YENİ SEZON, BÜYÜK UMUTLAR

Great Expectations‘a bayılırım, taparım. Pek belli etmesem de. Sahi yahu, ben nasıl oldu da o filmi yazmadım?

Her neyse gittim nereden başladım yazmaya. Bahsettiğim, hayatımın kitaplarından Great Expectations‘ın 1998 uyarlaması. Beni uzun yıllar boyunca “ben büyüyünce Estella Havisham olucam” şeklinde gezidren (ki hala öyle düşünüyorum, hayırlısı, kısmet…) ve soundtrack albümündeki Chris Cornell güzellemesi Sweet Sunshower ile kulağımıza da hitap eden filmden. Öhm, neyse. Buradaki asıl ilham şuydu, film komple yeşil üzerine kuruluydu ve o zamanlar güzellğinin doruğunda olan Gwyneth Paltrow bol bol yeşil ve (tabii ki 90’lar olduğundan) bol bol Donna Karan giyiyordu. O zarif slip dress’leri, etekleri, gömlekleri ve pek taptığım mule ayakkabılarıyla (nasıl sevdiğimi görmek için Bir başka obsesyon: Mule Ayakkabılar yazıma bakınız) benim için stil konusunda en çok ilham aldığım film karakterlerinden birine dönüştü. Geçtiğimiz günlerde kendime yeni sezonla birlikte düzenlediğim Alışveriş Günü’nde en sonunda bu yaz dilediğim Estella Havisham görünümünü uygulayacağım. (Burada yazar haka dansı yapıyor)

Oh, selam Estella.
Yaşasın yeşil, yaşasın Estella.

 

Öncelikle Stradivarius vitrininden bana göz kırpan midi yeşil elbiseye hemen “aaaa Estella elbisesiiii” diyerek atladım. İyi ki atlamışım, çünkü kesimi, tonu ve duruşuyla bir kez de kabinde hayran kaldım. Bu yaz üzerimden pek de çıkarmayacağım gibi duruyor.

İkincisi ise uzun süredir Asos‘ta imrenerek baktığım, buram buram 90’lar kokan mule ayakkabıların daha uygun fiyata Bambi’de bulmam. Yaşadığım sevinci anlatmam imkansız. Tabii ki hemen denendi, anında üzerinde ilk zıplayışlar yapıldı. Her Bambi ayakkabısı gibi inanılmaz rahat. (Son 6726727 postumda hep Bambi’den ayakkabı aldığımı yazıyorum. Bir dahaki alışverişimde marka yüzü olmayı hakettim bence Bambi. Ya sence?) Artık şöyle iyi bir konser açıklanırsa bu yaza, bunları oraya da giyerim gibi duruyor. Bu arada Asos’ta beğendiklerimi de, aşağıdaki Polyvore kombininde görebilirsiniz.

Bilinçaltıma “mule” kelimesinin işlendiği an.

 

Üçüncü adımda kendimden pek beklenmeyecek bir şey yaptım. Yıllardır Aviator modeli gözlüklerden şaşmayan ve hemen her rengini deneyen ben, şans eseri Bershka‘da denediğim siyah Wayfarer modelindeki gözlükleri ile bir değişime gitmiş oldum. Tabii ki Aviator’lardan şaşmak yok yine ama bu model gözlüğün de bana gittiğini anlamış oldum. Demek ki olay uygun boyutunu bulmaktaymış. İnanılmaz sevinçliyim sayın seyirciler!

 

Kısacası benim için inanılmaz doyurucu bir alışveriş deneyimi oldu. Özellikle jean ceketlerle istediğim gibi bir “Estella Havisham” olabilirim artık. (Yazar burada bir kez daha haka dansı yapıyor.) Aynı şekilde daha serin havalarda biker ceketlerle de kombinlenebileceğini düşünüyorum.

 

Estella

 

Alışverişte kalın!

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
YILIN SON PLAYLIST’İ !!!