Kaybetmek “Yeni Kazanmak” Olabilir Mi?

Öncesinde uyarmam gerek ki yine alakasız bir yerlerden başka alakasız noktalara çıkacağım.

Rupaul’s Drag Race 12. sezonu izlediğimden beri kafama saplandı kaldı: Losing is the new winning? Olabilir mi böyle bir şey? Çünkü olsun lütfen!

Kalkıp aklıma takılmasının nedeni müthiş disko beatleri değildi elbet. Kaybetmek gerçekten de yeni kazanmak olabilir mi?

Hepimiz bir şeylere çabalıyoruz, uzun süredir savaşını veriyoruz, vermekteyiz… Mutlaka ki bir yerlere varıyor, bir şeyleri kazanıyoruzdur ama bu tatmin ediyor mu? Eğer benim gibi hep daha fazlası şeklinde çırpınan bir tipseniz (yaşasın tek çocuk olmanın getirileri) bir süre sonra hedefinizin ne olduğunu bile unutuyorsunuz.

Ben mesela bu siteyi açtığım günlerdeki hedeflerimi unuttum. Hayal meyal hatırladığım hedeflerimin yarın gerçekleşmesi halinde huzursuzluk bile çıkarıp memnuniyetsiz olabilirim. Orada bir zafer var ama kime göre ve neye göre var?

Kendi zafer tanımlarıma göre hala bir yerlerdeyim, hala haftanın yarışmalarında geride kaldığım oluyor ama hala “i’m that bitch” bitch!

Trust me I’m still gonna get it
Losing is the new winning

İşte bu yüzden Drag Race evrenini seviyorum. Şımardığım, tembelleştiğim, her şeyi kenara bıraktığım dönemlerde; benden çok daha zor şartlarda büyümüş, galaksiler arası güzelliklerine ve yeteneklerine rağmen dünyanın büyük bir kesimini karşısına almış olan bu insanlar son düzlükte bile savaşmayı bırakmıyorsa ben de vızıldamayı, bir şeylerden şikayet etmeyi bırakmalıyım.

Pek çoğumuz elimize geçtiğinde “e yani?” diyeceğimiz hedefler koyuyoruz önümüze. Bu gerçek kabak gibi gözümüzün önündeyken üstelik. Ona ulaşmak için çabalıyor, tavizler veriyor, ona giden yolda henüz gerçekleşmemiş şeyler için bile stres yapıyoruz. Bu tabii ki kötü bir şey değil, denizdeki pet şişeler gibi amaçsızca savrulmanız beklenemez. Ama kaybettiğinizi hissettiğiniz anda rotayı çevirmek için geç değil. Bunu unutmayın. Yer aldığınız o sezonu kazanamıyor musunuz? Etabınızı gösterişli bir şekilde bitirin ve All Star’a hazırlanın.

Mesela bana gelelim. Hedefim neydi? Ne yapmak ve neye ulaşmak istiyordum? Kesinlikle bunları net bir şekilde hatırlamıyorum ve zaten emin de değilim. Emin olduğum şey olduğum yerden memnun değilim, daha fazlasını istiyorum, hak ediyorum ve ona doğru yürümekten de çekinmemeliyim. Bu etabı kaybetmiş olsam bile. Sonuçta Losing Is The New Winning değil mi?

Üstelik hatırlatırım, Hillary Clinton da kaybetmişti?

Instagram: https://www.instagram.com/multibabydoll/

Spotify: https://open.spotify.com/user/musrademir

Youtube: https://www.youtube.com/multibabydoll

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
GARBAGE İLE YENİDEN 90’LAR: STRANGE LITTLE BIRDS İNCELEMESİ