MULTIBABYDOLL POLAROID PROJECT

*Uzun zamandır bloğa vermiş olduğum araya bir dur demenin vakti geldi. Verdiğim ara boyunca hayatımda pek çok şey değişti. Aynı zamanda pek çok fikrim de değişmiş olabilir. Şimdi bloğu daha etkin ve aktif kullanmanın zamanı. Blogu takip edenlerin de bildiği gibi, tam bir polaroid aşığıyım. Yıllardır süregelen bu sevgimi, sonunda bir polaroid makine alarak son verdim (Fujifilm INSTAX Wide 300). Eş zamanlı olarak artan alışveriş hastalığım da buna eklenince, bu ikisini biraraya getirmek istedim. En büyük ilham kaynaklarımdan Alison Mosshart’ın Vogue için çektiği polaroid moda günlüğünü görünce kafamda ne yapmak istediğim iyice oturdu. Bundan sonra bloğun müzik ve rutin yazılarına ek olarak; aldığım her parçayı polaroid olarak, aklımdaki kombin fikirleriyle blogda yayınlayacağım. Bu aynı zamanda kendim için de bir günlük hazırlamam demek. Bundan bir 10, 20 yıl sonra dönüp bakmak isteyeceğim keyifli bir günlük olacağına eminim.*

 

*It is time to say stop to the moments that I did not write my blog. During this phase, several things had changed in my life. Perhaps a great number of my ideas had changed. It is time to use the blog more effectively and actively. As the followers know, I am a very polaroid lover. I ended my desire for having one by buying a polaroid machine (Fujifilm INSTAX Wide 300). Simultaneously, my desire for shopping had increased and I eanted to combine both of them. When I saw the polaroid fashion diary of my inspiration source, Alison Mosshart; which was prepared for Vogue, I settled up my mind for what to do. From then on, in addition to music and routine entries, I will publish as a polaroid for each of the pieces that I bought with my ideas about combining. It also means preparing a diary for myself. I am sure that it will be an enjoyable diary that I will want to look at it after 10-20 years.

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
İYİ Kİ DOĞDUN DEBBIE HARRY!