Donatella’yı nasıl harcadılar? : House Of Versace

Versace benim için oldukça özeldir. Tüm moda dünyası bir yana Versace bir yana. Koşulsuz şartsız göklere çıkarılan bir Chanel kadını olamadığımdan, aksine bunun tam zıttı değerleri yansıttığımdan dolayı ilk gördüğüm anda Versace modaevine, vizyonuna ve birer sanat eseri olarak adlandırabileceğim tasarımlarına hayran kalmam çok da şaşırılacak bir durum değildi.

Anne ben büyüyünce Donatella Versace olucam!

 

Versace ismine olan bağlılığımı kısa ve öz bir şekilde açıkladığıma göre, House Of Versace filmine de atlamam kaçınılmazdı.

Bir kere isme aldanmayalım, Versace ailesinin yükselişinden günümüze kadar olan süreyi kapsayan bir film değil bu. Tamamen Donatella Versace üzerine kurulu. Film Gianni Versace‘nin ölümünün ardından Donatella’ya odaklı. Evet tam tahmin ettiğiniz gibi, güçlü, küllerinden yeniden doğan, kurşun geçirmez, ultramega harika bir kadın hikayesi!

 

 

Bu kısım bize biraz ağdalı gelse de filmde gözardı edilemeyecek en büyük gerçek Gina Gershon‘ın bayağı bayağı iyi bir Donatella Versace olması. Zaten daha önce Ugly Betty‘de de buna benzer bir karakteri canlandırmıştı. Donatella olabilmek için oldukça kilo veren ve bilimum Donatella videolarını izleyen Gina Gershon’ı düşününce, insan keşke Versace gibi bir ailenin hikayesi bir TV filminde harcanmasaydı diyor.

 

Gördüğüm en cool bayılma.

 

Sonuçta bir Versace filmine yakışır şekilde kıyafetler ve oyunculuklar fena olmasa da işin inandırıcılık kısmında biraz sorun var. Tamam Donatella Versace’yi ben de çok severim ama hadiiiiii! Bir insan her konuda bu kadar haklı, bu kadar standart Türk Tv dizisi baş kadın karakteri kusursuzluğunda olabilir mi? Sanki olaylar yeterince adil anlatılmamış gibi. Ayrıca Gianni gibi bir dehanın vizyonu yeterince öne çıkarılmadığı gibi, zaten o dünyayı kuran kendisiymiş gibi gösterilen Donatella’nın vizyonu bile yeterince göze sokulmuyor.

 

 

Yok kızı Allegra’nın problemleriydi, yok Donatella’nın dağıtıp sonra bir anda moda dehası olduğunu hatırlamasıydı, yok “artık toparlanmalısın” demekten başka işi olmayan yancı elemanlardı derken 85 dakika hızlı bir şekilde sona eriyor.

 

 

Yine de böylesine güçlü bir figürü iyi bir oyunculukla ekranda izlemek güzel. Gina, film çekimleri sırasında Donatella’dan öğrendiği en önemli şeyi şöyle anlatmış: “Saç stilisti her daim yanında. Herkes bunun bir diva davranışı olduğunu düşünüyor. Ama bence zekice”. Bunlar sevimli ayrıntılar tabii. Ama yine de sinirlenmeden edemiyorum, harcadınız Gina’yı!

 

 

MÜŞRA DEMİR

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Günümüz İlişki Sorunları, Kıskançlık, DM’den Yürüme, Erkek Taktikleri | Editörlerimiz Yorumluyor