Y2K Çağı: 2000’lere Dair Özlediğimiz Her Şey

Y2K hem birçok şeydi hem de hiçbir şey. Tam anlamıyla “asla yaşanmamış bir dijital kıyametti”. Bu, dot-com balonunun, maksimalist zevklerin ve Terörle Savaş’ın tanımladığı bir dönemdi. Y2K, 90’ların ölümü ve yeni bir milenyumun şafağıydı. Bu, Von Dutch şapkaları ve Juicy Couture’un simgelediği kendisine has bir moda devrimiydi. Ve bugün TikTok ve Depop’taki yeniden dirilişinden gördüğümüz gibi Y2K, asla bitmeyen kocaman bir parti gibiydi.

Bazıları için “vintage” olamayacak kadar yakın bir dönem, bazıları içinse uzak bir altın çağ. Her iki durumda da, bir zamanlar nükleer atıkların moda eşdeğeri olan Paris Hilton, Britney Spears ve Christina Aguilera gibi isimler, kendilerini yeni nesil markaların moodboard’larında buluyor.

Sadece yeniden canlandığını duyurmak yerine (bizim için Y2K hiçbir zaman sona ermedi ve asıl mesele de bu), 2000’lere dair özlediğimiz her şeyi yeni Görkemli Kaybedenler bölümünde ele alıyoruz. Youtube kanalımızda da bizi takip etmeyi unutmayın!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Inspirational, Fast And Effective: An Interview With Daru Jones