Multibabydoll Studio

come into my world x


Multibabydoll kimdir? Neden moda ve styling konusunda ona güvenmelisin?

Peki önce kendimden bahsedeyim. 2011’den bu yana moda sektöründeyim. Bunu demek için bir tasarımcı olmama gerek yok. Tam anlamıyla “moda” sektöründeyim. Bu uzun yılların büyük bir kısmında dünyaca ünlü bir derginin Türkiye edisyonunda editör olarak çalıştım. Kıyafetler dahil global tüm trendleri gerçek zamanlı olarak kullanıcılarla buluşturdum. Trendler, kombinler, sonsuz öneriler… Sonrasında ise ünlü bir lüks perakende markasında yöneticilik yaptım. Peki tüm bunlar benim alışveriş bağımlılığım ve Carrie Bradshaw takıntım ile birleşince ne yarattı? Bir kıyafet koleksiyonu!

Artık tecrübelerimi başkalarıyla da paylaşmak istiyorum. Thrifted, vintage veya etiketli hiç giyilmemiş ürünleri belirli “aesthetic” başlıkları altında size ulaştırmak istiyorum. Her kullanıcının seçtiği stile göre bir paket yaratmak bende nasıl bir tatmin yaratıyor anlatamam. Sizi düşünemiyorum bile!!!

Who is Multibabydoll? Why should you trust him for fashion and styling?

Well, let me tell you about myself first. I have been in the fashion industry since 2011. I don’t have to be a designer to say that. I’m literally in the “fashion” industry. For most of these long years, I worked as an editor in the Turkish edition of a world-famous fashion magazine. I brought all global trends, including clothing, together with users in real time. Trends, combinations, endless reviews, suggestions… Later on, I worked as a communication and content manager at a famous luxury retail brand. So what did all of this combined with my shopping addiction and Carrie Bradshaw obsession? A collection of clothes!

Now I want to share my experiences with others. I would like to deliver Thrifted, vintage or unworn products with labels under certain “aesthetic” headings. I can’t tell you how satisfying it is to create a package according to the style chosen by each user. I can’t even think of you!!!

Beğendiğiniz paketin bedeni ya da aesthetic’i yok diye üzülmeyin; Personal Shopper hizmeti ile size dilediğiniz parça sayısında alışveriş de yapıyorum. 

Fiziksel ürün değil; bir tür fal gibi sadece dijital bir stil kılavuzu istiyorsanız; sizi daha yakından tanıyıp PDF formatında stil önerilerimi, alışveriş linklerini ve çok daha fazlasını da gönderebiliyorum. 

Do not be upset that the package you like does not have a size or aesthetic; With the Personal Shopper service, I also shop for the number of pieces you want.
Not a physical product; if you just want a digital style guide like some kind of fortune telling; I can get to know you better and send my style suggestions, shopping links and much more in PDF format.

Mağazamdaki memnuniyet dolu mesajlar çok daha fazlasını anlatır diye düşünüyorum. Etsy mağazamı gezebilir, sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz!

FOLLOW ME ON TIKTOK!

I think the happy messages in my store tell much more. You can visit my Etsy store and contact me for your questions!

Pinterest Board

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
FALL 2022 Playlist: Sleepwalking