ROCKER AND ROLLER

Chelsea botların, sivri burunların nasıl hastası olduğum oldukça net bence. Hele ki “ayakkabı” denilen ana kategoriye olan tutkum düşünüldüğünde bu sevgi daha da büyük bir hal alıyor. Ama uzun süredir bir botu bu kadar ok istemiş miydim? Hatırlamıyorum.

Şimdi efendim bu botu ASOS‘ta gördüğümde kalp atışlarım hızlandı, vücudumun işleyişi değişti ve ne yaptım? Hemen heyecanla satın alma butonuna atladım tabii. Tüm maaşımı verecek de olsam, ay sonu da olsa önemsizdi ancak dram bu noktada devreye girdi: Out Of Stock.

 

Ay hayır bir de Out Of Stock yazıp sonuna üzgün surat koymuyorlar mı deliriyorum resmen. Neyse, vakit kaybetmeden mail attım ASOS’a, “yaaaneee bilemiyoruz stoklarımıza girerse yeniden tabii ki alabilirsiniz ama şimdilik kesin bir şey söyleyemem” şeklinde bir cevap aldım. Olsun bu kadarlık umut bile benim için yeterliydi.


Sonrası mı? Ürünün sayfasını yer imlerime ekledim, her gün sayfayı açtım , her 15 dakikada bir sayfayı yeniledim, zaman zaman ekranı okşadım…


Tam bu psikopatlığımdan vazgeçmişken ne oldu? Bir hafta sonu son kez şansımı denemeye karar verdim ve Ta-Dah! Bıt yeniden satışa girmişti. Hikayenin sonrası malum.

 

 

ASOS‘un Rocker and Roller adı verdiği bu botların kullanımı açısından elimde pek çok ilham var.

 

İlki belki alakasız görünecek ama, The Walking Dead‘in Rick Grimes‘ı. Tam bir TWD delisiyim (çizgiromanı, oyunu,dizisi vs.), bununla birlikte Rick Grimes’ın o tüm zombi saldırısı altında skinny jean’i, slim fit gömleği, altın saatı ve sivri burun botlarıyla tamamladığı stilinin hastasıyım. Bunda bir diğer etken de o botlarla yürüyüşü tabii. Elimde olmadan botları ilk denediğimde ellerim belimde birleştirdim, bir bacak önde o meşhur Rick duruşunu yaptım.

Hele o botlarla yürümesi yok mu. (Bir de koşması) Evet, bir kasabanın şerifi tavrı gelmiyor değil insana bu botlarla. Herkesi zombilerden korumaya hazırım.

 

İkinci isme geçersek açık ve net bir şekilde Jack White derim. Mesela bu bot olmadı madem benzerlerini arayayım derken, karşıma 4 ya da 2 tokalı pek çok benzeri çıktı ama yok illa 3 tokalı olacaktı, olmalıydı. Zaten 2 çok az, 4 de çok fazla değil mi?

 

İstanbul konseri sırasında önümde 1 cm uzaklıkta yere pat pat yere vuran botları unutumadım işte, yani sonuç bu. Yaşasın 3 tokalı bot. (Bkz. kendisinin John Fluevog botları. Resmen arzu nesnesi değilse nedir? Zaten botlar ünlü olduktan sonra, modelin adı Jack olarak değiştirildi)

Her türlü beyazı gider bence.

Aynı çizgiden gidersek ve kombin fikirlerine de gelirsek ilk referansım The Dead Weather‘ın Treat Me Like Your Mother videosu olacak. Her şeyine bayıldığım bu klipte, Jack ve Alison’ın üzerindekileri de ekstra sevmişimdir; güzel bir referans olarak almışımdır hep.

 

Böyle bir çöllerde botlarımla gezinmek hevesindeyim anlatabildim mi?

 

Dolayısıyla bu botlar için öncelikli olarak aklımda olanlar tıpkı klipteki gibi, skinny siyah jean/siyah deri pantolon ve türevleri+bol tişörtler+metalik olan her şey. Aslında bu saydıklarım klasik sonbahar görünümüm, olay sadece yeni “kıymetlimisss”i de bu kombine katmakta.

Treat Me Like Your Mother

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

 

Aynı zamanda bohem hippi elbiselerle de bu botun gittiğini düşünüyorum. (Denedim, test ettim, onayladım. Artık bir sonraki postta görürsünüz) Coachella ruhunu Nisan ayı gelmeden önce her daim yansıtmak istiyorsanız harika bir motivasyon yolu bence. Hem sıcak hem de ferah bir görünüm de cabası.

Rumors
Rumors, musrademir tarafından pointed toe ankle boots ile yaratıldı

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Efendim hafiften bir Alexa Chung olacağım, hafiften bir İngiliz gülü olacağım, Alex Turner‘ın radarına gireceğim diyorsanız da bence yelekler, ceketler, yıkanmış jeanler, süet materyaller oldukça mantıklı. Tabii ki kırmızı ya da bordo ruju unutmuyoruz.

Do I Wanna Know
Do I Wanna Know, musrademir tarafından vegan jewelry ile yaratıldı

Ne diyorduk, bir arzu nesneme daha kavuşabildiğime göre ne diyoruz.

1-Gerçekten istediğiniz bir üründe ısrarcı olun.

2-Çok istediğiniz bir parçayı elde ettikten sonra, diğer aklınızdaki parçalar için de ısrarcı olun.

3-Israrcı olun.

Şuraya da Treat Me Like Your Mother videosunu kondurayım. İyi seyirler, iyi dinlemeler, iyi alışverişler!

 

 

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll1

https://www.facebook.com/pages/Multibabydoll/

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Bolca İlham Bolca Rock N’ Roll: Almost Famous