Eylül’de Slash ile burada buluşuyoruz: World On Fire

Şu hayatta bir haberin kalp atışlarımı hızlandırması ve göz bebeklerimi şekilden şekile sokturması için, içerisinde bir kaç ismi bulundurması gerekir. İşte o insanlardan biri de Slash. Bu güzel insan, harika müzisyen, hayatımın soundtrack’inde hep en başarılı eserlerde imzası bulunan Slash; bir kez daha üretkenlik konusunda neden en tepe noktalarda gezdiğini kanıtlamış oldu yeni haberiyle…
Evet henüz duymayanlar için bir kez de biz söyleyelim: 15 Eylül 2014 tarihinde bizleri yepyeni bir Slash albümü bekliyor!  Uzun süredir haber alınamayan bir dostla ileri tarihlere harika olacağı şimdiden kesin olan bir buluşma ayarlamak gibi bu. Evet konu Slash olunca objektif olamıyor olabilirim, ama kimin Slash konusunda objektif olmaya ihtiyacı var ki?

 

Myles Kennedy & The Conspirators ile yapacağı 2. albüm olan bu yeni “bebek” için isim kesinleşmiş bile. Adı  World On Fire olacak olan albümün kapak tasarımını ise şimdiden beğendim. Hatta genel olarak “haber vermek”ten ziyade “inceleme” amaçlı kullandığım bloguma anında bunu yazmaya girişmemin nedeni, albüm kapağının beni baştan çıkarması da olabilir. Olaylar şöyle gelişti: Zihnimi estetik açıdan hakimiyeti altına alan herşeyi bu siteye almaya kararlıysam, bu görseli de almalıydım. Aldım da. Tüm hikaye bu.

Konumuza geri dönelim. Açık konuşmak gerekirse Myles Kennedy‘ye zamanında çok burun kıvırıp daha sonra şu linkteki 2 Şubat 2013 Slash Küçükçiftlik Park Konseri incelememde de belirttiğim gibi, ağzım beş karış açık dönen biri olarak diyebilirim ki; artık eleştirmek yerine severek dinleyeceğim Myles’ın vokalini. Sırf bu yüzden bile oldukça heyecan verici şahsım adına.
Slash’in kendi şirketi Dik Hayd International‘dan çıkacak World On Fire‘daki şarkılar şimdilik şu şekilde gözüküyor:

1. World On Fire

2.Shadow Life
3. Automatic Overdrive
4. Wicked Stone
5. 30 Years To Life
6. Bent To Fly
7. Stone Blind
8. Too Far Gone
9. Beneath The Savage Sun
10. Withered Delilah
11. Battleground
12. Dirty Girl
13. Iris Of The Storm
14. Avalon
15. The Dissident
16. Safari Inn
17. The Unholy

Gördüğünüz gibi isimler yine “cool” olmuş, beklentileri oldukça yükseltiyor. (şarkı ismine göre beklentisini yükselten bir insanım. Mesela adı Bye Bye Bye veya It’s Gonna Be Me olan bir N’SYNC şarkısında beklentimi ne derecede tutmam gerektiğini bilirim, ok?)
Yeni albüm bir İngiltere turnesini de beraberinde getirecek. Ama benim umudum gelecek yılın yaz aylarında Slash‘i buralarda tekrar görebilmek. Hem yanlış hatırlamıyorsam zaten geri gelmek adına bir sözü vardı?

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
SCORPIONS KONSERİ İNCELEMESİ