These boots are made for walkin…

Son zamanlarda pek fazla, çok fazla The Kills/The Dead Weather sularında takılıyorum, şu sıralar blogda da belirttiğim gibi. Dolayısıyla da solist Alison Mosshart‘ın stilinden fazlasıyla etkilenmem normal. (Bir diğeri için Bkz. Saykodelik desenlerle yeni bir aya merhaba yazım.)

 

The Kills‘in ya da The Dead Weather‘ın canlı performanslarını izlerken, aslında sürekli olarak gözüme ve aklıma tek bir şey takılıyordu. O desenli jeanleri, yırtık tişörtleri ya da ışıltılı üstleri; hele pek ünlü altın sarısı botları değil. Dümdüz, simsiyah, hafif sivri burunlu ve bileğe doğru incelen Maison Martin Margiela botları tam da aradığım şeydi. O tarzdaki botların rahatlığı ise malumunuz, hele sahnede hoplayıp zıplamak için kullanılması bile bir kanıt bence rahatlığına.

 

 

 

Aradığımı buldum, hem de Bambi‘de buldum. Aslında Taksim’deki mağazalarının vitrininden bana el salladıkları anda bu botları kafama koydum ama yine de emin olamadım. Sonuçta ne oldu? 3 gün sonra iyice aklıma düştü ve internetten gözüm kapalı sipariş ettim!

Nitekim tam istediğim gibi (eheheh ve neredeyse Alison’ın botlarının tam aynısı gibi) çıktı. Kendisinin güzelliğini geçtim, rahatlığıyla daha da mutlu oldum. Bir diğer avantajı da tabii ki uzun bir kullanım ömrü olduğunu şimdiden farketmem. Zira, aynı zamanda bu tarzdaki “sıfır aksesuar” botlar, eskidikçe daha güzeş ve grunge bir görünüm elde etmenize yarıyor.

 

 

Yetmedi tabii bu vahşi rock n’ roll çılgınlığı, yılan derisi hayranlığımı yanardöner ve rengarenk bu minik H&M çantada daha da iyi ifade etme olanağı buldum. Yıllardır süren, siyah oje dışında hiçbir renk sürmeme alışkanlığımı kaldırıp atan, son sevdiceğim Flormar 431 Tropic Blue oje ile de aynı tonlarda oluşu beni çekti tabii.

 

 

Ek olarak da bol ipli siyah deri pantolon ile istediğim dozda vahşi rock n’ roll görünümüne ulaştım.

Son olarak; üzerinde ter ter tepineceğiniz, asla yorulmayacağınız, kutusunu açtığınız anda these boots are made for walkin diye mırıldanacağınız topuklu botlar önemlidir, mühimdir… Sizi uzun süre taşıyacak ve sizi yansıtacak güzel botlar bulmanız dileğiyle 🙂

 

 

MÜŞRA DEMİR

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Soundgarden’dan dağınık parçalar, 3 yeni disk ve Storm