Keyfimiz yerinde: The Raconteurs – Montreux Jazz Festival 2008

Son zamanlarda keyfim pek bir yerinde. Son zamanlarda dediğim son bir haftadır. Heyecan, korku, ikilem gibi pek çok duyguyu karışım  halinde yaşadım ama total anlamda bunlar bana keyif verdi açıkçası. Baskı altında olmak, zaman zaman iyi olabiliyor. Özellikle herşey bittikten sonra.

Şimdi bu keyif halini bu kadar uzun anlattım. Nedeni de şu, son zamanlarda keyfimi en çok yerine getiren şey The Raconteurs. Zaten severdim ama son zamanlarda iyice sardım. Özellikle istisnasız her konserleri harika. Bunu bir JWIII hayranı olarak demiyorum, zira aynı samimiyetle The Dead Weather‘ı da çok sevdiğimi ama gözümde asla bir The Raconteurs olamayacaklarını belirtebilirim. The Raconteurs, ilk çıktıkları dönemden bu yana “Led Zeppelin tadını 2000’lerde yakalayan grup” olarak tanımlanıyor, sonuna kadar haklılar da.

Bir The Raconteurs incelemesi gelebilir yakında ama en önemlisi The Raconteurs konserlerini bol bol paylaşmayı planlıyorum bunu peşinen söyleyeyim. Her konserleri fazlasıyla güzel ama 2008 tarihli Montreux Jazz Festival kapsamındaki bu konserleri kelimenin tam anlamıyla ef-sa-ne!

Setlistin müthiş olmasının yanında bu konseri kime tavsiye edip izlettiysem hepsinin tek söylediği bir şey var; inanılmaz içten çalmışlar; bunu sonuna kadar hissediyorsunuz. Atmosfer zaten harika. Setlist ayrı bir güzel ve adım adım sizi kendinizden geçirmek üzere kurgulanmış gibi.

Consoler of the Lonely ile açılıyor konser ve giderek enerjiyi en tepe noktaya ulaştırıyor. Blue Veins hemen her konserlerinde olduğu gibi bu konserde de kırılma noktası görevi görüyor.

Ben Keep It Clean performanslarını pek bir güzel buldum ve eğlendim. Intimate Secretary ve Level‘ın birbirlerine bağlanma noktası da harika.

Zaten konser öylesine güzel ki Jack’in kendi kurduğu ünlü plak şirketi Third Man Records da bunu DVD olaraks sürdü piyasaya. Blu-Ray’i bile çıktı efendim. Ama hadi iyisiniz ben de buradan yayınlayayım dedim. (Vallahi korsancılık değil.)

Kısacası insanın keyfini yerine getiren mükemmel bir konser bu.

İyi seyirler!

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
YAZ MODUNA GİRMENİZİ SAĞLAYACAK 7 FİLM