Kristal Taşlardan Nasıl Kurtulursunuz? (Veya Kurtulmalı Mıyız?)

Yine sıkıldığım, her şeyden ve herkesten sıkıldığım bir ara Reddit’te yeni bir “hoşgeldin tartışma bebek” anı doğurdum. Bu kez konumuz kristaller ve işimize yaramayan kristallerden nasıl kurtulabileceğimizdi. Çöpe atmak? Akarsuya duygusal bir müzik eşliğinde fırlatmak? Doğaya salmak?

Olayın en başına dönelim. Kristallere ilgili olduğumu herkes bilir, hatta bu konuda iddialıyım “healing crystals” mevzusunu bir Goop çok bilmişliği ile ülkeye ilk sokanlardan biriyimdir. (Ofise kristallerim ilk geldiğinde ‘ay ben de istiyoruaaaammmm’ları hiç unutmam ama bu zaten hep duyduğum bir şey, kıps)

Hal böyle olunca yani demek istediğim burada bu spiritüel kültür genel olarak “aşk kesesi, sütyene Rose Quartz koymak, indirimle 5 taş almak”tan falan ibaret olunca burada okuduğum hiçbir kaynağa inanmıyor ve güvenmiyorum.

Yurt dışındaki okült, witchcraft ve spritüel gruplar ise aklınıza gelen her konuda bilgi alabileceğiniz, size özenle ve istekle yardımcı olan seçenekler arasında.

Evet ben de bu noktada “Artık işime yaramayan kristallerden nasıl kurtulurum?” tartışması başlattım.

Cevap kısa ve basit: Manyak mısın???

Genel kanı (aslında benim de öncesinde biraz bildiğim üzere) çöpe atmak kesinlikle bir ziyan ve aynı zamanda şans kaybı sağlıyor.

En yardımcı olan en geniş özet olan yorumu buraya bırakıyorum:

Kristaller konusunda çok iddialı değilim ama olan birkaç kişi tanıyorum. Bunu kibarca nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum ama kristallerine bu kadar tek kullanımlık muamele etmezler ve belki de bu enerjinin kristallerinizin sizin için çalışmamasıyla bir ilgisi vardır.
“Çalışmamaktan” fazlasını hissediyorsanız ve kristallerin negatif enerjisi varsa, onları temizlemeyi veya başka bir amaçla kullanmayı deneyebilirsiniz. Kurtulmanız gerekiyorsa bağışlayarak (negatif enerjileri olsa kimseye haber vermeden bunu yapmam) veya doğada uygun bir yere geri verin.
Onları ormana veya nehre atmayın. Mantıklı olmalı ve kristalin kendisiyle eşleşmelidir. Ayrıca, “iyi niyetli” olsa bile, çöp atmak, başlangıçta olduğundan daha fazla sorun yaşamanıza neden olabilir.”

Yani bu kadar kibarca ifa edilmiş bir yorumdan ne anlıyoruz?

1- Yeni kristaller almak kesinlikle çözüm değil.

2- Doğal bir elementi ve göya ‘sihirli aletinizi’ çöpe atıp yenisini almaya çalışıyorsanız burada çok net bir kopukluk var demektir.

İlla ki kristallerinizden kurtulmak istiyorsanız yapabileceğiniz en ama en iyi şeyleri yazalım şimdi.

Birisine Vermek

Neredeyse 100 yorumdan 99’u bu yöndeydi.

Onları takas edebilir, belli bir ücret karşılığında verebilir veya (en güzeli bu olsa gerek) hediye edebilirsiniz. (Aslında eeeeen yakın arkadaşım bu şekilde yapıyor, kızın kesinlikle bildiği bir şey varmış. Canım benim daha da çok sevdim onu.)

Bana yurtdışından kargoyu karşılamayı teklif edenler, özelden çöpe atmamam için yalvaranlar… Sanki camii avlusuna çocuğumu bırakacakmışım gibi verilen bu tepkiden etkilendiğimi söylemeliyim.

“Onları birine ver, ama yenilerin hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Sihir onlarda değil, sende. Onlar sadece kanal. Daha fazla tüketmek sihrinizi artırmaz ve hiçbir şeyi değiştirmez.”

Aleti Suçlamayı Bırakmak

Unutmayın, bu bir zanaat. Zanaatkarlar meşru olarak araçlarını suçlayamazlar. Zanaatkarlar bunları doğru kullanmalıdır. Bir alet göreve uygun değilse (kaliteli sonuç vermesi için düşük kalite istenmesi, dikiş dikmesi istenmesi, kalemin kalıcı olması istenmesi), asla istenen sonucu vermeyecektir. Bu, aletle ilgili yanlış bir şey olduğu anlamına gelmez.

Sorun Sizde Olabilir Mi?

Aynı türden her kristal aynı temel güçleri temsil eder, bunlar bireysel değildir. Yani, bir gül kuvarsını başka bir gül kuvarsla değiştirmek sonuçları değiştirmez.
Sizin için çalıştıkları bir zaman oldu mu? Eğer öyleyse, onlarla yaptığınız şey değişti mi?
Onları hiç temizlediniz mi/şarj ettiniz mi?
Taşlar tek kullanımlık malzemeler değildir, kesinlikle sizden daha uzun süre dayanmak için yapılmıştır. Sizin için çalışmayı bırakırlarsa, bulunabilecek bir sebep vardır – belki de kristal bir insan değilsinizdir.

Onları Gömerek Rehabilitasyona Sokun

Lütfen kristallerinizi atmayın. Karışık enerji ile tıkanmış olabilirler. Onları tamamen temizlemek için doğada sizin için önemli olan bir çukur kazın. Bir bahçe her zaman en iyisidir ama dışarıdaki her yer işe yarar. Tüm kristallerinizi deliğe koyun ve tekrar kapatın. “Mezarın” üzerine bir taş veya bayrak koyun ki nerede olduğunu hatırlayın. Bir fırtınanın geçmesini veya şiddetli bir yağmuru bekleyin. Onları tekrar kazın ve temizleyin. Herhangi bir karışık enerjiden tamamen boşaltılmış ve sizin için çalışmaya hazır olmalıdırlar.

Tuzlu Su

Onları tuzlu suda, berrak bir kapta temizleyin, ardından kristalleri ve tuzlu suyu mutfak lavabosunun altına koyun ve musluğu açın, akan su tüm tuzu boşaltana kadar…. Ve evet, onları sonra yeniden bağışlayın, sonuçta gözden çıkarmıştınız değil mi?

Bunun Bir Madencilik Olduğunu Unutmayın

Onlar her şeyden öte topraktan çıkarılan kayalardır. Yapabileceğiniz en kötü şey, onları plastiğe sarmak ve çöp sahasına atmak olacaktır.
Yapabileceğiniz en iyi şey onları vermek, bahçenizde bir yere (ya da yerelseniz doğal olarak bulunan bir alana) gömmek ya da bir yardım dükkânına vermek olacaktır. Çok büyük, sürdürülemez bir kristal madenciliği ticareti olduğu için onları yeniden eve gönderme yoluna gitmek en iyisi ve çıkarmayı teşvik etmek yerine kaynakları ne kadar çok paylaşırsak o kadar iyi. Küçük bir hareket ama benim için prensip ve niyet bu.

Yeni Bir Kristal Almadan Önce Vaktiniz Olduğunda Bu Yazıyı Okuyun

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2019/sep/17/healing-crystals-wellness-mining-madagascar

Bu Kadar Çabuk Pes Etmeyin

Kristallerin kendi başlarına içsel güçleri yoktur, yalnızca zihninizin onlara verdiği güç vardır, bu yüzden “artık sizin için çalışmıyorlarsa”, onları tekrar “çalıştırmanın” bir yolunu bulun. Onlar üzerinde bir arınma ritüeli yapın ya da onlardan ne yapmasını istediğinizi düşünün ve bu etkiyi nasıl elde edeceğinizi öğrenin (gerçekten işi yapan beyninizdir, sihir değil). Sürdürülebilir oldukları ve köle emeğiyle çıkarılmaları gerekmediği için sihirli fasulyeleri geri getirmeyi gerçekten çok isterim. Hatta kendinizinkini bile büyütebilirsiniz!
Ne yaparsan yap, onları atıp yenilerini alma. Çünkü bunlar çalışmayı bıraktığında ne yapacaksın?

Sert Bir Son Söz…

Kristaller tek kullanımlık değiller. Çıkarılmalarında çok fazla enerji (ve yıkım!) var ve bu kristallerin oluşması milyonlarca yıl alıyor ve siz sadece yenilerini mi istiyorsunuz?
Bunları dışarı pompalayan bazı iyi huylu karbon nötr kristal fabrikası yok.
Neden ‘yeni’ olanlar elinizdekilerden farklı olsun ki? Onlara çok mu kötü davrandın?

Doğaya saldığınız kristallerinizin kazılıp sergilenmek isteyeceğini sanmıyorum. Cadı ruhuna sahip biri olarak kristallerin “artık benim için çalışmadığı” zaman bir kenara atılmaması gerektiğini düşünüyorum. Sen bir cadısın. Onları “çalıştırırsın”. Amacınız onları kullanmak, atmak ve değiştirmekse, zanaatınıza nasıl yaklaştığınızı ciddi olarak yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Bunlar da ilginizi çekebilir>>>

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Why Plastic Fashion Is Out And Won’t Be Missed