Courtesy of Multibabydoll

Aşk ve Güç : 3 Eylül Halsey İstanbul Konserinin Ardından

Benim gibi Tumblr jenerasyonu için özel bir yeri olan Halsey’in COVID-19 salgını nedeniyle Manic World Tour’u durdurmak zorunda kalmasının üzerinden iki yıl geçti. Ancak tüm bu Covid süreci ; dün gece de gördüğümüz üzere Halsey’nin kendisini ve kariyerini baştan yaratmasına engel olmadı.

Halsey, “Love & Power” turnesi kapsamında verdiği İstanbul konseriyle; artık Eylül ayını daha da iyi hatırlamamıza neden olacak özel bir “ritüel”e imza attı.

Ritüel diyorum; çünkü “The Tradition”ın girişinden itibaren tüm seyirciyle yaşadığımız şey tam anlamıyla bir “witchcraft/ayin” deneyimiydi.

Maçka Parkı’nın dışına dek taşan; bizim sabah 10’dan beri bekleyen kalabalığa 16.00 gibi dahil olduğumuz mega kuyruk kesinlikle bu bekleyişin karşılığını 24 şarkılık 2 saatlik set ile aldı.

Halsey birkaç yıldır beklentilerden uzaklaşıyor. 2021’de; Nine Inch Nails’ten Trent Reznor ve Atticus Ross tarafından prodüktörlüğü üstlenilen bir alt-rock deneyi olanIf I Can’t Have Love, I Want Poweradlı dördüncü albümünü çıkardı. (Siz de bu blogda defalarca övdüğümü gördünüz albümü)

Halsey’in bir Nine Inch Nails albümü yapma konusundaki sanatsal fantezilerini yaşamasına izin veren güçlü, cüretkar ve bana göre hepsi çok seksi parçalardan oluşan bir albüm sıfır radyo hitine sahip olsa da şimdiden benim için ikonik bir konumda.

@multibabydoll Muhteşemdi. #halsey #fyp #fypシ #foryoupage ♬ orijinal ses – user1831264472454

Peki Halsey, hayranlarıyla daha derin bir bağ kurmak adına radyo hitlerine hala ihtiyaç duyuyor mu? Dün gece bir kez daha hayran kaldığım; hepsi çok ayrı “genre”lerden oluşan izdihama bakılırsa hayır.

“If I Can’t Have Love” açılış şarkısı “The Tradition” ile başlayan konser; tam olarak bir Nine Inch Nails Starter Pack gibi. Arkada dönen ve David Cronenberg dokunuşu veren kanlı (ve oldukça başarılı bulduğum) görseller, alevler, ambiyans hatta bir noktada Halsey’nin hal ve tavırları bile oldukça Trent Reznor havasında. Bundan şikayetçi miyiz? Asla hayır!

@multibabydoll If I Can’t Have Love, I Want Power👁 #halsey #loveandpowertour #abbyroberts #fyp #foryoupage #fypシ ♬ I am not a woman, I’m a god – Halsey

Kendisinin artık imzalarından sayılan şövaleyi çıkarıp resim yapması, Türkçe konuştuğu anlar, kimsenin onu davet etmediğini aksine onun bu konseri istediğini söylemesi ve daha pek çok an; Halsey’nin sempatik enerjisini kalabalığın en arka sıralarına kadar yaydı.

Bir kitap gibi bölümlere ayrılan konserde kendimden en geçtiğim dakikalar ise tabii ki “If I Can’t Have Love, I Want Power” albümündeki tüm parçalar ve Nightmare dakikalarıydı.

Konsere dair bir diğer bayıldığım şey ise korktuğum gibi alakasız yerli bir ismin ön grup olarak çıkarılmaması oldu. Abby Roberts ve çok yetenekli grubu; şarkılarını bilmeyen ve Halsey için tüm ateşiyle bekleyen kalabalığa karşı zor bir işi başardı ve bizi çok eğlendirdiler. Şimdiye dek dinlediğim biri değildi ancak Abby Roberts’ın Stevie Nicks tavrına bayıldım bundan sonra kendisini yakın takibe alacağım.

@multibabydoll She was amazing! @abbyroberts 💥 #abbyroberts #halsey #fyp #fypシ #foryoupage ♬ orijinal ses – user1831264472454

Peki konserin kötü yanları mı?

Küçükçiftlik Park’ın sahne ve ses sorunu. Sahne o kadar küçük ki resmen Halsey küçük bir müzik kutusunun içinden verdi konseri.

@multibabydoll Halsey slay💥 #halsey #halseyfan #fyp #fypシ #foryoupage ♬ orijinal ses – user1831264472454

Maçka’nın dışına taşan sıranın da aynı şekilde organizasyon yetersizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Alanda yiyecek sıkıntısı da vardı. Halsey çok daha büyük bir alanı da doldurabilirdi; ama olsun diyoruz. Sonuçta Halsey burası için 2. evim dedi; daha da fazla geleceğine eminim.

Halsey daha önce de defalarca kez belirttiğim gibi benim için çok özel bir yere sahip. En yakın arkadaşımla birlikte 10 yıl önceden beri hayranıyız; bizimle aynı zamanda Tumblr kullanıyordu, aynı derecede toy, hata yapan ve belki de kariyerinde asla istediğini yakalayamayan “yeni nesil” yıldızdı.

Zamanlama olarak hayatımda über önemli bir yere denk gelen son albümü ile zaten kendisi beynimde kira vermeden yaşamaya başladı bile.

Kısaca 3 Eylül gecesi herkes için çok tatmin edici; mükemmel bir konser deneyimi sundu. Özellikle son dönemlerde tarzını tam anlamıyla bulduğunu düşündüğüm Halsey; yarattığı bu etkili ayin ile pek çoğumuzun hayatında bir arınma enerjisi getirdi. En azından ben, bulutların üzerindeyim ve kendimi hiç olmadığım kadar güçlü hissediyorum.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
INSTAGRAM’DAKİ VEGAN CENNET: ELA’S VEGAN KITCHEN