İKONİK YÜZLERDEN ZAMANSIZ TASARIMLAR YARATMAK: EZGİ VURAL RÖPORTAJI

Uzun süredir röportaj serisine ara vermiştim. geri dönüş röportajının farklı ve özel bir öznesi olması gerekiyordu; tıpkı Ezgi Vural’ın tasarımları gibi…
Ezgi Vural’ın ilk gördüğüm tasarımı David Bowie baskılı kimonosuydu ve muhtemelen bu karşılaşmanın adı “ilk görüşte aşk”tı. Sonrasında diğer tasarımlarını incelediğimde ise yeteneğine ve işlerine artık tamamen hayrandım.
Ezgi Vural, ikonik yüzlerden zamansız tasarımlar yaratıyor.
İşte ilerleyen zamanlarda adını daha fazla duyacağımıza ve başarılarından söz edeceğimize emin olduğum Ezgi Vural’la gerçekleştirdiğim röportaj:
Öncelikle klişe bir soruyla başlamam gerek. Markanızı yaratma maceranız nasıl başladı?  
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümü son sınıf öğrencisiyim. Eğitim dönemim boyunca farklı isimlerle staj yapma şansım oldu. Bunun yanı sıra freelance reklam filmlerinde styling asistanlığı yaptım. Eğitim hayatımın ilk yıllarında PUDDİ isimli bir takı markam vardı. Sonrasında tamamen giysi ve baskı tasarımına yöneldiğim için buna devam etmedim. Şu anda daha çok yeni olan markam için çalışmalarıma ağırlık vermiş bulunmaktayım.
Açıkçası kendi markamı oluşturmak için bir süre daha beklemeyi planlıyordum. Okul projem için yaptığım tasarımlardan Frida Kahlo baskı desenli kimono, Ayman Şanlıtürk ile yaptığımız çekimler sonrasında ilgi gördü ve bir çok mesaj geldi. Sonrasında bu koleksiyonu devam ettirmem gerektiğini fark edip, ilk satışa sunulacak kimono koleksiyonumu hazırladım.
 
Tasarımlarınızda Andy Warhol, Frida Kahlo ve David Bowie gibi rock kültürüyle eşleşebilecek; alanlarında yenilikçi ve cesaretleriyle öne çıkan isimleri kullanıyorsunuz. Size ilham veren isimleri kullandığınızı söyleyebilir miyiz Yoksa bu isimleri tasarımlarınızın ruhuna uyduğunu düşündüğünüz için mi kullanıyorsunuz? 
Bu isimler, benim takip ettiğim ve ilgi duyduğum kişiler. Aynı zamanda bana ilham veriyorlar. Bu bağlamda ‘Kimleri giymek isterdim?’ sorusunun yanıtı oldukları için bu isimleri kullandım diyebilirim.
 
İleride markanızı nerede görmeyi düşünüyorsunuz? Şu anda markanızın kemik bir kitlesinin oluştuğunu söyleyebiliriz; peki giderek büyümeyi hayal eden bir marka mı bu yoksa kendinize has kitlenizle mi devam etmeyi tercih edersiniz? 
Oldukça olumlu tepkiler alıyorum, bu beni markam için heyecanla çalışmaya yöneltiyor. Ve evet, markamın giderek büyümesi için çalışmalara devam edeceğim. Bu koleksiyondaki isimler, Türkiye’de belli bir kitlenin bilip, hayranlık duyduğu isimler olduğu için öncelikli olarak onlara ulaşıp sonrasında herkesin beğenisine hitap eden koleksiyonlar yaratmayı planlıyorum diyebilirim.
 
Koleksiyonunuza ileride başka parçalar da eklenecek mi? 
Yine baskı ağırlıklı, farklı modeller ile yeni bir koleksiyon hazırlık sürecindeyim.
 
Ezgi Vural tasarımlarını giyecek bir kadını nasıl tanımlarsınız? 
Cesur, kendine güvenen, renkleri ve giyim tarzıyla dikkat çekmeyi seven bir kadın.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Uzun Süre Sonra Yeniden Heyecanlanmak: TURNSTILE – GLOW ON