2021’in En İyi 10 Video Klibi

Şunu biliyoruz ki sadece işitsel değil görsel dünya da çok önemli. Kaç tane şarkı bilirim ben kendi tırt olduğu halde sırf klibi için aşık olduğum… Hal böyle olunca 2021 en iyilerine “video klipleri” de eklemeden geçemezdik bir Dream TV nesli olarak.

İşte 2021 yılının en iyi video klipleri..

1- Halsey – I am not a woman, I’m a god

Bunu bir numaraya koyacağımı sen, ben, hepimiz biliyorduk ey okuyucu! 2021’de en çok loop’a aldığım şarkının klibi estetik açıdan bana tam anlamıyla eyegasm yaşatıyor. Bunun aslında konsept albüme özel çekilen filmden sadece bir kaç kesit olduğunu da belirtelim.

Grimes – Player Of Games

Bu klibin şu anda 1.5 milyon olmasına inanamıyorum, milyar olmalıydı? Tek kelimeyle görsel bir şölen olan klip; Grimes’a hayranlığımızı pekiştiriyor ve gelecekteki kliplerine iştahımızı kabartıyor.

Charli XCX – Good Ones 

Siyah ve kırmızı? İşte benim dilimden konuşuyoruz! Normalde Charli XCX dinlemediğim halde bu şarkıyla kendisine obsesyon geliştirdiğimi söylemek mümkün. Klipteki cenazenin American Horror Story Coven sezonundan fırlamışlığı, Charli’nin ultra witch tadındaki hal tavır ve bayıldığım kostümleriyle yılın sonlarında çıkıp bu listeye girdi.

Olivia Rodrigo – brutal

Olivia Rodrigo’ya geç sardım ama tam sardım. Mean Girls/Bratz/Pop Punk/Atari melezi klipten gözleri ayırmak pek de mümkün değil. Klibin yönetmeni ise fotoğraflarını Instagram’da da severek takip ettiğim Petra Collins.

Machine Gun Kelly – papercuts

Yıllar önce daha kimse bilmiyorken bile keşfedip bayıldığım çocuğun buralara geleceğini kim bilebilirdi? Daha doğrusu şöyle, kendisi C List bir rapperlıktan (aslında hep rock’a göz kırpardı) Eminem’e dalaşmaya, oradan da pop punk ikonluğuna geçti. Üniversitelerde ders olarak okutulması gereken bu kariyer gelişimi bir yana; Machine Gun Kelly’nin papercuts klibi 2021 yılında gördüğüm en estetik şeylerden biri.

Doja Cat – Woman

Başka bir “tey tey ilk ben keşfettim” isimlerimden Doja Cat yine multimilyonlar harcadığı ama kimsenin umursamadığı bir kliple karşımızda. Şarkı kötü, klip epik iyi!

The Pretty Reckless – 25

2021’de biraz olgunlaşan 2 kişi vardı. 1-Ben. 2-Taylor Momsen. Bebeğim, ergenliğimin biriciği The Pretty Reckless ile bu yıl taş gibi bir albüm çıkarmakla kalmadı; bir de Bond şarkılarını anımsatan bir balad ve Glam’ine sağlık dedirten görünümlerle oldukça hoş bir klip çıkardı.

Son 3 | Görkemli Kaybedenler Edition

Görkemli Kaybedenler podcast’imizdeki canımın içi partnerim Kübra Elmalı, bu liste için en iyi 3’ü seçti. Kulaklarınızın ve gözünüzün pası silinsin diyor; acil Phoebe Waller Bridge’li klibi bir daha izlemeye gidiyorum.

Harry Styles – Treat People With Kindness

Ozbi – Gece Görüşü

Ed Sheeran & Elton John – Merry Christmas

Bunlar da ilginizi çekebilir>>>

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Koronavirüs Günlüğü: Takip Etmeniz Gereken LiveStream Konserler