Vogue, 9 Buçuk Hafta’yı yeniden çekerse…

“Hayatımın filmleri” listem pek sürprizlidir genelde ama az çok çizgisi bellidir. Bu listenin tepelerine oynayanlardan biri de, 9 Buçuk Hafta boyunca 14 Şubat… yazımdan da anlaşılabileceği gibi Dokuz Buçuk Hafta/ 9 ½ Weeks’ tir.(ve hatta kitabını da es geçmeyelim.)

Ana karakter Elizabeth ve John’un tarzları, kıyafetleri, o dönemin harika New York estetiği, muhteşem soundtrack albümüyle devasa bir ilham kaynağıdır.

Bu filmi referans alan pek çok moda çekimi gördüm dolayısıyla ama bu çok ayrı olmuş. Anja Rubik zaten bukelamun gibi bir model. Her role girebilme yeteneğinin yanında, filmdeki Elizabeth  karakterini çok iyi yansıtabilecek bir figür.

Vogue Almanya Ağustos 2014 sayısında Anja Rubik’in başrolünde olduğu kusursuz bir moda çekimi yapmış. Burada full moda çekimleri paylaşmak çok nadir yaptığım bir şey, ama eğer ilham verici bulmuşsam zaten yeri burasıdır diye düşünüyorum.

Kareler ise çok sevdiğim fotoğrafçılardan Camilla Åkrans’a ait.

Filmin en epik anları harika analiz edilmiş, Anja rolüne iyi çalışmış, mekanlar şüpheye yer bırakmamış. Bu çekim başlı başına Vogue Almanya Ağustos sayısını favori sayılarım arasına sokar. Bir de en sevdiğim tasarımcıların özel parçalarıyla daha da güzel hale gelmiş her kare.

Kesinlikle panoya asılası, yeni sezonlar için ilham alınası… Ve evet…. Belki de ilk boş zamanda filmi tekrar izlemeli…

 

Editorial : PASSION
Photographer : Camilla Åkrans
Stylist : Nicola Knels
Hair : Franco Gobbi
Make-up : Violette
Model : Anja Rubik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
YILIN SON PLAYLIST’İ !!!