli gibi kendisinin ve koleksiyonunun fotoğraflarını paylaşıyordum. Sonrasinda oldukça erken bir yaşta iş hayatına atıldım. Biriktirdiğim paralarımı iki şeye harcıyordum: plaklar ve kıyafetler. Çok zaman geçmeden uzun suredir deli gibi istediğim Alexander Wang Kristen çantayı edindim. Hayatımda edindiğim ilk tasarımcı ürünü buydu. Hala da hayatımdaki en önemli objelerden biridir bu çanta. Bol kayışlı, rock etkileşimli bu çantaya kelimenin tam anlamıyla aşığım.
Aslına bakarsanız Alexander Wang‘in kendisine aşığım sanırım. Hayatıma giren ilk tasarımcı olduğu için değil sadece, moda ve müziği harika şekilde harmanlayıp insanın hayatında iz bırakan dinamik tasarımlara imza attığı için de seviyorum. Bugün bu harika adamın doğum günü. İyi ki doğdun Wang! Dogum günü şerefine tasarımcının bana en çok ilham veren 5 anını sıraladım. Moda ile kalın!!!

>

>>>If you crazy about music and fashion at the same time, especially if you are teenager; the first product that you purchase from a designer’s collection could take very significant place in your life. I was never the one who’s obsessed with brands. But my obsession with brains. Yes, brains. How priceless to have any product designed by the person that i love (s)he’s mind, creativity or productiveness. I met one of those person in my high school years while i secretly reading Vogue in the back row. He’s still (and forever he’ll) too young Alexander Wang. I remember how I fascinated by his first collection. I shared photos of his collection like insane on my tumblr account that I opened with huge enthusiasm such every teenager. Afterwards I began my career quite young age. I was spending my money two things; records and clothes. After short time, I got the bag ‘Christie’ by Alexander Wang which I wanted madly. It was my first designer product and it’s still one of the most important objects in my life. I’m in love with this bag in every sense of the word. In fact I think I’m in love with Alexander Wang. Not just because he’s first designer who comes into my life, it’s because while he blend fashion and music perfectly also he leave his mark in people’s life with his dynamic designs. Today is the birthday of a fabulous man. Happy birthday Wang! I compiled designer’s five major moment that inspire me in honor of his birthday. Stay with fashion!!!

Kristen tote bag

 

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/pages/Multibabydoll/

 

MÜŞRA DEMİR

Çeviri: Esra Darman

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Metaverse x Moda Dünyası: Tasarımcılar NFT Çağına Uyum Sağlayabilir Mi?