Karantina Döneminin En İyi Albümü: Dua Lipa – Future Nostalgia

Siteye Dua Lipa hakkında bir şeyler yazabileceğimi hiç düşünmezdim ama son bir kaç yılım zaten hep böyle geçiyor. Sanmadığım şeylerin gerçekleşmesiyle. Her neyse konumuz bu değil; konumuz Dua Lipa’nın yeni ve “bayıldığım” albümü Future Nostalgia hakkında.

https://www.youtube.com/watch?v=JlkPChcoHOg

Albümden çıkan Don’t Start Now‘a duyar duymaz aşık olmuştum. Özellikle Jimmy Fallon şovundaki performansı ve 70’ler etkisi beni kendisine çekmişti. Sonrasında gelen Physical ile beni iyice kendisine bağladı çünkü bayağı bayağı Madonna’nın taptığım albümü ve dönemi Confessions on A Dance Floor döneminden Hung Up’ı anımsatıyordu.

Anımsatmak kelimesi burada önemli çünkü alıp kopyalama yok; yine kendi tarzında bir iş ortaya koymak var.

Üstelik kızımız bu kez dans etmeyi de öğrenmiş.

Peki Dua Lipa karantina döneminin pop kraliçesi olabilir mi?

Albümünün geçtiğimiz hafta sızmasının ardından çıkış tarihini öne almasına kadar yürüttüğü bu iyi süreçle buna cevabım evet olabilir.

Instagram’dan yaptığı canlı yayınlar, bunlarda sık sık en iyi ilacın müzik olduğunu ve bu yüzden albümü erkenden dinleyiciyle buluşturmak istediğinin altını çizmesi oldukça olumlu puanlar yazdı hanesine.

2020 Model Confessions On A Dance Floor

Albümün promo çekimlerinden, çıkan single’ların sound’una dek Confessions esintileri zaten buram buram herkesin burnuna geliyordu.

Zaten True Blue dönemi Madonna‘sını ilham aldığını belirten Lipa; Madonna’nın Music albümü döneminde birlikte çalıştğı Stuart Price’a bayağı şarkı emanet etmiş.

Albümün en seksisi: Good In Bed

“You always let me down, boy, but when you’re going down, I always get so up.” sözleri ve Lily Allen’vari sound’u ile seksi; bayağı seksi.

Albümün en Madonna’sı: Physical ve Love Again

Her ikisi de gayet marş niteliğinde, “albümün taşları”. Love Again; White Town’un 90’lar hiti Your Woman’dan nostaljik sample’ı ile daha da tatlı bir hal almış.

INXS etkisi

INXS’in Need You Tonight’ından kullanılan sample ile Break My Heart tabii ki favorim!

Yaz yaz bitmez ancak bu albümün önümüzdeki yaz favorilerimden olacağı şimdiden kesin. Referansları, tınısı, cesareti ve Lipa’nın da bu tarzı harika taşımasıyla karantina günlerimizin yıldızı olacak.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
About 80’s, Guns N’ Roses and being a strong woman, Pamela Manning