Bir “Framing Britney Spears” Meselesi

Son dönemin en çok konuşulan belgeseli kuşkusuz ki Hulu’da yayınlanan “Framing Britney Spears”. Bu belgesel yeni bir şey mi anlatıyor? Hayır, Britney fanlarının günümüze kadar zaten bildiği gerçekler ancak bilmeyenler, ilgilenmeyenler için ilk kez böylesine derli toplu, kaliteli bir yapım karşımızda.

1985-1997 bandında doğanlar mutlaka ki olaya çok daha farklı, duygusal bir açıdan bakacaktır. Bakmalı da. Britney, Madonna sonrasında tüm dünyanın gördüğü en büyük kadın pop yıldızıydı. Neredeyse tuvaletine dek kamera sokulan magazinin altın çağlarında, “ünlü” ve “magazin” kavramlarını sayesinde gördüğümüzden şu an zorla boğazımızdan aşağı sokulmaya çalışılan sosyal medya ünlülüğünün uzaylı bir kavram gibi gelmekte eminim.

“Framing Britney Spears”, Britney’nin düşüşünde etmen olan ilişkilerini en önemlisi de “kadın düşmanı medyayı” alenen merkezine koyuyor. Medyanın tavrının halen değişmediğini düşünürsek, bu açıdan çok kıymetli bir yapım bu.

Bunu Britney’e biz mi yaptık? Hayır, ama medya ona bunu yaparken biz oradaydık. Destekledik, “Britney 2007’den sağ çıktıysa ben de bugünü atlatabilirim” tişörtlerimizi giydik, saçlarını kazıdığı anları “mood” kapsamında paylaştık…

Aşağıda Marie Claire için; Framing Britney Spears belgeselinden öne çıkan gerçekleri yazdığım yazımı okuyabilirsiniz.

Sonrasında ise Trendus Podcast‘i için Kübra ile Britney’nin düşüşündeki etmenleri; birebir o dönemleri görmüş nesil olarak 360 derece ele aldığımız yayını dinlemeyi unutmayın!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Donatella’yı nasıl harcadılar? : House Of Versace