Çok bozmadan önce: Silverchair – Big Day Out

Silverchair, 90’lı yıllarda Avustralya’dan çıkıp geldiklerinde ve gelir gelmez grunge akımını da arkalarına alıp daha bebek sayılacak yaşlarda ardı ardına hitler çıkardıklarında herkes şaşırmıştı. Daniel Johns o zamanlar aşırı derecede güzeldi, Kurt Cobain benzerliğinin ekmeğini iyi yiyor, posterleri duvarları süslüyordu. (Bu ne yahu trajik belgesel başlangıç cümleleriyle konuşuyorum?) Ama sonra ne oldu, artık şaşırtmamaya başladılar. Üstüne üstlük tarzları giderek pop müziğe evriliyordu. Sonunda 2011 yılında dağıldıklarını açıkladılar. Acı bir şekilde, Daniel Johns, solo olarak daha da kötü pop müzik çalışmalarına devam ediyor.

Ama tüm bu kötü şeyleri bırakalım tabii. 2002 yılının Big Day Out‘unda gerçekleşen bu Silverchair performansı, bence unutulmaz. Daniel’ın gömleğine ayrıca bayıldım. (Zaten Daniel’ın ilginç bir stili vardır hep, pek severim.) Performansları o kadar çiğ, doğal ve vahşi ki hayran kalmamak ve orada olmayı istememek mümkün değil. Kısacası bu konseri izledikten sonra ilham kaynaklarınızın meşgul olacağı kesin.

İyi seyirler…

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Nevrotik ve Enerjik Sonbahar 2020 Playlisti