Jack White konserinde ne giysek?

Evet, büyük gün geldi çattı. Yani evet daha 7 Kasım’a girmiş değiliz ama (ki belki de siz bunu okurken çoktan girmiş bile olacağız), ne giyeceğimizi düşünmek için geç bile kaldık. Yani ben geç kaldım kısaca, evet.

Artık mevsimin tembelliğinden midir kendi tembelliğimden midir bilemeyeceğim ama ilk kez bir konser için kombin bulma olayını bu kadar sona bıraktım. Ki burada kombin önerileri verecek olmama bakmayın siz, halen karar vermiş değilim ne giyeceğime.

Ama en azından burada genel hatlarıyla durumu biraz toparlayabiliriz diye düşünüyorum. Şimdi elimizde neler var bir ortaya dökelim.

Konserin gerçekleşeceği Volkswagen Arena kapalı mekan. Ancak ulaşım dert olabilir. Bununla birlikte güneş de olsa yine de ürperten bir soğuk var.

Bu şartları şimdiden düşündükten sonra gelelim öznemize. Jack White (ah yavrum benim işte) müzik hayatının her döneminde giyimini de konuşturmuş olan bir isim. Dolayısıyla ortada referans alınabilecek onlarca dönem var.

İster The White Stripes dönemine selam çakmak için kırmızı-siyah-beyaz üçlüsüne bürünün, ister Lazaretto dönemi gibi elegan ya da The Raconteurs referansıyla biraz daha rahat takılın.

Tabii ki de her kış konserinde olduğu gibi benim yine ilk ve tek tercihim (daha rengine karar veremesem de) deri pantolon olacak.  Her türlü hava şartına karşı artık tişörtünüzü gömlekle mi hırkayla mı desteklersiniz bilemem.

Bununla birlikte aşağıdaki kombinlerden birinde de görebileceğiniz gibi kendiliğinden desenli skinny pantolonlar da oldukça cool ve Lazaretto görünümü taşıyor.

Rahat hoplayıp zıplamak adına etek yine oyun dışı ama -özellikle deri olanlarından- şortlar opak çoraplarla birlikte klasik ve mutlaka kazanan tarafta yer alan bir rock chic görünümü oluşturuyor.

Çanta olarak fazla küçük takılmamak gerek. Deri sırt çantaları hem görünümü destekleyici hem de rahat kullanım imkanıyla en iyi seçimlerden biri olur. Aynı şekilde kova çantalar da hem şık hem kullanışlı.

Hangi renk olursa olsun asla dağılmayacak bir ruj da (yaşasın Dior!) gecenin kurtarıcısı.

Yahu benim söyleyeceklerim bu kadar, sizin için hazırladığım kombinler konuşsun. Konser sonrası incelemede görüşmek üzere!!!

 

 

De Stijl
De Stijl, musrademir tarafından Burberry ile yaratıldı
Icky Thump
Lazaretto
Lazaretto, musrademir tarafından burberry makeup ile yaratıldı
Broken Boy Soldiers
Seven Nation Army
Blunderbuss

 

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
En güzel dönemlerinden bir Velvet Revolver konseri