Kibbe Vücut Tipi Testi: David Kibbe’ye Göre Vücut Tipiniz Hangisi?

“David Kibbe”, “Kibbe Body Type” ya da “Kibbe Vücut Tipleri” diye google’ladığınızda karşınıza çıkan ilk Türkçe içeriği de ben yapmıştım yıllar öncesinde. Ve şimdi yine aynı noktadayız. Bu kez kendi mekanımda daha sakin, daha genel hatlarıyla, daha kolay bir şekilde Kibbe vücut tipinizi bulmanıza yardımcı olmaya geldim.

Kilodan bağımsız olması nedeniyle bayıldığım bu sistem, kendimizi daha iyi tanımamızı, stilimizde çeşitli aydınlanmalar yaşamamızı ve kendimizi olduğumuz gibi kucaklamamızı sağlamasıyla favorim. Kibbe Body Type Quiz için aşağı inmeye devam edin!

Kibbe vücut tipi sistemi nedir?

Kibbe vücut tipi sistemi, 1980’lerde David Kibbe tarafından geliştirilen bir vücut şekli sistemidir ve beş ana kategoriye odaklanır: Dramatic, Classic, Natural, Gamine ve Romantic. Bu sistem, yang (keskin, açılı) ve yin (yumuşak, yuvarlak) özelliklerinizin dengesini değerlendirir. Eğer bu sizin için yeni bir konuysa, o zaman bu basit test ile başlayabilirsiniz.

Ve şimdiden belirtelim, sindirmesi gereken bir hayli bilgi var; o yüzden bu teste rahatça zaman ayırın, cevaplarınızı değerlendirin ve aklınıza takılan yerde tiktok veya discord’dan yazıp aklınıza takılanları tartışmaktan çekinmeyin.

Kibbe vücut tipimi bulmak için neye ihtiyacınız var?

Bu test, matematiksel bir test değil, öncelikle bunu belirtmem gerekir. David Kibbe’den yüz yüze bir randevu almadıkça tam olarak Kibbe tipinizi bulmanız zor. Ama imkansız değil. Çünkü bu konuda okudukça ve genel mantığı anladıkça aslında vücut tipinizi anlıyorsunuz. Bazı alt kategorilerde ayrımların zorlaştığının farkındayım ama mesela bende oldukça kolay olmuştu. Mesela kendimden yola çıkalım. Tüm kemik yapımla Dramatic Kibbe Type kategorisine uyuyorum; hem de hem yüz hem vücut olarak. Ama kilo aldığımda bacaklarımdan alıyorum. Öte yandan kıvrımlı değilim, kalçam yok. Bu beni armut tipi vücut veya başka bir Kibbe tipi yapar mı? Hayır, işte bu noktada bol bol okumanız gerekiyor. Mesela ben bu tarz sorularımı Reddit’teki oldukça kapsamlı Kibbe gruplarında soruyorum. O insanların sayesinde öğrendim ki Dramatic vücut tipi zaten kilosunu (yin yani daha erkeksi özelliklerin bir getirisi olarak) bacaklardan alabiliyor. Bkz. Keira Knightley gibi.

Kibbe Tipi Testi Hazırlıkları

Kendizin arka kamerayla doğru açıdan bir resmini çekin (sadece iç çamaşırı veya mayo ile). Bu fotoğraf, sizi en iyi açıdan göstermek ve kolayca ayırt edilebilir bir şekil sunmak için göğüs hizasında çekilmeli ayrıca kesinlikle boydan bir fotoğraf olmalı.

Cevaplarınızı yazmak için yanınıza bir kalem ve kağıt da alın. Bu klasik, quiz tarzı bir test olmadığından, şıklarınızı yazmanız gerekecek. Soruları “BÖLÜM”lere ayırdım. Bu yüzden cevaplarınızı “Bölüm 1 cevapları: 1a, 2c, 3b” şeklinde not almayı unutmayın.

Ayrıca teste başlamadan önce herhangi bir önyargıyı bırakın. Bu teste belirli bir tipte çıkma umuduyla girmeyin. Bu, kibbe sisteminin temel prensiplerine aykırıdır, Kibbe benzersiz özelliklerinizi benimsemeyle ilgilidir. Cevaplarınızı tekrar düşünmeniz, hatta bir arkadaşınıza yardım etmesi için bir soru sormanız gerekebilir, çünkü onlar dışarıdan bir bakış açısıyla vücudunuzu değerlendirebilirler. Ayrıca çok fazla “Kibbe uzmanları” türemiş durumda ve çok sayıda yanlış bilgi var, bu yüzden testten elde ettiğiniz verileri alın, değerlendirin, önerileri deneyin ve gerekli

Kibbe testinde neler incelenir?


Kibbe testi vücudunuzun dört ana bileşenini inceler:

 • İskelet (kemik yapısı)
 • Vücut Eti (etinizin kemiklerinize nasıl oturduğu)
 • Yüz Kemikleri/Yapısı
 • Yüz Eti

Testte vereceğiniz cevaplar yin (yumuşak, yuvarlak) ve yang (köşeli, keskin) arasındaki dengenizi çözmeye çalışacak.

Şimdi, cevaplarınızı değiştirmeye başlamadan önce, Kibbe testinin, kusurları örtmek değil, vücudunuzu kucaklamakla ilgili olduğunu bilin. Yani ister Dramatic Kibbe Type bir süpermodel olun, ister bir Marilyn Monroe tarzı bir Romantic Kibbe Type olun; bu soruları ne olmayı istediğinizi değil, ne olduğunuzu düşünerek yanıtlayın.

Her bölümün ardından soru numarasını ve yanıtınızı kaydedin.

Ayrıca lütfen boyunuzu da dikkate alın! Daha iyi bir görsel elde etmenize ve sonuçlarınızı daha da daraltmanıza yardımcı olur.

Kibbe Testi Bölüm 1: Kemik Yapısı / İskelet


Bu bölümde kıyafetlerin vücudunuzda nasıl durduğuyla doğrudan ilgili olan iskelet yapınıza bakacağız. Kemiklerinizin sadece şekline değil aynı zamanda uzunluklarına ve oranlarına da bakacağız.

Dikey çizginiz ne kadar uzunlukta?

Dikey çizginiz en basit şekilde ne kadar uzun göründüğünüz olarak tanımlanabilir. Gerçekte, aslında ne kadar uzun olduğunuz değil, yatay çizgilere göre boyunuzun uzunluğu önemlidir. Örneğin, aynı boyda iki kişiye sahip olabilirsiniz ama biri aslında daha uzun görünür (kendi başına dururken).


Dikey çizgim:
A. Uzun (Olduğumdan daha uzun görünüyorum)

B. Orta derecede uzun (Olduğumdan biraz daha uzun görünüyorum ama çok fazla değil)

C. Orta (Gerçek boyum gibi görünüyorum)

D. Ufacık (Boyumdan biraz daha kısa görünüyorum)

E. Petite ( Boyumun kısa olduğu çok belli)

Not: Kibbe, dikey çizgi tanımını omuzlarınızdan dizlerinize kadar olan mesafeyi ve bunun görsel olarak ne kadar belirgin olduğunu ifade edecek şekilde geliştirmiştir.

Omuzlarınızın şekli nasıl?

Omuz şeklinizi değerlendirirken duruşunuzun iyi olduğundan emin olun!

Omuzlarım:

A. Dar, Keskin:
Bu omuzlar köşeli ve keskindir. Hiçbir eğriliği yoktur ve keskin bir dik açı oluştururlar. Ancak köşeli şekillerine rağmen aynı zamanda dar veya zarif görünürler. Omuzlarında belirgin bir yatay çizgi yoktur.

B. Küt, Geniş:
Bu omuzlar genellikle küt ve biraz geniştir. Keskin omuzlarla aynı dikkati çekerler ancak daha yumuşak bir kenara ve geçişe sahip olma eğilimindedirler. A yanıtı ile B yanıtı arasındaki dik açılı çizgileri karşılaştırarak bunu kolayca görebilirsiniz. B’nin geçişi çok daha keskindir. Yukarıdaki Angelina Jolie gifi bunun en güzel örneği.

C. Eşit:
Bu omuzlar orta veya “eşit”tir. Fark edilebilir bir baskın özelliği olmayan dengeli bir yin ve yang’a sahiptirler. Omuz şeklinizi tanımlayamıyorsanız sorun bu olabilir.

D. Eğimli, konik
Eğimli omuzlar, boyundan omuza doğru düzgün bir kavise sahiptir. Bu nedenle daha yumuşak ve daha az geniş görünürler. Ancak omuzdan kola geçişte bir miktar keskinlik yaşayabilirler. Bu omuzlar hala dar ve biraz hassastır.

E. Eğimli, yuvarlak
Eğimli, yuvarlak omuzlar yumuşak ve yuvarlaktır. A omuzlarının tam zıttıdırlar (keskin ve dar). Kilonuz ne olursa olsun, omuzdan kavise geçiş vardır.

Kollarınız ve bacaklarınız ne kadar uzun ve şekilleri nasıl?


Kollarınızın ve bacaklarınızın uzunluğunu değerlendirirken bunları gövdenizin uzunluğuyla karşılaştırabilirsiniz. Yani bu aslında kollarınızı ve bacaklarınızı cm olarak ölçmeyi gerektirmez. Ayrıca gerçek boyunuza bağlı değildir.

Orantılı olarak uzun boylu olmak ve kısa kol ve bacaklara sahip olmak mümkündür ya da bunun tersi de geçerlidir.

A. Uzatılmış, dar
Kollarınız ve bacaklarınız uzun ve dardır. İskeletinize (etinize değil) gelince, hassas, ince dirsekleriniz, bilekleriniz ve ayak bilekleriniz var. Parmak uçlarınız uyluklarınızın yarısından daha aşağısına ulaşacaktır.

B. Uzatılmış, geniş
Kollarınız ve bacaklarınız hâlâ çok uzun ama geniş bir kaliteye sahipler. İnce veya aşırı belirgin ayak bilekleriniz, bilekleriniz ve eklemleriniz yok. Ancak parmak uçlarınız uyluklarınızın yaklaşık yarısına kadar ulaşacaktır.

C. Orta düzeyde, gövdenizle ve boyunuzla eşit orantılı

Gövdenizle karşılaştırıldığında orantılı kollarınız ve bacaklarınız var ve parmak uçlarınız uyluğunuzun hemen hemen yarısına kadar uzanıyor. Vücudunuz aşırı geniş veya zarif hissetirmiyor, her şey tam dengede.

D. Küçük, biraz kısa

Kollarınız ve bacaklarınız tam vücudunuza göre biraz daha kısadır. Parmak uçlarınız uyluğunuzun yarısına kadar ulaşmıyor. Bacaklarınız uzun hissettirmiyor (özellikle düz ayakkabılarda).

E. Küçük, boy ve gövdeyle orantılı olarak çok kısa
Öyle olmasanız bile kısa boyluymuşsunuz gibi bir görüntü veriyorsunuz. Gövdenizle karşılaştırıldığında kollarınız ve bacaklarınız daha kısa ve parmak uçlarınız uyluğunuzun orta kısmına, muhtemelen poponuzun alt kısmına yakın bir yere denk gelir.

Ellerinizin ve ayaklarınızın boyutu ve genel şekli nasıldır?

A. Uzun ve dar
Hem avuç içi hem de parmaklar uzundur ve yüzünüze kıyasla daha büyük gözükürler.

B. Büyük ve geniş
Bu eller de yüze göre büyüktür ancak genişlikleri daha fazladır. (Cevap olarak A’dan daha geniş)

C. Orta, ne büyük ne de küçük

Bu eller yüzle orantılı görünür. Büyük veya küçük değiller.

D. Küçük, dar, narin
Bu ellerin narin bir özelliği vardır ve yüze göre daha küçüktürler. Onlar için genişlikten daha fazla uzunluk söz konusudur.

E. Küçük, biraz geniş
Bu eller yüze göre küçüktür ancak D şıkkına göre daha geniştir. Genişliğinden dolayı narinlik hissi vermezler.

Kibbe Testi Bölüm 2: Vücut Eti


Kibbe vücut testinin bu bölümünde etinizin vücudunuzda nasıl durduğunu inceleyeceğiz. Etten bahsederken ağırlık veya “yağ”dan bahsetmediğimize dikkat etmek önemlidir. Daha ziyade cildinizin kaslarınız ve kemikleriniz üzerinde nasıl göründüğü ile ilgili bu bölüm.

Bunun harika bir örneği, çok zayıf olmasına rağmen dolgun yanakları olan yuvarlak bir yüze sahip olan Gigi Hadid olacaktır. Buna benzer şekilde, keskin elmacık kemikleri olan biri daha kıvrımlı olabilir.

Kibbe testinin tamamen yin (yumuşak, yuvarlak) ve yang (keskin, açılı) arasındaki dengeyle ilgili olduğunu unutmayın. Etinizin inceliğine dikkat etmeniz gerekecek ve fotoğrafınızın elinizin altında olması gerekecek!

Vücudunuzun genel şekli nasıldır?

A. Uzun ve zayıf
Bu vücut tipinin belirgin bir kıvrımı ve düz bir beli yoktur. Kalçalarınız dar ve göğüsleriniz muhtemelen ortalama veya küçüktür. Bu tip vücutlar ağırlıkları ne olursa olsun dar görünmektedir.

B. Geniş ve kaslı bir görünüme sahip olma eğiliminde
Bu vücut şeklinin en belirgin özelliği geniş olmasıdır. Omuzlar, bel ve kalça bölgesi arasında neredeyse hiç kıvrım yoktur. Bu vücut tipi aşırı kiloluysa daha tıknaz görünürler. Genellikle belirgin bir göğüsleri yoktur.

C. Orta, orantılı
Bu vücut tipi simetriktir. Belinizin belli bir kıvrımı var (ancak kum saati gibi değil) ve omuzlarınız ve kalçalarınız hemen hemen eşit. Bu hem “kıvrımlı olmayan” hem de “düz olmayan” vücut tipidir.

D. Biçimli, yumuşak kum saati (çok belirgin değil)
Bu vücut tipinin belirgin bir belleri, yuvarlak kalçaları ve göğüsleri vardır, ancak omuzlarının köşeli yönleri vardır. Kilo aldıklarında daha kıvrımlı görünmeye eğilimlidirler. Vücut yapıları onları kum saatine çevirebilir ancak göğüslerinde ve kalçalarında onları gösterişli olarak sınıflandıracak fazladan et yoktur.

E. Yuvarlak hatlar, açıkça belli olan kum saati şekli
Bu vücut tipini işaretlemek için, açıkça görülen bir kum saati şekline sahip olmalısınız ve tüm nitelikleriniz yuvarlak hatlı olmalı. Vücudunuzun yuvarlatılmış kenarları nedeniyle hala yumuşak hissettiren belirgin bir beliniz, belirgin göğüs ve kalçanız var. Eğer zayıfsanız, hala yuvarlak kenarlara sahipsiniz ve köşeli omuzlarınız veya kalçalarınız olmayacaktır.

Göğüs/üst gövdenizin şekli nasıldır?


Göğüs çizginiz; göğsünüzün genel şekli ve etrafındaki et (üst sırt eti ve yan et) ile ilgilidir. Cup büyüklüğü ya da sütyen bedeni önemsizdir ve tanımlayıcı bir özellik olarak görülmemelidir. Mesela göğüslerinizin daha büyük olması “yin”e sahip olduğunuz anlamına gelmez.

Ancak kilo almanız/kaybetmeniz göğüs hattınızı etkileyebileceğinden, hangi cevaba en uygun olduğunuzu görmek için lütfen açıklamaları dikkatlice okuyun.

A. Düz, gergin, küçük
Kilo alsanız bile göğüsleriniz aynı kalır. Cevap A için bu büstün çok düz ve çok az tanımı var. (Göğüs ölçüsünü değil, göğüs hattını unutmayın!!)

B. Geniş ama yine de küçük
Bu göğüs çizgisi düz olma eğilimindedir, dolu değildir ve boyutu daha küçüktür. A cevabına benzer ancak daha geniş bir genişliğe sahiptir. Kilo alırken bile gözle görülür bir dekolte oluşturmaz.

C. Orta, eşit
Bu göğüs çizgisi dolu değildir ama düz de değildir. Bu vücut tipinde kilo alımları göğüste birikebilmektedir. Göğüs yuvarlak ve yarı dolu (bir avuç dolusu), ancak dekolte çizgileri hala yoktur.

D. Kavisli ve Düzgün, Full
Belirgin bir göğüs çizginiz var ve göğsünüz oldukça yuvarlak. Üst kısımda bir miktar dekolte olabilir ve kilo alırsanız göğsünüz büyük olasılıkla büyüyecektir. Ancak göğüs büyüklüğü açısından hala orta seviyedesiniz. Göğsünüz belinizden daha belirgindir.

E. Öne Çıkan, Büyük Memeli

İster zayıf ister kilolu olun, çok fark edilebilir bir dekolte çizgisi ve şekli olan belirgin bir göğüs çizginiz var. Daha fazla destek gerektiren ve sütyensiz yapamayacağınız daha büyük bir göğüsleriniz var.

Belinizin şekli nasıl?


A. Uzun, “çocuksu bir şekilde düz” (kilo alımı bunu değiştirmez)

Bu bel uzun ve düzdür ancak geniş değildir. Bel, göğüs ve kalçalara göre belirgin olmadığı için çocuksu bir figüre sahip olma eğilimindedir. Kilo alsanız bile kıvrımlarınız çok azdır veya hiç yoktur.

B. Uzatılmış ama geniş
Bu bel kısmı vücudun geri kalanına kıyasla daha uzun görünür ve çok az belirgindir. Ancak bu bel kısmı “çocuksu bir şekilde sivriltilmiş” olmak yerine geniş bir his veriyor ve A cevabı kadar ince değil.

C. Orta, hafif tanımlanmış
Bel ölçüsü açısından nereye uyduğunuza karar vermekte zorlanıyorsanız bu bölgede olabilirsiniz. Bu, belli bir bel tanımına sahip olduğunuz ve göğüsleriniz, omuzlarınız ve kalçalarınızla doğrudan orantılı olduğu anlamına gelir. Aşırı düz, uzun veya belirgin değil. Belden içe doğru hafif bir eğim var.

D. Çok küçük ama göğüslerim ve kalçalarımla orantılı
Bu bel çizgisi açıkça tanımlanmıştır ancak çok yuvarlak değildir. Belin inceliğini açıkça vurgulamak için içe doğru açılı daha keskin kenarlara sahip olacaktır (göğüs ve kalçalara kıyasla)

E. Biraz belirgin ama yine de geniş ve yuvarlak bir çizgiye sahip
Bu bel çizgisi hafifçe belirgindir ancak keskin açıları yoktur. Kenarları yuvarlaktır ve bu nedenle D şıkkından daha geniş hissedilebilir.

Kalçalarınızın genel şekli nasıldır?


(Bunun vücudunuzun geri kalanıyla ilişkili olduğunu unutmayın)

A. Düz, dar, konik
Kalçalarınızın herhangi bir belirginliği yok ve dar görünüyor. Kilo alırsanız kalçalarınızda birikebilir, ancak yine de “en belirgin bölge” gibi gözükmezler.
B. Oldukça düz ama aynı zamanda biraz geniş
Kalça çizginiz düz ve geniş hissettiriyor. Kilo alırsanız muhtemelen burada toplanacaktır.
C. Göğüs ve kalçalara kıyasla orta düzeyde
Kalçalarınız göğüs ve belinize göre orta ve dengelidir. Eğer vücudunuzun şeklini tanımlamakta zorluk yaşıyorsanız büyük ihtimalle buradasınızdır.
D. Yuvarlak ve biçimli, belden daha belirgin
Kilonuz ne olursa olsun kalçalarınız belirgindir. Bu türün şekli bir miktar yumuşaktır ve belinize kıyasla daha büyük bir his verir.

E. Son derece yumuşak ve yuvarlak
Kilo alsanız da kaybetseniz de etli ve yumuşak görünen yuvarlak kalçalarınız var. Belinizden kalçalarınıza kadar yumuşak bir S şekli oluştururlar.

Üst kollarınızın ve uyluklarınızın etini nasıl tanımlarsınız?

A. Kilonuza göre uzun, ince, zayıf: Eğer zayıfsanız kıstırılacak etiniz olmayacaktır, eğer daha kiloluysanız biraz etiniz olabilir ancak kilonuza göre minimum oranda olacaktır.

B. Uzatılmış; kaslı görünüyor: Varsa bile çimdiklenecek çok az et var.

C. Orta: Ortada bir yere düşüyorsunuz. Kollarınızın üst kısmında veya uyluklarınızda bir miktar et kıstırabilirsiniz, ancak çok fazla değil ve bedeninize göre yağsız veya etli hissetmezsiniz.

D. Yumuşak, ancak biraz belirgin, orantı olarak biraz daha kısa: Üst uyluklarınızda ve üst kollarınızda bir miktar etlilik ve yumuşaklık olacak, ancak kollarınızın şekli hala bir miktar belirginliğe sahip olacak.

E. Çok yumuşak, hafif geniş, etli: Üst kollarınızın ve uyluklarınızın etli ve yumuşak olduğunu hissedersiniz. Bu nedenle daha geniş görünebilirler ve muhtemelen kilonuza rağmen oldukça fazla miktarda deriyi sıkıştırabilirsiniz.

Bölüm 3: Yüz Özellikleri


Bu bölümde yüz özelliklerinizi inceleyeceğiz. En kolay ve en doğru fotoğraflar için, az makyajlı veya hiç makyajsız, selfie olmayan bir fotoğraf çekmeniz gerekir. İyi bir ışığa sahip olduğunuzdan ve güçlü gölgeler olmadığından emin olun.

Yüzünüzün her bir özelliğinin şeklini, hem yapısını, hem de etin yüz üzerinde nasıl durduğunun önemli olduğunu unutmayın.

Çene çizgim:


A. Keskin; ya çok sivri ya da köşeli ve kare çene hattı keskin
Çene hattınıza güçlü açılar var ve herhangi bir kütlük yok.

B. Küt ve biraz geniş hissedilebilir

Çenelerinde karelik ve geniş bir kalite vardır. A cevabıyla aynı güçlü çizgilere sahip olabilirler ancak kenarlarında körlük vardır. Yang baskınlığı var (A cevabı gibi), ancak biraz yin var, özellikle çene ve arka çene kemiği çevresinde.

C.Orta; ne geniş, keskin ne de belirgin yuvarlak

Hem biraz keskinlik hem de biraz yuvarlaklık var ama ikisi de baskın değil. Diğer cevapların herhangi birinde çene hattı şeklinizi görmekte gerçekten zorlanıyorsanız, bu siz olabilirsiniz.

D. Narin, konik/eğimli, hafif dar
Bu çene hattının en önemli belirleyici özelliği dar olmasıdır. Bir miktar keskinliğe (yang) sahip olabilirler ancak eğimli şekilleri ve darlıkları nedeniyle ağırlıklı olarak yindirler.

E. Yuvarlak, hafifçe geniş
Çenenizde keskin bir açı yoktur ve her geçişte (çeneden çeneye, çeneden kulağa) yumuşaklık vardır. Yuvarlak olması nedeniyle D şıkkından daha geniş görünebilir.

Burnumun şekli nasıl?

A. Keskin veya belirgin

Burnunuzun keskin açıları vardır, büyük olabilir ama geniş değildir. Keskin ve dar nitelikleri nedeniyle genellikle “uzun” bir his verir.

B. Geniş veya Küt, daha büyük olabilir

Geniş, daha düz bir köprüye sahip daha geniş bir burnunuz var. Burnunuz çıkıntılı veya büyük olabilir ancak A cevabına göre daha yumuşak ve geniştir.

C. Orta

Burnunuz ortada olarak tarif edilebilir. Büyük ya da küçük ya da çok yuvarlak ya da keskin değil.

D. Narin, konik, dar

Bu burun küçük ve narindir. Görsel genişliğe sahip değildir. Ve yüzünde biraz küçük hissedebilirsiniz.

E. Yuvarlak veya hafifçe geniş

Yuvarlak bir burnunuz ve yuvarlak bir köprünüz var (daha düz, daha geniş bir köprüye sahip olan B yanıtından farklı olarak). Bu, burnunuzda yumuşak bir genişlik yaratır. Bu burun yüzde büyük bir his yaratmaz.

Elmacık kemiklerinizin şekli nasıl?


Bu soru için gerçek kemiklerin (etin değil) şekline bakıyoruz. Fotoğrafınıza geri dönmek şekli görmenize yardımcı olacaktır, ancak aynı zamanda yanaklarınıza kıyasla ne kadar belirgin olduklarını ve ne kadar yuvarlak veya keskin hissettiklerini görmek için elmacık kemiklerinize de dokunabilirsiniz.

A. Yüksek ve Belirgin

  B. Geniş, küt

  C. Orta

  D. Narin, dar, hafif yuvarlatılmış kenarlı

  E. Yuvarlak, dolgun, yumuşak

  Gözlerinizin şekli nasıl?


  A. Dar, düz, yakın aralıklı

  B. Dar, düz, geniş aralıklı

  C. Eşit Aralıklı, Orta Boyut

  D. Yuvarlak veya yukarı dönük, birbirine biraz yakın

  E. Çok yuvarlak ve çok büyük

  Dudaklarınızın şekli nasıl?

  Bu cevap için dudaklarınıza nötr (gülümsemeyen) pozisyondayken bakmanız gerekiyor. Doğru bir cevap almak için dudaklarınızı toplumsal standartlarla karşılaştırmaktan da kaçınmalısınız. Şu anda, daha büyük dudaklar çok moda olduğundan, “orta” veya “büyük” dudaklara ilişkin kendi algımız önyargılı veya yanlış olabilir.

  A. Düz, dar

  Gülümsemediğimde bile bu dudaklar “ince” sayılabilir.


  B. Düz, güçlü geniş

  Bu dudaklar geniş ama dolgun değil.

  C. Orta

  Bu dudakların bir şekli var yani düz değil ama çok dolgun da değil.

  D. Biraz dolu ve biraz yuvarlaklığı var

  Bu dudakların bir şekli ve dolgunluğu vardır ve yumuşak yuvarlak kenarları vardır. Genellikle daha dolgun bir alt dudak ve ortalama bir üst dudak şeklinde olur.

  E. Çok dolgun ve çok yuvarlak

  Bu dudakların genellikle üst ve alt kısmı dolgundur ve “yastıksı” dudaklar olarak kabul edilebilir. Yuvarlak kenarları vardır.

  Elmacık kemiklerinizdeki eti nasıl tanımlarsınız?


  Muhtemelen şöyle düşünüyorsunuz: “Bunu zaten sormamış mıydı?” Ancak elmacık kemiklerinizin üstünde ne kadar et varsa bunların ne kadar belirgin olduğu yüzünüzün genel şeklini değiştirebilir. Bu soru için gülümsediğiniz bir fotoğrafa bakın ve etinizin ne kadar hacim yarattığını görün. Ayrıca gülümseyebilir, elmacık kemiklerinizi hissedebilir ve ne kadar et kıstırabileceğinizi görebilirsiniz.

  A. Düz ve sert (fazla kilolu olsa bile)

  B. Oldukça sıkı veya kaslı; kilo alırsanız daha da şişebilir

  C. Orta; hafifçe yumuşak olabilir

  D. Yumuşak ve etli, eğer kilo alırsanız yanaklarınız daha da dolgun görünür

  E. Çok yuvarlak ve etli (ağırlık değişimleri ne olursa olsun)

  Kibbe Vücut Testi Cevapları


  Testinizi doğru bir şekilde puanlamak için her bölümün cevaplarının çoğuna bakın. Bazı farklı yanıtlara sahip olsanız bile yine de hangi kibbe kimliği kategorisine uyduğunuzu görmeniz mümkün. Ayrıca kimliğinizin kontrast ve yin/yang dengesiyle nereye uyduğunu görmek için tablolara baktığınızdan emin olun.

  Çoğunluk A cevapları – Dramatik / Dramatic Kibbe Type


  Her üç bölümden de çoğunlukla A yanıtı aldıysanız, o zaman tam bir Dramatik (D)siniz. Bu kimlik yang baskınlığına sahiptir ve uzun, yalın ve köşelidir.

  Çoğunlukla A yanıtınız ve birkaç E veya D yanıtınız varsa, o zaman Yumuşak Dramatik (SD)sınız demektir. (Soft Dramatic) E ve D cevaplarınız muhtemelen ten ve yüz özellikleri kategorilerindedir. Vücudunuz ve yüzünüz yang baskın ve köşelidir, ancak kemik yapınızda veya yüz özelliklerinizde biraz yin ve et yumuşaklığı olabilir.

  Çoğunluk B yanıtı – Doğal / Natural (N) Kibbe Type


  Her üç bölümde de ağırlıklı olarak B yanıtınız varsa o zaman siz bir kibbe saf Doğalsınız (N). Kemik yapınız, yüz hatlarınız ve etiniz birbirine göre uzun, geniş ve küttür. Vücudunuzda yang hakimiyeti vardır ancak Dramatic kibbe kimliği kadar aşırı ve köşeli değildir.

  Çoğunlukla B yanıtlarınız ve birkaç A yanıtınız varsa, o zaman siz Kibbe’nin Gösterişli Doğalı yani Flamboyant Natural (FN)‘siniz. Genelde günümüzde Kendall Jenner gibi modeller bu kategoriye girer. Kemik yapınız uzun ve ince ama etiniz ve yüz hatlarınız geniş ve donuk bir görünüme sahip.

  Ağırlıklı olarak B yanıtınız ve birkaç D veya E yanıtınız varsa, Soft Natural (SN) olarak kabul edilirsiniz. Kemik yapınız geniş, hafif küt ve genel olarak uzamış olacaktır. Ama etin ve yüzün daha çok yin tarafına doğru eğiliyor ve onlara karşı bir yumuşaklık var.

  Çoğunluk C Yanıtı – Klasik / Classic Kibbe Type


  Her üç bölümde de (kemik yapısı, et ve yüz özellikleri) ağırlıklı olarak C yanıtlarınız varsa o zaman tam bir Klasik / Classic (C) kategorisindesiniz. Özellikleriniz harmanlanmış ve çok dengeli. Karışım ve kontrast hakkında daha fazla bilgi için orijinal kibbe kimlik sistemini mutlaka kontrol edin.

  Vücut eti ve yüz özellikleri bölümünde ağırlıklı olarak C varsa ve kemik yapısı için birkaç A veya B yanıtı varsa, o zaman Dramatik Klasiksiniz yani Dramatic Classic (DC). Oldukça orantılı, düzgün yüzünüz ve et yoğunluğunuz var ama kemik yapınızda bir miktar yang hakimiyeti var.

  Kemik yapısı/iskelet bölümü için ağırlıklı olarak C yanıtlarınız varsa ancak vücut eti ve/veya yüz özellikleri altında birden fazla D veya E yanıtınız varsa, o zaman kibbe Soft Classic (SC)‘siniz. Kemik yapınız oldukça dengeli ve orantılıdır ancak yüzünüzde ve etinizde bir miktar yumuşaklık ve yin vardır.

  Çoğunlukla D veya E Yanıtları – Romantik / Romantic Kibbe Type


  Her üç bölümde de ağırlıklı olarak E yanıtlarınız varsa, o zaman siz saf bir Kibbe Romantic‘siniz (R). İskeletiniz, etiniz ve yüzünüz, yumuşaklık sergileyen yin baskınlığına ve gür yin olarak da bilinen yuvarlak kenarlara sahiptir.

  Cevaplarınız ağırlıklı olarak D ise, siz bir Teatral Romantiksiniz yani Theatrical Romantic (TR). Kemik yapınız, etiniz ve yüzünüz yelpazenin yin tarafına doğru eğiliyor ama saf Romantikler kadar katı değil.

  Ayrıca ağırlıklı olarak E veya D cevaplarınız ve birkaç A cevabınız varsa, yine teatral bir romantik de olabilirsiniz. A yanıtlarınız çoğunlukla kemik yapısında veya yüz özelliklerinde ortaya çıkacak ancak etinizin ve şeklinizin yumuşaklığını koruyacaksınız.

  A/B yanıtları ve D/E yanıtlarının karışımı – Gamine


  A/B ve D/E zıt cevaplarının genel olarak eşit bir karışımına sahipseniz, kibbe kimliğiniz Gamine (G) olur. Siz yin ve yang’ın bir birleşimisiniz ve bu özellikleri vücudunuzun, etinizin ve yüzünüzün farklı yerlerinde sergileyebilirsiniz.

  Sonuçlarınızda A/B ve D/E cevaplarının bir karışımı var ancak biraz daha fazla A veya B cevabı varsa, o zaman kibbe kimliğiniz Gösterişli Gamine yani Flamboyant Gamine (FG) olacaktır. Bireysel özellikleriniz açıkça yin veya yang kategorisine yerleştirilebilir (karışık değil), ancak genel olarak vücudunuz bazı açılara ve keskinliğe sahip olma eğilimindedir. Vücudunuz kolayca tonlanır ve bu da açısal siluetinizi vurgular. Kilonuzdaki dalgalanmalar ne olursa olsun aslında gerçekten kıvrımlarınız olmaz

  Sonuçlarınızda karışık yanıtlar varsa ancak A/B’den daha fazla D/E yanıtınız varsa o zaman kibbe Soft Gamine‘siniz (SG). Her üç bölümde de (iskelet, et ve yüz özellikleri) yin ve yang karışımı var. Yüz hatlarınızda biraz daha yuvarlaklık olabilir. Muhtemelen kilo alarak daha fazla toparlanıyorsunuz ve egzersiz yapmak kaslarınızı aşırı derecede belirginleşiyor.

  Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

  Top 3 Stories

  Daha Fazla İçerik
  Dev bir polaroid karesi: Buffalo ’66