Tek Kullanımlık Uygulama Dispo: Dispo Nedir? Dispo Davetiyesi Nasıl Alınır?

Yeni davetiyeli App’imiz hayırlı olsun. Dispo‘dan bahsediyorum!

David Dobrik’in harika yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Dispo’ya yalnızca katılmaya davet edilen kişilerin erişebildiğini fark ettiyseniz, muhtemelen Dispo davetiyenizi nasıl alacağınızı merak ediyorsunuz. Üstelik içeride ne olduğunu henüz bilmeden.

Dispo Uygulaması Nedir?

Ünlü YouTuber ve -tıpkı benim gibi- disposable camera / tek kullanımlık kamera hayranı David Dobrik; fotoğraflarınızın “gelişmesi” için ertesi sabah 9’a kadar beklemek zorunda kalacağınız, dijital çağ için film deneyimini yeniden yaratan Dispo adlı bir uygulama kurdu. Uygulama, sosyal ağ mantığını ve “anı yakalayan parlatılmamış fotoğrafçılığı; Instagram’ın erken Hipstamatic günlerini anımsatacak şekilde birleştiriyor.

Dispo, ileriye ve öne bakan karelerin ötesinde herhangi bir filtre, düzenleme özelliği veya lens kontrolü ya da flaş olmadan, gerçek hayata mümkün olduğunca doğru bir deneyim yaratmayı amaçlıyor.

GIGI HADID, BACKSTAGE’DE DISPOSABLE CAMERA İLE ZAMAN GEÇİRİYOR

Dispo Davetiyesi Nasıl Alınır?

Dispo’nun yalnızca seçkin davetli statüsü, Clubhouse ile karşılaştırmalara da neden oluyor. Bununla birlikte, yalnızca davetli olmasının nedeni, Dispo’nun beta modunda olması. Yani yalnızca belirli sayıda kullanıcınun açmasına izin veriyorlar; bu da geliştiricilere geri bildirim alma şansı veriyor. Böylece halka açıldığında sorunsuz çalışacak. Erken davetiye alacak kadar şanslı olan kullanıcılara göre yine de çok “buggy”.

Bununla birlikte, bu nostaljik deneyime girmek için sabırsızlanıyorsanız; zaten uygulamada olan arkadaşınızdan sizi davet etmesini isteyebilirsiniz. Uygulama şu an Apple App Store’da ancak hesap oluştursanız da giriş yapamıyorsunuz. İyi haber şu ki, uygulamadaki her kişi kendi arkadaşlarından 20’sini davet edebiliyor, bu yüzden bir davetin de sizi bulması için güçlü bir şansınız var. Davet edildiğinizde, hesabınızı etkinleştirmek için sizi davet eden arkadaşınızdan bir bağlantı içeren bir kısa mesaj alıyorsunuz.

Sadece en kısa sürede bu iyiliğe iyilikle cevap verip siz de insanları davet etmeyi unutmayın. (bu aynı zamanda uygulamada arkadaşlarınız olması için de gerekli). Instagram gibi, Dispo da yalnızca takip ettiğiniz ve etkileşimde bulunduğunuz kişiler kadar ilginç. Bu yüzden tüm mürettebatınızı Dispo’ya almak çok önemli. Dahası, Dispo’nun bir Keşfet sayfası yok, belirli kullanıcıları aramaktan veya kullanıcıların sayfalarını tıklamaktan başka bir özelliği yok. Kısa bir süre sonra, kimseyi takip etmiyorsanız bakacak çok şeyiniz olmayacak. TikTok’un aksine, Dispo kesinlikle zaman emici sonsuz bir içerik parşömeni sağlayan bir uygulama değil, yani Ekran Sürenize hakim olmayacaktır. Aslında, uygulama sadece anı yakalamak ve mükemmel çekimi aramak için daha fazla zaman harcamanız için size ilham verebilir.

FRANK OCEAN, KIRMIZI HALIDA TEK KULLANIMLIK KAMERASIYLA

Dispo Uygulaması Tutacak Mı?

David Dobrik, sosyal medyanın matematiğini çözmüş genç dimağlardan biri. Dolayısıyla -geçmişte ne balonlar görmüş olsak da- Dispo’nun da tutacağını düşünüyorum. Üstelik Dispo, şimdiden yüksek yatırım sınırlarını aştı. Axios’a göre şu anda yaklaşık 200 milyon dolar değerinde. Tüm bu yatırımcılar yanılıyor olamaz? Ayrıca Clubhouse’dan çok daha mantıklı ve daha az sıkıcı bir uygulama.

Analog kameraları çok seven bir nesilden geldiğimden (hell yeah 90s & early 2000s) tabii ki bu uygulama beni de çok heyecanlandırdı. Sonuçta bir fotoğrafı çekmek, o fotoğrafın oluşmasını beklemek güzel, ayrıca bir insana nefretini “zaten kötü çekiyor” şeklinde yansıtan bir jenerasyondanım ben, lol. Bu yüzden tüm kalbimle sosyal medyanın toksik tarafından uzak bu uygulamanın popülerleşmesini istiyorum.

Ben de Dispo’dayım ayrıca. Multibabydoll şeklinde beni aratıp, takip edebilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
SCORPIONS KONSERİ İNCELEMESİ