OCAK AYI FAVORİLERİM

OCAK AYI FAVORİLERİM

2016 itibariyle artık her ay yapmayı düşündüğüm şeyin ilk ayağını bu ay başlatıyorum. Artık her ay en çok ne dinleyip, ne kullandıysam, o ay benim için neler öne çıkmışsa paylaşacağım. Evet, ilk ayağımız Ocak ayı.

İşte orta şekerli geçirdiğimiz Ocak  favorilerim:

 

DİZİ

American Horror Story Hotel‘i sezonun başından beri takip ediyorum ancak malum,final bu aya denk geldi. Daha öncesinde hiç izlememiştim, direkt 5. sezondan başladım ve başlayış o başlayış.(Zaten bağlanmam uzun sürmedi zira diziyi Cuma gününden Cuma gününe izlemeyi düstur edinmiştim, yani bu dizi demek, hafta sonunun gelmesi demekti benim için.Tüm karakterlere, atmosfere, makyajlara ve kostümlere ayrı ayrı bittim. Kontes karakterine de tapsam da favorim tahmin edebileceğiniz gibi Hypodermic Sally. Ayrıca ek olarak belirtmek isterim ki, eyegasm denen şeyin sözlük tanımı gibi bir sezondu benim için. Matt Bomer o saçı ve kıyafetleriyle birlikte ideal erkeğin tanımıydı, bir de buna ek olarak Evan Peters, Finn Wittrock ve Cheyenne Jackson‘ ı da görünce görsel açıdan oldukça öhm bir sezondu diyebiliriz.

 

Bu sezon bitti, önceki sezonlara karışık şekilde devam edeceğim, Coven dikkatimi çektiği için bu ayın sonlarında ona başladım, muhtemelen Şubat ayı favorilerimde de Coven sezonu olur. Ayrıca ne olur bana da bir Evan Peters bulun, evlenelim!

VLOG

Yerli çoğu makyaj vloggerını takip ediyorum, özellikle ofiste çalışırken arkadan bazen açıyorum, kafa dağıtmak konusunda birebirler. Ancak LaMadelynn düzenli düzenli olarak takip ettiğim ilk ecnebi vlog oldu efendim. Belki çok epik makyaj yetenekleri yok ama ürün seçimi, anlatım şekli, grunge stili, videolarının kalitesi bana göre oldukça mükemmel; videoları adeta içimi açıyor. Kendisini AHS sevgim büyüdüğü dönemde Hypodermic Sally makyaj videosunu görünce tanıdım. Ayrıca bu videoya bayıldım,buraya bırakıyorum. Hem giydiği tüm şeyleri hem de bu görünümü tümüyle istiyorum!

 

 

ÇİZGİROMAN

Hellsing’i aldım bu ay. İlk sayıyı bitirmeyi Ocak ayı içerisinde başaramadım, bakalım Death Note’dan sonra beni kendisine hayran bırakacak manga bu mu olacak?

GÜZELLİK

Hayatım boyunca fondöten kullanmadım. Hala da şu fondöteni alırken deneme amaçlı suratıma sürülmesi ve yılbaşı günü dışında kullanmış değilim; gündelik olarak da kullanmam herhalde. Ancak olması, bulunması gerektiğini düşündüm ben de aldım. MAC’in Face&Body fondöteninin en açık rengi olan tonunu aldım. Cildime çok ağır gelmedi, duruşunu sevdim.

Yüz nemlendiricisi olarak da hafif bir şeyler tercih etmek istedim. Maalesef bu konuda çok tembelim ama artık 2016 yılında kendime bakmam gerek bu yüzden Sephora’nın sıvı denebilecek bir kıvamdaki Fluide Très Hydratant SPF 15 nemlendiricisini aldım. Gün boyu koruma sağlıyor, cilde canlı bir görünüm verdiğini de belirteyim. Aynı zamanda bunu almışken lip balm’ını da aldım Sephora’nın. Günlük kullanım için güzel, yine de Victoria’s Secret lip balm’ım biterse diye yedekte tutuyorum onu.

 

 

MÜZİK

Locust Revival – Old Love

Yukarıda bahsettiğim makyaj vlogger’ı LaMadelyyn’in yine yukarıda paylaştığım makyaj videosu sayesinde tanıdım bu grubu ve parçayı. Fazlasıyla 80’ler, fazlasıyla New Wave ruhu verdiler. Tam kulağınızda kulaklık varken sokaklarda catwalk yapmalık. Ama Ocak ayı çok karlıydı yapamadım ben çok catwalk, bunu de söylemek isterim.

Incubus

Taptığım gruplardan biridir Incubus, blogu takip edenler bilir. Ancak böyle yaza çok az kala aşkım her yıl depreşir, yine o dönemdeyiz. Bu aralar en çok Morning View albümlerine ve Red Rocks konserlerine sardım. “Yımırta gibi çocuk ve gel dese koşarım” erkekleri kontenjanımdan Brandon Boyd‘un vurmalı çalgılar konusundaki maharetlerini gösterdiği Vitamin performansına ekstra sarmış durumdayım. Buyrunuz:

Sons Of The Sea

Yukarıda Incubus hastalığım tuttu dediysem, Brandon Boyd fangirl’lüğümüz de depreşti demek istedim. Boyd’un bir diğer projesi olan Sons Of The Sea’nin diğer üyesi dahi çocuk Brendan O’Brien. Kendi adlarını taşıyan albümlerine çok fena sarmış durumdayım, 70’ler temalı bir yaz esintisi gibiler. Yılın yarısını bu albümle geçireceğime hiç şüphe yok. Favorim Plus Minus.

David Bowie – Blackstar

Ocak ayının en acı olaylarından biri David Bowie’yi kaybetmemizdi.  Bu yüzden Blackstar albümü çok çok ayrı bir konumda artık bizler için.

Şubat ayı güzel bir ay olsun!

 

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

 MÜŞRA DEMİR

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
PEARL JAM – MTV UNPLUGGED 1992