YAZ MODUNA GİRMENİZİ SAĞLAYACAK 7 FİLM

Yaz yaklaşıyor! E kendimizi sokaklara atmak, yeni yerler keşfetmek, gezmek, bol bol alışveriş yapma isteğimiz de bununla beraber iyice artıyor. Bu yoğunluk arasında da “bu yaz acaba neler izlesem diye” düşünmeye vaktiniz kalmıyorsa yaptığım listeye göz atmanızda fayda var. İlle de sinema salonlarına tıkılmak zorunda değilsiniz. Evde geçireceğiniz ve soğuk dondurma ya da smoothieler ile renklendireceğiniz gecelerinize filmlerle renk katın. Keyifli okumalar! (Ve izlemeler!)

The Seven Year Itch
Listeye Marilyn Monroe filmi ile başlıyoruz. Marilyn Moroe ve Tom Ewell’in başrolleri paylaştığı 1995 yapımı filmde, karısı ve çocuğunu yaz tatiline gönderen Richard’ın üst katlarına taşınan sarışın kadınla tanışması ve hayal dünyasında epeyce büyüttüğü ilişkisi anlatılıyor. O ünlü rüzgârda açılan elbisesini tuttuğu, tarihin unutulmaz fotoğrafı bu filmin ürünü. Her türlü izlenir.

Adventureland
Yaz filmi demek yaz aşkı demek diyenlerdenseniz bu film tam size göre. Jesse Eisenberg ve Kristen  Stewart’ın  başrollerini paylaştığı film 1987 yazında bir Amerika kasabasında geçiyor. Eğlence ve yaz aşkları üzerine çekilmiş eğlenceli bir film. İzlenmeye değer. Kristen Stewart’ı pek sevmem ama bu filmde kendini izlettirmeyi başardı.

500 Days Of Summer
İtiraf ediyorum en sevdiğim filmlerden biri. Tekrar tekrar izliyor muyum? Evet izliyorum… Başrollerini Joseph Gordon ve Zooy Deschanel’in paylaştığı film, Tom ve Summer’ın karakterlerinin 500 gün süren ilişkilerinin kesitleri atlayarak gösteriliyor. Joseph Gordon’ın şapşallığı ve Zooy Deschanel’in sizi mest eden bakışları ile izleyebileceğiniz en sıcak romantik filmlerden biri.

Into the Wild
Geçen aylarda izleme şansı bulduğum etkileyici bir film.  Emile Hirch’ü başrolde izlediğimiz film, anı yaşamanın aslında ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. İçinizi enerji ve gezme isteğiyle dolduran bu filmi henüz izlemediyseniz bir akşam tüm arkadaşlarınızı toplayıp evinizin konforunda izlemelisiniz. Serin serin içeceklerinizle beraber tabii ki!

Bu filmin her sahnesinde güneşi, hayatı bugünü hissedeceksiniz! Eddie Vedder’ın hazırladığı ikonik soundtrack albümü de işin Bonus’u.

Vicky Cristina Barcelona
Bir Woody Allen filmiyle listemize devam ediyorum. Javier Bardem, Penelope Cruz ve Scarlet Johansonn’ın başrolü paylaştıkları film, iki kız kardeşin yaz tatili için gittikleri Bercelona’da aynı adama aşık olması ve eski eşin de bu aşk üçgenine dahil olmasıyla beraber ortalığın karışması üzerine ilerliyor.

Javer Bardem’ın karizması, Scarlett Johansson ve Rebacca Hall’un gözünüzü gönlünüzü açmaya yetecek (Penelope Cruz için yorum yapmak istemiyorum zira kendisini pek sevmem.) güzellikleriyle tam bir yaz filmi!

Little Miss Sunshine
Her film listesinde görmeye alıştığınızı biliyorum ama bu film kadar sıcak başka bir film aklıma gelmiyor. Film, bir ailenin küçük kızları Olive’in hayalini gerçekleştirmek için minibüslerine doluşup çocuk güzellik yarışmasına gidişlerini anlatıyor. Little Miss Sunshine yazınıza renk katacak!

Sideways
Şarap adabını öğreneceğiniz bu film yazın esen o tatlı rüzgâr gibi gelecek. Tam bir şarap tutkunu olan Miles bunun peşine düşüp ta California bağlarına doğru yola çıkar.

Yaz deyince aklımıza ilk gelen bir yol bir de bundan alacağınız o meşhur keyiftir herhalde. Bu saydığımız ikiliyi iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu filmi listenize mutlaka eklemelisiniz.

 TUĞÇE YILMAZ

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories

Daha Fazla İçerik
Hep Yazı Hissetmek İsteyenlere: En İyi Yaz Filmleri