Multibabydoll NFT Project

Hell Yeah Multi-Verse!


Sabırsızlandığım bir projeyle daha karşınızdayım. Ve evet, yine yaptığım pek çok şey gibi ticari bir getiriden ziyade kendi ego ve kreatif tatminim için bunu gerçekleştiriyorum!

Multibabydoll NFT Project’e hoş geldiniz. OpenSea adresimden de görebileceğiniz gibi iki farklı koleksiyonla karşınızdayım.

İlk koleksiyon, bir tasarımcı olan annemin 1980’li yılların sonları 1990’ların başındaki zaman diliminde tasarladığı/çizdiği eserlerden oluşuyor. Bu koleksiyon, modanın zamansızlığını, rengini, eğlencesini öne çıkarıyor. Aynı zamanda bir moda koleksiyonundan bir parçaya sahip olmak mı? Evet, lütfen!

İkinci koleksiyon ise farklı Multibabydoll’leri ele alıyor. Evet benden yüzlerce var ancak şimdilik sadece 3 Multibabydoll ile tanışabilirsiniz. Satıldıkça 3 ve katları sayılarda farklı Multibabydoll’ler drop’lanmaya devam edecek. Eserlerine ve tarzına aşık olduğum Bahar Aslan’ın Multibabydoll tasarımları, gelecek için umut vaat eden NFT eserlerini oluşturuyor.

Bu kadar konuşmak yeter. Haydi şimdi keşfetmeye!

I’m here with another project that I can’t wait for. And yes, I do it for my own ego and creative satisfaction rather than a commercial return like so many other things I do!

Welcome to the Multibabydoll NFT Project. As you can see from my OpenSea page, I am here with two different collections.

The first collection consists of works designed/drawn by my mother, who is a designer, in the late 1980s and early 1990s. This collection highlights the timelessness, color and fun of fashion. Also owning a piece from a fashion collection? Yes please!

The second collection deals with different Multibabydolls. Yes, there are hundreds of me, but for now you can only meet 3 Multibabydolls. As they are sold, different Multibabydolls in numbers of 3 or more will continue to be dropped. Bahar Aslan’s Multibabydoll designs, which I love with her works and style, constitute promising NFT works for the future.

That’s enough talking. Let’s explore now!


Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Yeni sezon alışverişi için 4 arzu nesnesi