WENT TO SEE THE GYPSY

Hiç bir zaman stilimi hippi olarak tanımlayamam sanırım. Etnik desenlerin bana çok da yakışmadığı bir gerçek. Ama 70’lerdeki boho elbiseler bir kaç modern dokunuşla karşıma çıktığında duramıyorum. Bunun bir diğer örneği polaroid fotoğrafta da görebileceğiniz Koton elbise. Bence bohodan öte, biraz çingene biraz da rock chick yanı ağır basıyordu;ben de duramadım aldım. Aşağıdaki iki kombinde bunu daha rahat anlayabilirsiniz. Alışverişte kalın!

I never define my style as a hippie. Its the truth that etnic patterns don’t look good on me but i can’t hold myself back when I see boho dresses of 70’s with some modern touches. Another example of this is the KOTON dress that you can see in the Polaroid photo. I think it’s ahead of the boho style , a little gypsy and rock chick side of is was more dominant and i couldnt hold myself i bought it. You can understand that from the two combines on the down. Stay on shopping!

 

 

 

 

 

Went To See Gypsy
Went To See The Gypsy
Went To See The Gypsy, musrademir tarafından ankle boots ile yaratıldı
Absolute Garbage
Absolute Garbage, musrademir tarafından Agonist ile yaratıldı

 

 

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll1

https://www.facebook.com/pages/Multibabydoll/

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Hayalet tasarımcının peşinde: Maison Martin Margiela