Saten bir gömlek ve hissettirdikleri…

Tüm moda tarihi boyunca en bayıldığın koleksiyonları say deseler, hiç düşünmeden 1995 yılında Tom Ford‘un Gucci için hazırladığı koleksiyonu en başlarda sayarım. (Ki o yıllar hala Gucci’nin altın yılları olarak gösterilir.) Yer yer maskülen detaylarla süslenmiş harika, güçlü ve feminen bir stil, keskin hatlar, karanlık tonlar, belki biraz 70’ler dokunuşu, fönlü düz ama hacimli saçlar, kürkler ve saten gömlekler!

Hatta bu ünlü koleksiyondan parçaları Madonna, MTV ödüllerine taşımış ve bu görünümüyle moda tarihinin en ikonik görüntülerinden birine imza atmıştı.

İşte bu koleksiyonu gördüğüm ilk dakikadan itibaren istediğim gibi bir saten gömleği bulacağım günü bekledim. Onu da Mudo‘da buldum. Saten hem doku hem görüntü olarak oldukça sevdiğim bir kumaş. Özellikle deriyle birlikte duruşuna bayılıyorum. Bir de gri gibi oldukça sevdiğim bir renkte bulunca yaşadığım mutluluk oldukça fazlaydı.

Kendi başına hem sade hem iddialı olabilen bu parçaya en uygun aksesuarı ise Mango‘da buldum. Daha önce katalogda görüp beğendiğim ve aklıma koyduğum bu bilekliğin; gömleğin bana hissettirdiği güçlü figür için ideal yardımcı olduğu fikrindeyim.

Deri pantolon (ki en sevdiğim şekilde, tayt değil de kot pantolon kesiminde) H&M. Tayt kesiminde olanların giydikten belli bir süre sonrasında üzerinizde zor durması hatta daha en başta üzerinize oturmasının zor olması nedeniyle jean kesimindeki deri pantolonlar daha avantajlı. Hem de daha spor bir görüntü oluşturuyor.

90’lar demişken bir daha yaşasın grunge demeden olmaz tabii. Geçtiğimiz günlerde bir sahafta ikinci elini bulup, sevinçten zıplayarak aldığım; daha önce yazdığı kitaplarla pek ses getirmiş olan Mick Wall‘ın Pearl Jam kitabı (hatta kalınlığına bakılırsa ansiklopedisi) şu sıralar yeni favorim. İçeriğiyle dolu dolu, hele arkasındaki küçük Seattle/Grunge haritasına değinmiyorum bile. (Kim nereden hangi grupla hangi sanatçıyla ilişkili vs..)

Tabii bu kitaba benim için Soundgarden‘ın Outshined single’ı eşlik ediyor.

Kapanışta şöyle bir toparlarsak, bazen sadece bir gömlek bile size pek çok şey hissettirebilir. Önemli bir şey, ait olduğunuzu hissettiğiniz kıyafetleri bulmak…

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
9 Buçuk Hafta boyunca 14 Şubat…