Soundgarden 6 Haziran’da İstanbul’da!

Çift sayılı yılları sevmemin artık daha büyük nedenleri var…

2013’ün ne kadar da kötü geçtiğini kalkıp da anlatacak değilim burada ama 2014’ün harika geçeceğine dair ilk işaretleri almaya başladık.

En büyük güzellik Metallica konser haberiyle geldi, çoğumuz paraları gömdük, şarkı oyladık, beklemeye başladık ama ben ve benim gibiler için asıl bomba bu hafta içinde geldi. 6 Haziran’da Soundgarden İstanbul’da!

CLICK HERE FOR THE ENGLISH VERSION!

Hayatımı etkilemiş az sayıdaki gruplardandır Soundgarden. Geç etkilemiş ama tam etkilemiştir, çünkü tanışmam oldukça zor durumda olduğum bir döneme denk gelmiştir. “Zor zamanlarda hep yanımdaydılar” durumu yani…

 

Açıkçası gelmelerini pek ihtimal dahilinde görmediğim bir gruptu Soundgarden. İşte Rock Am Ring performansı olsun, Lollapalooza konseri olsun izleyip izleyip iç geçirmekten başka bir şey yapamazmışım gibi gelirdi ama neyse ki %100Fest dileklerimi gerçekleştirdi.

Tamam sanırım festivalin adı başta “???” tepkisi vermeye neden oluyor ama olsun, içerisinde Soundgarden olan bir festivalin gerisiyle ilgilenmiyorum zaten. Kaldı ki şimdiden kredileri yüksek bende Soundgarden’ı getirdikleri için…

Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek olan konsere gitmek için gelecekte olabilecek tüm çocuklarımı keserdim, emin olun. Ama böyle bir seçenek olmadığı için, ben de ertesi gün gerçekleşecek olan Açıköğretim Sınavı’na gitmeyip eğitim hayatımı kesmeye karar verdim.

Yani başka ne önemli olabilir ki Black Hole Sun’a binlerce kişiyle birlikte eşlik etmek kadar? Ya da Chris Cornell’i görmek? Belki bir “hi” demek?

Şaka bir yana gece için isteğim elbette Badmotorfinger ve Superunknown şarkılarına ağırlık vermeleri. 4th Of July, Outshined,Like Suicide ve Slaves And Bulldozers o Haziran akşamında gökyüzüne karışsın istiyorum. King Animal şarkıları için çok da hevesli olduğum söylenemez ama yine bir Non State Actor ya da By Crooked Steps duysak fena olmaz tabii.

 

 

Festivalin diğer isimlerinin de Alice In Chains ve Pearl Jam olacağı bir ütopya hayal ederdim ancak bunun olmayacağını ben de siz de ve tüm hayali arkadaşlarımız da biliyor. Bu yüzden henüz bilet fiyatları açıklanmamasına rağmen olur da çıkarsa tek günlük bilet almak çok mantıklı olabilir. Yine de fiyatların çok pahalı olacağını sanmıyorum. Yani tüm iyi niyetimle sanmıyorum… (Ben bu yazıyı eklerken çoktan açıklanmış durumda, hata biletleri almış durumdayım)

 

Açıkçası Parkorman’da izlemeyi tercih ederdim Soundgarden’ı, ama eminim ki Küçükçiftlik Park’ı  da kendi enerjileriyle farklı bir atmosfere geçireceklerdir.  Aksi düşünülemez. iTunes konserleri hafiften bir hayalkırıklığı yaratsa da bu hayalkırıklığının “kendi standartlarında” olduğunu belirtmek gerek. Ben konserlerde her zaman Türk izleyicisinin enerjisine inanmışımdır, Soundgarden da etkileşimle devleşen bir grup. Yani şimdiden 6 Haziran gecesinin unutulmayacak bir deneyime dönüşeceğine bahse girerim.

Unutmadan, ana haberimizi verdiğimize göre pek yakında ısınma turlarını sıklaştırıp bir de Soundgarden incelemesi yayınlayacağım.

Ne diyordum, gel artık 6 Haziran…

 

MÜŞRA DEMİR

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Jack White konserinde ne giysek?