Türkiye’den ve Dünyadan İyi Zaman Geçirmenizi Sağlayacak Podcast Önerileri

Podcast yayınlarının pandemiyle birlikte inanılmaz bir trende dönüştüğü gerçek. Hepimiz post-apokaliptik filmlerde yalnızlıktan kafayı sıyırmasına ramak kalmış ve her gününü “Gün 38. Bugün de kimse telsiz çağrısına haber vermedi” kaydı alan karakterlere dönüştük. Biz işte o kayıtları podcast olarak alıyoruz. Bir de anlatacak bir şeyiniz varsa ve konuşmayı seviyorsanız; podcast kaydetmesi de dinlemesi kadar zevkli bir şey.

Beni sosyal medya hesaplarımdan takip ediyorsanız bu aralar yarınlar olmayacakmışçasına Podcast yayını paylaştığımı görebilirsiniz. Sebebi “Türkiye’ye Podcast’i ben getirdim!” iddiam mı? Tabii ki değil.

Ama hem bu aralar çok fazla dinlemem hem de kendim de -şimdilik- 3 ayrı podcast yayını yapmamla alakalı olabilir. (hem de çok değerli insanlarla birlikte.)

Ancak korkmayın kalkıp sadece kendi işlerimi övecek değilim burada.ç Sadece Türkiye’den değil, tüm dünyadan da -ingilizce- sevdiğim podcast yayınlarını bu listeye ekledim. Dinledikçe ve keşfettikçe de bu listeyi güncelliyor olacağım. Siz de bana önerilerinizi ve eleştirilerinizi ulaştırabilirsiniz!

İşte -kendi zevkime göre- 2021’de dinleyebileceğiniz en iyi podcast önerilerim!

Ne Kaybederiz Ki?

Uzun hem de çooook uzun zamandır hayalimi sonunda canım dostum Gözde Karakurt ile hayata geçirdiğim için çok mutluyum! Konseptimiz şu; biri İngiltere’de biri Türkiye’de olan iki kızımız dünyanın bu iki ayrı ucundan ilişkilerden arkadaşlıklara, trendlerden popüler kültüre, seksten trendlere kadar dev bir skalada konuşuyor. Yakın kız arkadaşlarınızdan gelen ses kayıtlarını dinlemek gibi düşünün!

Çekerken çok eğlendiğimiz bu seride elbetteki eksiklerimizi ilerleyen günlerde tamamlayacağız. Kısa sürede bize şok yaşatan dinleyici ve abone sayımız için ise şimdiden çok teşekkürler!

Trendus

Yıllardır editörlük işinde olup Harper’s Bazaar, Elle, Allure gibi dergilerin editörlerinin her şeyi yaptıklarını gördükçe hasetlenmek nedir bilemezsiniz. Sorun değil çünkü ben de bilmiyorum. Çünkü biz de Kübra ile her şeyi editör kimliğimizle muhteşem şekilde yapabiliyoruz, bu sektörde tekiz ve sizi de dinlemeye davet ediyoruz!

Küçücüğüm her şeyim (Yalın şarkısına giriş yapasım tuttu) Kübra Elmalı ile bu yayını yaptığım için nasıl mutlu olduğumu anlatamam. Onunla ne yaparsak yapalım harika olduğunu zaten takip edenler bilir. E bir de dinleyin bakalım! Her hafta iştah açıcı ve bol ateşli konularımızla online’ız!

Mezarını Derin Kaz

Yahu şu podcast kapağının güzelliğine bakar mısınız? Lol 🙂

Gözde ile atıldığımız bu bir diğer podcast maceramız şimdilik küçücük bir mola vermiş durumda. Sanat dünyasından ölümler, kavgalar ve skandallar gibi o hep çok konuşulan “şehir efsanelerine” kafa yorduğumuz konsepti şimdiden takibe alın sonrasında kaçırdığınız bölümleri bir güne sığdırmaya çalışmayın.

#Fooduristik Movie

Bunun için ne kadar süredir bekledim/bekledik anlatamam! Fooduristik hayatta tanıdığıma çok çok mutlu olduğum insanlardan biri; kendisinin şahane karakteri bir yana onunla yan yanayken öğrenebileceklerinizin bir sınırı yok. Ve bu durum özellikle de iki temel konuda öne çıkıyor: Yemek ve film! Şimdi Fooduristik’in bu iki harika konuyu aynı potada erittiği podcast serisine kulak kabartma zamanı. O güzel sesinin ASMR etkisi de cabası!

InstyleOnAir

Gurur duyduğum bir diğer dostum Tuğçe Nur Gürsoy a.k.a. “besttugceever” global ve ikonik bir derginin Türkiye ayağında sizi popüler kültür bazında her konuyla harika bir sohbete davet ediyor. Ben onunla dost olduğum için aşırı şanslıyım, siz de onu dinleyerek bu şansa yüzde 70 oranlarında erişebilirsiniz. Kıps. 😉

Erdem Tatar ile Seyir Defteri

Zamanında test kitaplarının arasında gizlice Headbang okuduğum günlerden beri yazılarını takip ettiğim Erdem Tatar şimdi sinema ve dizi eksenindeki doyurucu yayınlarıyla podcast evreninde. Kesinlikle hem eğlenmek hem de izleme listenize yeni bir şeyler eklemek için kulak vermelisiniz!

Whitney Cummings – Good For You

İşte “ben de istiyorum podcast’im olsun!” diye tepinmeme sebep olan kadın!

Whitney’i seveni de bol nefret edeni de ama ben bu kadına HASTAYIM! Tabii ki durumun yüzde 50’si bayıldığım rock yıldızlarıyla kanka olmasıyla alakalı ama asıl sebep asla bu değil. Ünlülerden uzmanlara ve çoğunlukla da “freak”lere dek uzanan konuk yelpazesiyle çok keyifli bir sohbet deneyimine davetlisiniz. Bir bölümde Kate Upton bir bölümde Dax Shepard dinleyebileceğiniz bu podcast kesinlikle favorilerim arasında.

Pretty Basic

Bu iki kız da bu podcast yoluna kafa koyduğum dakikalarda bana ilham verenlerdendi. Çok seviyorum “iki arkadaş bir şeyleri tartışıyor” kafasını. Bu ikili de o yüzden bana sık sık yayın konularıyla ilham olan ve dinlerken enerjilerinden mutluluk duyduğum bir ikili.

Where Is My Mind

Farkındalık uzmanı ve müzisyen Niall Breslin’in “Where Is My Mind” programı, manik, ezici toplumumuzun bize etkisini merkezine alıyor. Hayatlarımız zorla yavaşlamış olabilir, ama dünya her zamankinden daha kafa karıştırıcı, rahatsız edici ve endişe uyandırıcı. Breslin dinleyicilere farkındalık, meditasyon ve öz bakımın temellerini dünyanın en iyi yanlarını daha iyi görmenize yardımcı olacak şekilde öğretiyor.

Grounded With Louis Theroux

Louis Theroux’un insanı kitleyen podcast serisine henüz dalmadıysanız, çok şanslısınız çünkü sizi bir ziyafet bekliyor! Çok sevilen belgesel yapımcısı, son 10 ayını şarkıcılardan aktörlere, komedyenlere ve futbolculara kadar her zaman konuşmak istediği ünlülerle röportaj yapmakla geçirdi. Bize de hepsini dinlemek düşüyor.

Takip ediniz>>> Instagram/Multibabydoll

Instagram/Crunkmag

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
En dibi ve en tepeyi görmek: İyi ki doğdun Duff McKagan!