Violator’ın 25. yılı nedeniyle arşivi karıştırıyoruz!

Depeche Mode çok özel bir gruptur tabii ki yeri tartışılamaz ancak benim için gerçekten çok çok özel bir grup, başta bunu belirtmem gerek. Küçüklüğümün “eşliğinde geçtiği” gruplardan biri. Enjoy The Silence ve Personal Jesus gibi hitler eşliğinde büyümek ayrı güzel tabii ama bir de bu küçüklük hayallerinin büyüyünce kanlı canlı bir konser deneyimine dönüşmesini istiyor insan (Yazar kişisi burada bir türlü Türkiye konseri veremeyen gruba taş atıyor).

Tabii ben onları her haliyle severim, taş atmak falan bahane. Bu kez günün performansı köşesi bir hayli özel. Yazının altında verdiğim linkin güzelliği şu, grubun geçmişten günümüze seçmece şekilde en güzel performanslarını bulabilirsiniz. Ben son bir kaç haftadır buna sardım; oldukça zorlu bir süreç geçirmemin de etkisini de sayarsak, çocuksu enerjim ile oldukça karanlık ve mantıklı halimi bir araya toplayabiliyorum bu sayede. (Belki de farketmeden DM‘in tanımını yaptım?)

Tabii bir diğer grupla ilgili güzel durum da, Depeche Mode‘un belki de en iyisi, Violator‘ın 25 yaşına girmesi! Bu çığır açan güzeller güzeli albüm (bak aklıma düşmüşken en yakın zamanda bir Depeche Mode incelemesi yazmak gerek sevgili Devotee*’ler!) çeyrek asrı devirdi, kendisi de yeni bir çağ açarak. Aynı zamanda bir gün bile eskimeden, tozlu raflarda unutulmadan, hep ama hep beyinlerde dönerek…

Neyse efendim, şimdi linki sakince açmak, sindire sindire izlemek/dinlemek, -ben her ne kadar Martin L. Gore fangirl’ü olsam da- Dave Gahan‘ın güzelliğine doymak gerek.

http://archives.depechemode.com/video/archives_concert_series/index.html

 

İyi Seyirler…

*Devotee: Depeche Mode hayranı kişi.

*İşbu yazı aslında 13 Mart 2015 tarihinde yazılmıştır.

MÜŞRA DEMİR

https://instagram.com/multibabydoll/

https://twitter.com/multibabydoll_

https://www.facebook.com/Multibabydoll/

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Bomba: The Boys Soundtrack