RECORD STORE DAY 2018: KOLEKSİYONUNUZA BU YIL KATMANIZ GEREKEN PLAKLAR

Bir Record Store Day‘den daha merhaba! Bu kez plak için harcamanızı daha sakin yapmanızı önermekle birlikte; yılın bana göre en iyilerini de listeledim.

İşte yeni sezon öncesi; RSD vesilesiyle edinmeniz gereken yeni, tazecik plaklar!


Various Artists – Black Panther The Album: Music From And Inspired By Limited 2XLP

Kabul edelim, 2018’in en çok konuşulan filmi ödülünü şimdiden kendisi hak etti bile. Hatta Avengers da onu geçemeyecek zira Black Panther sadece görsel değli; soundtrack albümüyle işitsel de bir ziyafet yaşattı bize. Geçtiğimiz günlerde Pulitzer ödülü kazanarak farkını bir kez daha ortaya koyan Kendrick Lamar’ın hem prodüktör koltuğunda oturduğu hem de başrolünü üstlendiği bu albüme kulak verin.

 


David Bowie – Welcome to the Blackout

David Bowie’nin 30 Haziran ve 1 Temmuz 1978’deki  Isolar II  Dünya Turnesi kapsamındaki Earl Court performanslarını dinleyebileceğiniz bu plak; kesinlikle bu yılın en nadide parçalarından!

 


Soundgarden – A-sides

Ah, Soundgarden ve ben… Bir klasik… Aslında 1997’de çıkan ve daha önce duyulmamış kayıtlardan oluşan bu albüm; Soundgarden’ın güzeller güzeli avant-grunge ruhunu anlamak için kusursuz bir seçim. İlk kez plak formatında.

 


Fleetwood Mac – Tango in the Night

Kim Fleetwood Mac sevmez ki? Tamam sevmeyenler olabilir ama onlar muhtemelen şu an bu başlığın içinde değildir…

MÜŞRA DEMİR

https://www.youtube.com/multibabydoll

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Karantina Günlüğü: Her Güne 1 Plak Albüm Önerisi