PEACOCK ROCKS!

Cümleye girmeden açık konuşalım, pek çok “bayıldığım, taptığım” hayvan var. (Spirit Animal deyin ya da ne derseniz deyin…) Öncelikle yılanlara tapmakla birlikte; sibirya kurtları, yarasalar, baykuşlar, kediler ve kargalar listenin diğer sıralarını rahatlıkla alır. (Kulağa cadılar bayramı dekoru gibi geldiğinin farkındayım ama inanın ki çok sevimliler)

 

 

 

İşte bu sevimli hayvan listemin bir diğer önemli öğesi de tavus kuşları. Hele bir de benim gibi olayın “anlam yükleme” noktasına fazlasıyla takıksanız bu hayvana hayran olmamak imkansız. Pek çok kültürde bolluk bereket anlamına gelen, Hera’nın simgesi, kibirli ve güçlü bu hayvan aynı zamanda moda içerisinde kullanılmaya en uygun yapıya sahip. Tanrım, kaçınız o kanatları açtığında etkilenmiyor?

 


İşte benim de ASOS‘un tavus kuşu kaftanına vurulmam bunun iki katı etkide gerçekleşti. Aslında kendisini 2 ay kadar önce görüp vurulmuştum ama biraz pahalıydı. Neyse ki kendisiyle yine karşılaştım hem de fiyatı düşmüş bir şekilde!
Ekranda aşık olmuştum ama yakından daha da aşık oldum diyebilirim! Tavus kuşu desenleri kadife baskı olarak konulmuş ve omuza oturuşu öyle güzel ki!

 

     


Bu kaftanı kullanmak için iki adet ilham kaynağım var. İlki ünlü Velvet Goldmine filmi. Yani dönemimn Glam Rock ve Andy Warhol kültüründen ilhamla cesur renkler ve dokuları birleştirmekten söz ediyorum.
İkincisi ise, Jack White‘ın Grammy ödüllerinde giydiği tavus kuşu mariachi takımı. Her izlediğimde ayrı ayrı büyülendiğim bu takım, bana tavus kuşunun sade ve parlak siyahlarla ve ışıltılı mavilerle nasıl da güzel durduğunu hatırlatıyor.

Kısacası ben bu kaftana taptım, yeni totemimi bulmuş oldum. Siz de sizi böylesine mutlu edecek parçalar için alışverişte kalın!

 English versıon/more photos below

 

 

 

Let me speak truelly before i get into case. There are losts of animals that i love and worship. This list starts with snakes and continues with sibirian wolfs, bats, cats, crows and so on.(I’m aware that i sound like i am a hollowen decor but belive me they are so adorable ) Peacock is another important item of my animal list . Especially if you are stuck with the giving meaning to whole of these things, it nearlly imposible to not admire to these animals. Arrogent and powerfull animal which is accepted as wealthy sigh and Hera’s symbol in the most of culture also has the most avaible construction to be usefull for fashion. Dear Lord how many of you dont be inspired when it opens its wings? So my love to ASOS‘s peacock wings is so much more.

 

Exactly i saw it 2 months ago and fall for it but it was too expensive.  Fortunatelty when saw it again it had lower price. It affected me from the screen but the effect was more efficient when i saw it with my eyes. Peacock patterns printed with velvet and the position in the shoulders was amazing.

 

 

I have two inspire to use this kaftan. The first one is famous Velvet Goldmine movie. I mean combining bold colours and patterns with the inspiration of glam rock and Andy Warhol culture of that era. The second one is the peacock mariachi suit that Jack White wore at Grammy’s. Its facinates me every time when i watch it and it reminds me how peacock looks beatiful with simple and shiny blacks and sparkling blues. Briefly ı am in love with this kaftan and i found my new totem.

 

    

 

 

Stay in shopping to find some pieces that make you happy like it did me 🙂

 

Peacock Mariachi

Peacock Mariachi

Velvet Goldmine

Velvet Goldmine
Velvet Goldmine, musrademir tarafından Christian Louboutin ile yaratıldı

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
2021 Yaz Mevsimi Kozmetik Önerileri – Kim Bu Kız?