YÜKSEK BELİ SEVİYORUZ

Uzun zamandır yüksek bel geniş paça jeanlerden bir tane istediğimi söylüyordum . (Aha kanıtı da, Yeni sezon alışverişi için 4 arzu nesnesi yazımda.)

Önce Mango‘dakini almaya karar vermiştim ancak sonrasında H&M‘de de alternatifini görünce duramadım saldırdım tabii ki. (Yahu sanki alışveriş değil de vahşi yaşam belgeseli anlatıyorum)

Hem açık renk hem de koyu rengi vardı, tabii ki sepete ikisini de doldurdum ve sinsice kabine doğru ilerledim. Aslında koyu tondakini daha çok gözüme kestirmiş olmama rağmen likralı olması yüzünden çok da istediğim o görüntüyü vermedi. Sizi bilmem ama bence böylesine 70’ler bir pantolon harbi jean olmalı, ne çok yumuşak ne çok sert olmalı ve kesinlikle likralı olmamalı! Açık rengi ise tam istediğim sonucu verdi. Ceplerinin konumuna, paça genişliğine ve boyuna bayıldım. Üzerine ise karpuz kollu kısa üstü tercih ettim. Baktım H&M Loves Coachella diyor, aaaa dedim ben de bacım ben de çok seviyorum. Tabii bunun dışında gerçekten böyle yaz ruhunu taşıyan şeyleri çok sevmem asıl etken. Kırmızı ve incecik kumaşıyla tüm yaz üzerimden çıkarmayı düşünmüyorum. Bir de yüksek belli jean ile birleştirince kendimi iyice 70’lerde hissetmeye başladım. Bırakın beni, ben Led Zeppelin konserine gideceğim! ( Bu arada bu yazıyı yazarken The Prodigy dinlemem, ihanetlerin en büyüğü?)

Yüksek bel jean konusunda tabii ki pek çok idolüm var. En önemlisi bittabii Jane Birkin. Bu sezon onu bol bol referans almayı düşünüyorum. Beyaz ince gömlekleri ya da incecik tişörtleriyle kombinlediği yüksek bel jeanleri zaten içimdeki 70’ler sevgisinin bu kadar ateşlenmesinin en baş faktörlerinden biri. Aynı şekilde ince rock tişörtlerimle de kombinleyebileceğimi düşünüyorum; gömlekler ya da kısa üstler dışında bir seçenek istersem.

Anne ben büyüyünce Jane Birkin olacağım.

 

Ama dürüst olmak gerekirse şu minik hippie üstün diğer alternatif renklerini de almayı düşünmüyor değilim. Hiç aklımda yoktu ama bu kadar seveceğimi de düşünmemiştim yahu!

Diğer yüksek belli jean ikonlarım ise elbette ki Alexa Chung (zaten bir jean konusunda işe yarar buluyorum o kızı), Milla Jovovich, Kate Moss (tabii ki?) ve Cher (bu kadının 70’lerdeki dolabını bana bağışlasınlar). Yahu sizce de bu jean insana çok taze ve enerjik bir ruh katmıyor mu? Sanırım bana 2000 başlarındaki şu geniş paça Von Dutch jeanleri de anımsattığı için bu kadar seviyorum.

 

Ayakkabı konusunda ise tabii ki tercihim her zamanki gibi topuklu olan herhangi bir şey! Geçen yıl yine H&M‘den aldığım bağcıklı keten bootieleri kısmen daha serin havalarda, sıcak havalarda ise dolgu topuk seçeneklerle kullanmayı düşünüyorum.

 

Koyu rengi içinse Mango‘daki yüksek belli jean’i tercih etmeyi düşünüyorum. Denersem ve mutluluğa o jean ile ulaşırsam; zaten burada yine paylaşırım.

Bu arada H&M Loves Coachella falan demişken belki gidemiyoruz edemiyoruz ama (ki ben gideceğim aklıma koydum) evden canlı yayını izleyerek de o ruha (tam olarak olmasa da) girmek mümkün. (şizofrenide sınıf atlarken ben) Bu kıyafetleri çekip, bu haftasonu ve gelecek haftasonu salonun ortasına kuracağım çadırın içinde, bilgisayardan Coachella‘yı izlemeyi planlıyorum. Canlı yayın linkini de buradan paylaşırım.

Alışverişte, müzikle ve 70’ler ruhuyla kalın.

*Elimdeki kitap Müzik Pazarı’nda Bir Gün yazımda da bahsettiğim Rolling Stone’un en iyi kapaklarını bulunduran koleksiyon kitabı.

 

MÜŞRA DEMİR

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Geçmişi Kabullen ve Devam Et: Endless Summer Vacation