Haftaya bomba gibi bir başlangıç: Chris Cornell ve Tom Morello yeniden bir arada!

Uuuu, ben de olsam denilen yerler No.454574

 

Bu haftanın tabii ki pek çok neşelendirici yanı var. En başta Cuma günü itibariyle başlayacak olan bayram tatilini düşünmediğim tek bir an bile yok diyebilirim. Hava çok güzel olmakla çok kötü olmak arasında bir yerlerde ama bu aynı zamanda ilham verici bir atmosferi de beraberinde getiriyor. Yeterince gezerseniz her yerde inanılmaz indirimler başlamış durumda. Ama tüm bunların üzerine bir de bu Pazartesi gününü taçlandıran bir başka haber var. Daha doğrusu bu ayın 26’sında gerçekleşmiş bir konser ancak ben videosuna yeniden ulaşabildim.

 

Audioslave döneminden sonra ilk kanlı birleşme bu sayılabilir. Chris Cornell, Tom Morello‘nun asgari ücretin $15’a çıkması için veridiği yardım konseri “15 Now” u desteklemek için sahnede. Setlist ayrı harika, ortam ayrı harika, seyirci ayrı bir enerjide… Konserin Seattle‘da verilmiş olması da ayrı bir özel etki yaratıyor. Suzy Pratt‘in konserden aldığı harika karelerin de aralarındaki kimyayı kanıtladığı gibi, artık belki de yeniden Audioslave‘i toplamanın vakti gelmiştir? Açıkçası ben oldukça umutluyum. Sonuçta Soundgarden‘ın birleşmesi de pek beklemediğimiz bir reunion olayıydı?

Konserin Setlist’i şu şekilde:

Now in the Fire cut (Rage Against the Machine)
Save the Hammer for the Man (The Nightwatchman)
(What’s So Funny ‘Bout) Peace, Love, and Understanding (Nick Lowe)
Imagine (John Lennon)
One (U2 with a bit of Metallica – One lyrics)
I’m the Highway (Audioslave)
Doesn’t Remind Me (Audioslave)
Your Time Has Come (Audioslave)
The Ghost of Tom Joad (Bruce Springsteen)
Cochise (Audioslave)
This Land is Your Land (Woody Guthrie)

 

Hemen her telden çaldıkları bu konserde benim en çok coştuğum anlar tabii ki de I’m the Highway ve Cochise dakikaları.  Aşağıdaki videodan konserin tümünü izleyebilirsiniz. İyi seyirler, iyi bayramlar!

 

 

O finaldeki zıplayışını ve tekmeni ayrıca bir yere yazdım Tom Morello!

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
DIY Foam Cloud Mirror / Bulut Ayna Yapımı