Mucho Mucho Amor: Walter Mercado ve Şimdi Çok Uzak Olan Pozitiflik

Son dönemlerde -hatta belki 1 yıldır- Netflix’in orijinal içeriklerini beğenemiyorum. Ne film ne dizi… Ama iyi yaptığı ve onda da neredeyse “en iyi” olduğu bir şey var: Belgeseller!

Netflix’te bu aralar izleyebileceğiniz en ilham verici, en güzel belgesellerinden birinden söz etmek istiyorum.

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado; 2020 tarihli, dünyanın belki de en ünlü astroloğunun büyüleyici hayatına ışık tutan bir belgesel.

Oturup şimdi Wikipedia gibi Mercado’nun hayatını sizlere anlatmayacağım; çünkü bu deneyimi kendiniz yaşamanız, kendiniz izlemeniz gerek.

Peki nedir Wakter Mercado’yu bu kadar özel yapan? 25874 kiloluk pelerinleri mi? Muazzam burç yorumları mı? Hiç biri değil.

Belgeselde de anlattığı üzere; astrolojiye ister inanın ister inanmayın -ki yakın çevrem genelde bu konuda yanılır astrolojiye sanıldığı gibi inanan biri değilim. İnanıyorum ama gerçekten inandığım şey okültizm değerleri.- Walter’ın olayının özü şu: “Sevgi. Sevgi yayın.”

Walter asla herhangi bir burç için kötü bir şey söylemiyor. Haftalık burç yorumlarında 12 burcu da her zaman güzel şeyler bekliyor. Kötü haberleri değil iyi haberlere odaklanıyor. Buna şartlıyor insanları. İnsanlar da bu pozitif gücün etkisiyle Walter’a adeta tapıyor. Üstelik homofobikliğin en tepe noktada olduğu Latin ülkelerinden çıkıp global bir üne sahip oluyor.

Mesela izlerken şunu daha da iyi farkettim; özellikle ülkemizdeki astrologlarda beni delirten bir şey bu. Varsa yoksa kötü haber. Tamam kıyametler koptu, toplu katliamlar gerçekleşti, ilk sen bildirdin bravo. Eline ne geçiyor? Neyi engellemiş oldun? -eğer doğru bildiysen de.-

Tüm bu kötü şeyleri söylemek, sana gamlı baykuş olma konusunda seviye atlatmaktan başka ne işe yaradı?

Bir de ekran görüntüsü alıp “bakın ben bilmiştim 1000 kişi öleceğini!” diyenler yok mu… Klinik vakalar.

Walter Mercado; insanlar yarın güzel bir şey olacağına inanmak, duymak isterler diyor. Ben de beynimizin bu şekilde çalıştığına, onu neye şartlarsan onun gerçekleştiğine inananlardanım. Ve Walter gibi olumlu mesajı yayan insanlar yerine şu an çevremizin Twitter’da Youtube’da bağrış çığrış negatif yorumlar yayanlarla çevrili olması sinirimi bozuyor.

Bu arada Walter Mercado’nun Zeki Müren’le benzerliği inanılmaz. Çok fazla yorum var, taraflar birbirlerinden imaj çalmış mıdır diye. Doğum yılları neredeyse aynı. Oyumu öyle bir şey varsa bile Walter çalmamıştır’dan yana kullanıyorum.

İzlerken insan düşünmeden edemiyor. Walter ne kadın ne erkek. Ama aynı zamanda hem kadın hem erkek. O bir androjen. Aynı zamanda aseksüel. Hitabet yönü inanılmaz kuvvetli. Dediklerini dinlemek için sabırsızlanıyorsunuz. Ve tüm bu ünü, şanı, şöhreti interneti geçtim temel teknolojinin bu kadar ileri olmadığı bir dönemde elde ediyor. Bir de kendisinin günümüzde yaşadığını düşünsenize?

Son olarak belgeselin tarot kartlarıyla bölümlere ayrılmış olmasına bayıldım.

Kesinlikle hayatımın en olumlu 1.5 saatinden biriydi.

İzleyiniz!

Müşra Demir

Takip ediniz>>> Instagram/Multibabydoll

Instagram/Crunkmag

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Haftaya başlarken: Incubus Morning View Sessions