Koronavirüs Günlüğü: Takip Etmeniz Gereken LiveStream Konserler

Koronavirüs/COVID-19 nedeniyle “kesinlikle evde geçirmemiz gereken” bu günleri livestream konserlerle renklendirmek mümkün.

Salgın ve karantina durumu, beklenildiği gibi en başta konser, festival ve turneleri vurdu. Tabii ki virüs müziği susturabilecek bir şey değil. Ünlü sanatçılar; evlerinden, stüdyolarından ya da sahnelerinden live stream (canlı yayın) konserler aracılığıyla dinleyicilerine ulaşıyor; sıcak bir bağ kuruyor.

Karantina dönemi boyunca her live stream konseri buraya ekleyeceğim; tür gözetmeden. Kendi zevkime uyanları zaten belirtiyorum. Maksat hepsi bir listede toplansın. Sizi seviyorum; müzikle ve güncellenen live stream konser listesiyle kalın!

Major Lazer – A Very Lazer Sunday

Canımız ve birtaneciğimiz Diplo; karantina günlerinde sizi ev partisine davet ediyor. Yani mecazen. Ben şahsen bu iki günlük seriden tatmin oldum. Arada “Corona who?” diye bağıran ablalara eşlik etmek keyifli.

Özellikle evden çalışıyorsanız, arkadan bu seti açın.

Chris Martin

Coldplay’in Chris Martin’i; karantia günlerini sıcak bir ortamla güzelleştirenlerden. Yayında hem hayranlarının sorularını aldı hem de David Bowie’nin Life On Mars şarkısını coverladı.

Keith Urban

https://www.instagram.com/tv/B90JN2kBdsE/?utm_source=ig_embed

Kendisiyle Nicole Kidman’ın kocası olması dışında alakam yok ancak kendi türünün en iyilerinden biri olduğunun da farkındayım. Üstelik bence şeker de bir insan. Bu şekerlik sizlere de geçsin diye, bu yarım saatlik live stream konserini buraya ekleyelim.

Yungblud

Yungblud’ı kimselerin tanımadığı günlerden beri çok seviyorum. Live Stream işini de çok güzel bir şova dönüştürmesiyle beni bir kez daha gururlandırdı. (Bana ne oluyorsa?)

“Yatağınızdan, mutfak masanızdan, kanepenizden şimdi kalkın ve zıplayın!” diye bağıran Yungblud’a bir ara Bella Thorne ve Machine Gun Kelly’nin de eşlik ettiği livestram konseri; arada minik bir içme yarışması da barındırıyor. Açın ve eğlenin!

Yalın

https://www.instagram.com/p/B93bPXBJ6rR/

Türkçe pop söz konusu olduğunda en sevdiğim yıldızlardan olan Yalın; şu dönemde ülkede bu canlı müzik yayınını yapan ilk kişi olarak yine vizyonunu belli etti. İzleyin, pamuk gibi olun.

John Legend

https://www.instagram.com/p/B920EARl9XS/

John Legend’a karşı nötrüm. Karısı Chrissy Teigen ise beni ürkütüyor. Ama bu başka bir yazının konusu. Sezar’ın hakkı Sezar’a; tam da bu ara görmek istediğimiz sıcaklık ve pozitiflikte bir performans olmuş.

Christine And The Queens

https://www.instagram.com/tv/B9zgHVfqShG/?utm_source=ig_embed

Hiç tarzım değil. Ama elbet olan vardır diye Christine And The Queens live stream konserini de buraya bırakıyorum. Belki karantinanın ilerleyen günlerinde izleyecek bir şey bulamazsam benim de tarzım olur kim bilir?

BONUS: Karantinada Modunuzu Yükseltecek Yeni Müzik Keşifleri

Bu aralar dinleyecek yeni bir şeyler arıyorsanız önerdiğim isimlere göz atabilir, daha fazlası için beni ve playlistlerimi Spotify hesabımdan takip edebilirsiniz!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Kendime Bir Takım Karantina Notları