2016’DA ALINMASI GEREKEN 7 PLAK

2016 içerisinde henüz sarsıcı bir albüm dinlemiş değiliz ama dediğim gibi bu durum “henüz” kategorisinde neyse ki. Yeni çıkacak albümlerden beklentim bir hayli yüksek. Bu beklentiye bir de onları plak olarak edinme tutkusu eklenince bekleyiş daha da heyecanlı bir hale geliyor. Peki bu yılın plak alışveriş listesinde yeni kimler var? İşte 2016’da alınması gereken 7 plak:

The Kills – Ash & Ice

The Kills’i ne kadar çok sevdiğim malumunuz. Kendilerine tapmam sebebiyle yeni albümlerinin haberini duyar duymaz haka dansıma başladım. İlk single Doing It To Death çok bomba olmasa da, albümde bizi güzel sürprizlerin beklediğine eminim. Ash&Ice’ın ön siparişlerinde imzalı ilk 250 adet plak satıldı ancak bu iki farklı renkteki plakları edinmek için hala şansınız var. (Ya da şansım var. Ben de henüz sipariş vermedim.)

Yazarın notu: Yahu yeni albüm ayağına ne olur biri şunları getirsin de dinleyelim kanlı canlı.

Iggy Pop – Post Pop Depression

İlk dinlediğimiz dakikada dilime, dilimize, dillerimize dolanan Gardenia ile 2016’nın ilk tapılacak albümünün müjdesini duyduğumuzun farkındaydık. 18 Mart’ta çıkacak albümün kusursuz olacağı konusunda şüphemiz yok. Yani Iggy Pop diyoruz, Josh Homme diyoruz, Dean Fertita diyoruz daha ne olsun?

David Bowie – TVC15 (Records Store Day Re-release)

Bu yılın ilk Record Store Day bombası, 40 yaşını dolduran TVC15’in özel baskısı oldu. RSD16‘yı iple çekme nedenlerinden.

Athrax – For All Kings

Anthrax’ın yeni albümü For All Kings maalesef ki çok matah olmasa da, bence tasarımıyla plak formatında edinilmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Tindersticks – The Waiting Room

Tindersticks her zamanki gibi muazzam bir işle karşımızda. Yine kendileri gibi, ya seversiniz ya sevmezsiniz. Eğer sevenlerdenseniz koleksiyonunuza ekleyeceğiniz yılın en joker parçalarından biri bu plak olacak.

The Last Shadow Puppets – Everything You’ve Come To Expect

1 Nisan’da çıkacak albümü merakla beklerken, hali hazırda gördüğüm plağı beni heyecanlandırmaya yetti. Albüm güzel olacak mı olmayacak mı dinleyip öğreneceğiz ama subjektif hislerim bu yazın soundtracklerine bolca katkı yapacakları yönünde. (Ki bence Bad Habits taş gibi şarkı olmuş!)

Placebo – Sleeping With Ghosts (reissue)

Bu dev Placebo klasiği, yeni; yepyeni bir baskıyla karşımızda. Alıyor muyuz? Hemen!

 

MÜŞRA DEMİR

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Moda haftaları arasında trekking