LIVE BABY LIVE: INXS – WEMBLEY 1991

INXS çok severim. Seveni de çok severim. Sahne karizması ve “Rockstar Olmanın Kuralları 101” kitabı denildğinde akla gelen ilk gruplardandırlar, olmalılar da.

Michael Hutchence zaten bildğiniz gibi, yürüyen bir “seksilik”. Rahmetli. Bakın üzüldüm şimdi. (İlkokul seviyesinde yazmaya başlamamın nedeni ne acaba? Adamın zamansız çekiciliği mi?)Kendisini görünce aklıma ilk olarak Helena Christensen ile yaşadıkları o aşk gelen (Helena da dünyanın en şanslı kadını herhalde önce bu sonra Norman Reedus) , sahnedeki duruşu, sesi, yorumu, performansı, tarzıyla sonraki nesiller tarafından defalarca taklit edilmiş ve edilecek olan Hutchence bu konserde -aslında her zaman olduğu gibi- performansının üst seviyesinde. Ne vardı ölecek be Michael?

Şu an farkettim ki en yakın zamanda bir INXS güzellemesi yazmak gerek. (Of o kadar çok şeye “yazmak gerek” deyip bırakıyorum ki şu sıralar. Kesinlikle toparlamalıyım bu işi.)

Konser 1991 yılından, Wembley Stadyumu’nda harika bir atmosferde gerçekleşiyor. New Sensation performansı favorim olmakla birlikte kendinizi bırakın playlist’e aksın gitsin’gillerden bir performans bu. Kesinlikle unutulmaz bir konser. Daha sonra grubun DVD olarak piyasaya sürdüğü bu konserin adı, o DVD’de Live Baby Live olarak geçer hatta.

INXS‘in gidişatı Hutchence’ın ölümünden sonra belki pek hoş olmadı ama geride bıraktıkları bu efsanevi anlar zaten 5 gruba yeter de artar nitelikte.

İyi seyirler…

MÜŞRA DEMİR

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Sanctifying a July night with Metallica Concert!